30 Views
2018 Jan 19technology
img
سپتامبر گذشته هکرها به شبکه برق ایالات‌متحده حمله کردند و وارد بسیاری از کارخانه‌ها تولید انرژی شدند و در جستجوی نقاط ضعف برای بهره‌برداری بودند . وزارت امنیت داخلی موضوع هک را اعلام کرد و در رابطه با حملات مخرب هشدار داد که می‌تواند به یک روز قطعی جریان برق  , مشکلات تلفن همراه , پاک شدن حساب‌های بانکی , ایجاد فاجعه در بیمارستان‌ها و خرابی‌هایی در بخش اقتصادی منتهی شود . تخریب شبکه‌های برق می‌تواند بیش از 500 میلیارد دلار هزینه در برداشته باشد .
برای اطمینان از سدهای دفاعی تیم‌های کوچک و چابکی از متخصصان برای توسعه امنیت و تشخیص نقص‌ها تشکیل شد تا از سیستم محافظت کرده  و به بهبود آن کمک کنند
دشمنان شبکه متکی به هکرهای متخصصی هستند که حملات موردنظر آن‌ها را انجام می‌دهند. اکثر تأسیساتی که آن‌ها هدف قرار می‌دهند فاقد چنین متخصصانی است که در برابر این حمله‌ها دفاع کنند که به دلیل عدم استخدام چنین افرادی در تأسیسات حساس و مهم است  . برای مبارزه با این آسیب‌پذیری‌ها نیروی کار فدرال قراردادهای حمایت‌کننده دوطرفه‌ای را تنظیم کرده است که اجازه می‌دهد محافظان سایبری به شرکت‌های مختلف در این زمینه کمک کنند .
هدف اصلی هکرها در دست گرفتن کنترل اصلی است . برای جلوگیری از این مسئله اپراتورهای سیستم بر روی دیوارهایی با پوشش ویدئویی و کنسول‌های پر از دکمه نصب می‌شوند تا از شبکه محافظت کنند . اگر یک برنامه آسیب‌زننده توسعه یابد داده‌هایی که کنترل‌کننده‌ها بر آن‌ها متکی هستند را از بین می‌برند . بنابراین برخی از شرکت‌های برق نسخه‌های تکراری ایجاد کرده‌اند . خود این نسخه‌ها می‌توانند کنترل را از بین ببرند و باعث دسترسی هکرها به داده‌ها شوند یا اینکه اجازه می‌دهند کارکنان سیستم آلوده به ویروس را با یک نسخه پاک جایگزین کنند.
72 ساعت پس از حمله جامعه به‌طورکلی از بین می‌رود
با از بین رفتن شبکه و قطعی برق طی 3 روز مواد غذایی , داروها از بین رفته و آب قطع می‌شود , باتری‌ها تمام می‌شوند و اجتماع رو به انحطاط می‌رود . رفع سریع مشکل به این منظور حیاتی است ولی وقتی شبکه برق هزاران نیروگاه آسیب ببیند این امر دشوار است . مانند کامپیوتر خانگی شما یک نفر در ایستگاه برق محلی به‌طور مرتب ویروس‌ها و بدافزارها را اسکن می‌کند . اما دیگر دستگاه‌های تعبیه‌شده در شبکه فاقد ظرفیت رفع مکرر مشکلات هستند. به‌جای  به‌روزرسانی مداوم محققان کالج دورتموث یک پچ نرم‌افزاری به نام  Autoscopy Jr تولید کرده‌اند که به‌راحتی فعالیت‌های ویروسی را برای شناسایی علائمی مانند طول کدهای غیرمنتظره  و تنظیم زمان خاموش شدن اسکن می‌کند.
مقیاس‌های هوشمند در خانه‌های امریکا
تأسیسات به‌طور فزاینده‌ای به دستگاه‌های هوشمند متکی هستند . مانند دستگاه‌های بی‌سیم که بر داده‌های مربوط به مصرف برق خانه برای اعلام به شرکت‌ها و صدور صورت‌حساب متکی هستند اما مانند همه دستگاه‌های شبکه‌ای این‌ها نیز در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند بنابراین سیستم‌های BAE به دنبال توسعه راه‌هایی برای دورنگه داشتن هکرها از شبکه‌ها است . رمزگذاری‌های قوی و اسکن‌های تائیدی می‌تواند از این شبکه‌ها محافظت کند.
در هر پستی رایانه‌های قدیمی باید به‌طور مداوم جریان برق سه فازی را از طریق خطوط انتقال متعادل کنند . بسیاری از این دستگاه‌های قدیمی نسبت به کدهای ناخواسته مخرب حساس هستند . به‌جای جایگزین کردن آن‌ها با نسخه‌های به‌روزرسانی شده گران‌قیمت پروژه دوم دورتموث نوشتن برنامه‌هایی است که تنها داده‌های ورودی با گرامر صحیح را بپذیرند و از دخالت هکرها در سیم‌ها ممانعت کنند .


هکرها

حملات سایبری

شبکه های برق