140 Views
2018 Mar 21technology
img
دولت ترامپ ادعا می‌کند که حمله‌های سایبری روسیه زیرساخت‌های اقتصادی و نیروگاه‌های هسته‌ای ایالات‌متحده و اروپا را حداقل از مارس 2016 هدف قرار داده است .
یک یادداشت امنیتی صادرشده توسط مقامات اعلام می‌کند که وزارت امنیت داخلی (DHS) و FBI حملات سایبری را  یک " حمله چندمرحله‌ای "  در نظر گرفته که توسط دست‌نشانده‌های سایبری دولت روسیه که شبکه‌های کوچک تجاری را هدف قرار داده‌اند , صورت گرفته است  جایی که آن‌ها بدافزارها را جاسازی کرده و سپس کنترل حساب‌های اصلی و دسترسی از راه دور شبکه‌های بخش انرژی را به دست گرفته اند  . این هشدار به‌طور خاص شرکت‌ یا نیروگاهی را نام نبرد اما گفت که ظاهراً  آن‌ها عمداً هدف قرارگرفته‌اند.
این یادداشت همچنین حاوی تصاویری است که نیویورک‌تایمز می‌گوید نشان می‌دهد که هکرها روسی به‌اندازه کافی کنترل سیستم‌ها را در دست داشته‌اند و حتی توانایی دست‌کاری یا تعطیل کردن نیروگاه‌های هسته‌ای را داشته‌اند . این حملات بخش‌های مهم تولیدی , انرژی , آب و هواپیمایی را هدف قراردادند .  NYT یادآور می‌شود که در سال 2013 محققان , هکرهای روسی را با صدها حمله به اپراتورهای انرژی در اروپا و آمریکا مرتبط دانستند . ظاهراً آن‌ها به جاسوسی اطلاعات متوسل شده بودند اما در سال 2015 این مسئله تغییر کرد وقتی‌که عملیات صورت گرفته فلج کردن یا تعطیل کردن فراساختارها را نشان داد . گزارش‌ها حاکی از آن است که حملات سایبری اواخر سال 2015 وقتی‌که روسیه شروع به دخالت در انتخابات ایالات‌متحده کرد, شدت گرفته است .
وزارت خزانه‌داری ایالات‌متحده دیروز تحریم‌های جدیدی علیه پنج نهاد و 19 شخصیت روسی که با حملات هکری در ارتباط بودند و بر انتخابات ریاست جمهوری 2016 و دیگر حملات سایبری اعمال‌نفوذ می‌کردند , وضع کرد . روسیه متعهد شده است تا این تحریم‌ها را تلافی کند و درگذشته نیز هک کردن زیرساخت‌های کشورهای دیگر را رد کرده است .


حملات سایبری

هک

حملات هکری

فلج کردن زیرساخت ها