34 Views
2017 Dec 27technology
img
فقدان کارکنان IT شرکت‌ها را معرض حملات هکری قرار می‌دهد
متخصصان امنیت سایبری پس‌ازاینکه کمبود کارمندان IT در این بخش, شرکت‌ها را در معرض حملات هکری قرار داد خواستار آموزش بهتر و بهبود برنامه‌های کارآموزی شدند  .
بر اساس تحقیقات اخیر سازمان‌های استخدامی انتظار می‌رود که تقاضا برای استخدام  کارکنان امنیت دیجیتال 81% افزایش یابد اما در واقعیت این درخواست فقط 16% افزایش یافته است .
تیم هولمن مدیر اجرایی امنیت سایبری می‌گوید تقاضا بسیار بالا است و هزینه مقابله با مشکلات سایبری در حال افزایش است بنابراین حق بیمه افزایش خواهد یافت و قیمت پاک‌سازی بالا خواهد رفت .
تعداد حملات سایبری حائز اهمیت در سال 2017 موجب افزایش تقاضا برای متخصصان این حرفه شده است . در ماه مارس یک شرکت تلفن همراه متحمل 3 هک جدی شد که شامل اطلاعات 200000 مشتری بود . در ماه آوریل اطلاعات 250000 مشتری شرکت پرداخت وام روزانه Wonga دزدیده شد که شامل حساب بانکی , شماره تلفن و ایمیل مشتریان بود .
Adam Thilthorpe مسئول امور خارجی BCS و رسیدگی به جرائم اینترنتی می‌گوید :فقدان متخصصان ماهر برای مقابله با حملات سایبری یک نیاز جدی است که باید برآورده شود . ما مدت‌هاست که کمبود متخصصان IT ماهر را مطرح کرده‌ایم و نیازمند یک استراتژی یکپارچه برای دولت و تجارت از طریق آموزش , پرورش و ابتکارات متنوع هستیم . ما باید تعداد بیشتری  از زنان , اقلیت‌های قومی و کارکنان قدیمی را برای پست‌های خالی استخدام کنیم .
BT به مدت 5 سال یک برنامه موفق کارآفرینی سایبری را اجرا کرده است و  به دنبال منبعی فراتر از فارغ‌التحصیلان رشته کامپیوتر از دانشگاه است .
Rob Partridgeat  می‌گوید : ما ابتدا افراد ماهر در IT و مهارت‌های پیچیده را گلچین کردیم و بعد کل سیاست استخدامی خودمان ازجمله هدف قرار دادن افراد مختلف را تغییر دادیم . یکی از زمینه‌هایی که ما به دنبال آن هستیم تنوع عصبی است . ما می‌دانیم که به‌عنوان‌مثال افراد مبتلا به Asperger ( افرادی که مایل نیستند با کسی ارتباط برقرار کنند) بسیار مناسب برای سایبر هستند اما اینها همیشه مهارت‌های ارتباطی خوبی ندارند بنابراین ما رویکرد خودمان را تغییر دادیم و در پی استخدام افراد از طریق مصاحبه  هستیم . نیاز است که این صنعت  افراد دارای استعداد پنهان را استخدام کند.


حملات هکری

متخصصانIT

مشکلات سایبری