24 Views
2017 Dec 27technology
img
شرکت تکنولوژیک Uber در کشورهای اتحادیه اروپا به‌عنوان یک شرکت حمل‌ونقل پذیرفته شد پس‌ازاینکه دادگاه عالی این اتحادیه ادعای آن را برای ارائه دادن خدمات دیجیتال رد کرد زیرا این تصمیم می‌تواند ریسک قانونی را برای دیگر شرکت‌های اقتصادی مانند Airbnb افزایش دهد .
درحالی‌که حکم دادگاه عالی اتحادیه اروپا UberPop را پوشش می‌دهد – که از رانندگان بدون گواهی‌نامه رانندگی استفاده می‌کند و قبلاً به دلیل مسائل قانونی در بسیاری از کشورها مسدود شده است – به‌عنوان اولین نتیجه قطعی مقامات Uber باید مقررات حمل‌ونقل جدیدی  تنظیم کنند .
این تصمیم برای اولین بار شرح می‌دهد که ارتباط افراد از طریق برنامه ( app ) با رانندگان غیرحرفه‌ای بخش جدایی‌ناپذیری از خدمات حمل‌ونقل را تشکیل می‌دهد . این مسئله دیدگاه Uber را رد می‌کند که می‌گوید چنین خدماتی صرفاً دیجیتال است و می‌تواند تحقیقات بیشتر در رابطه با شرکت‌های اقتصادی دیگر را تقویت کند . مقررات پاریس در حال حاضر Airbnb را متوقف کرده است و بیشتر بر خدمات اجاره خانه مانند هتل‌ها متمرکز است  و سیستم تحویل غذای بریتانیا Deliveroo تازه در شروع کار قرار دارد .
راشل فار وکیل مدافع حقوق و دستمزد در شرکت حقوقی Taylor Wessing از دیدگاه قضات اتحادیه اروپا می‌گوید : مهم‌ترین بخش کسب‌وکار Uber ارائه حمل‌ونقل است – مسافران را از طریق تلفن‌های هوشمند به رانندگان وصل می‌کند . باید به یاد داشته باشید که بدون خدمات حمل‌ونقل کسب‌وکار نمی‌تواند وجود داشته باشد .
Uber استدلال کرده است که او از طریق یک پلت فرم تکنولوژیک مسافران را به رانندگان مستقل متصل می‌کند نه به شرکت حمل‌ونقلی که تحت قوانین مشابه با خدمات تاکسی است . این مورد به دقت موردتوجه صنعت فناوری قرارگرفته است چراکه پیش از آن اقدام به تنظیم مقرراتی برای  اقتصاد فعال  کرده است جاییکه فریلنس ها همه کارها را با استفاده از برنامه های کاربردی از طریق برنامه‌های تلفن همراه و لپ‌تاپ انجام داده و پول‌سازی می‌کنند .

Jakob Kucharczyk  می‌گوید پس از قضاوت امروز، نوآوران به‌طور فزاینده‌ای در معرض قوانین متنوع ملی و بخش‌های مختلف قرار خواهند گرفت و یک ضربه به جاه‌طلبی اتحادیه اروپا برای ساخت یک بازار مجازی دیجیتال یکپارچه وارد خواهد شد .
درحالی‌که این حکم معتبر در سراسر اتحادیه اروپا  قابل‌اجرا است به خدمات Uber محدود می‌شود و به‌طور مستقیم بر سایر مشکلات  Uber در رابطه با چگونگی رفتار با رانندگانش تأثیری نمی‌گذارد. Uber در بیانه‌ای گفت : این قانون هیچ‌چیزی را در رابطه با قانون حمل‌ونقل حاضر تغییر نمی‌دهد . با اینحال هنوز میلیون‌ها نفر از اروپایی ها برنامه‌هایی مانند برنامه ما را مورد استفاده قرار نمی دهند.
 در حال حاضر یک سرویس رفت‌وآمد ارزان در چندین شهر اروپایی راه افتاده است که به رانندگان بدون مجوز تاکسی اجازه می‌دهد از اتومبیل‌های خودشان برای جابجایی مسافران استفاده کنند . چالش‌های قانونی در اکثر کشورهای بزرگ اروپایی  UberPop را مجبور کرده است که به نفع UberX کنار بکشد زیرا  با رانندگانی کار می‌کند که دارای مجوز تاکسی هستند .
اروپا یک رویکرد سخت مقرراتی برای تنظیم غول‌های تکنولوژی امریکا اتخاذ کرده است . مقامات آلمانی همین هفته فیس‌بوک را متهم به جمع‌آوری اطلاعات کاربران کردند درحالی‌که روسای فرانسوی گفتند WhatsApp باید اشتراک‌گذاری داده‌های کاربران از طریق برنامه‌های فیس‌بوک را متوقف کند که در سال 2014 سرویس پیام‌رسانی ارائه داده است . کمیسیون اروپا نیز فعالیت‌های تجاری و امور مالیاتی گوگل , اپل و آمازون را هدف قرار داده است .
این حکم به چالش‌های Uber اضافه کرده است که می‌خواست یک شرکت خدمات همگانی را در سال 2019 راه‌اندازی کند و این شرکت همچنان در حال از دست دادن پول است و با رقبایی با تأمین مالی خوب از ایالات‌متحده و چین در آسیا مواجه است و ممکن است شانسی در مقابل آن‌ها نداشته باشد .


Uber

حمل و نقل دیجیتال