50 Views
2018 Mar 21Newstechnology
img

اخیرا در خبرها مطلع شده ایم که یک بد افزار بسیار خطرناک گوشی های اندرویدی را مورد هدف خود در آسیا قرار داده است که با این اوصاف تعداد بسیار زیادی از گوشی ها را در بر می گیرد که شامل گوشی های برند سامسونگ، هوآوی، شیائومی، سونی، اوپو و ویوو و … می شود. قطعا گوشی های اندرویدی در ایران کاربران زیادی دارند و تمامی کاربران باید در این خصوص نگران باشند، زیرا این ویروس هر لحظه در کمین شماست و اگر غفلت کنید وارد گوشی شما شده و سبب آسیب های جدی به دستگاه شما می گردد.


هکر ها با انتشار یک بدافزار بسیار خطرناک در سرتاسر جهان حملات بسیاری سنگینی را بر علیه تعداد بسیار زیادی از گوشی های هوشمند اندرویدی آغاز کردند و گویا این حملات بیشتر از هر بخش جهان در آسیا شایع تر می باشد. بر اساس گفته هاس محققان نام این بد افزار RottenSys نام دارد و از سال ۲۰۱۶ تاکنون به عنوان خطرناک ترین بد افزارهای بازار فناوری به شمار می رود.


بر اساس آمارهایی که از سال ۲۰۱۶ تاکنون منتشر شده است بیش از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دستگاه به این بد افزار آلوده شده اند که این بد افزار حتی به عنوان باج افزار نیز شناخته می شود زیرا سریعا مبالغ هنگفتی را از حساب های کاربران درخواست می نماید. این بد افزار از طریق شبکه Wi-Fi انتشار می شود، یعنی به محض اتصال به شبکه Wi-Fi کلیه ی اطلاعات کاربر به سرقت می رود.


اکنون اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که در هر مکان عمومی که وارد می شود از سیستم Wi-Fi آن محل استفاده می کنید، بهتر است از این پس دقت بیشتری داشته باشید و به هر Wi-Fi متصل نشوید زیرا ممکن است به این ویروس خطرناک آلوده باشند.


بد افزار

حمله

خطرناک

گوشی هوشمند