49 Views
2017 Dec 23technology
img
خانه های هوشمند و روند پیشرفت لوازم خانگی در سال 2018
CES یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تکنولوژی در جهان است . CES 2018  در اوایل ماه ژانویه شروع به کار می کند و ما امیدواریم امسال شاهد دستگاه‌های هوشمند خانگی و لوازم خانگی بزرگ در نمایشگاه باشیم .
در CES 2017 بسیاری از شرکت‌ها اقدام به رتبه‌بندی کردند که در پایان الکسا آمازون با 33 مشارکت جدید رتبه اول را کسب کرد , اپل با 18 مورد دوم شد و گوگل با 10 مورد پشت سر اینها قرار گرفت  . ما همچنین تعداد زیادی روبات دیدیم که بعضی شبیه خزنده بودند و برخی واقعا قابل ستایس بودند – همه آنها کمک خواهند کرد تا خانه های هوشمندتری داشته باشیم.
سوال مهم این است که سال آینده CES برای خانه های هوشمند چه چیزی به بازار عرضه خواهد کرد؟ ما واقعا اطلاعی نداریم اما با توجه به نمایشگاه سال گذشته مطمئناً چیزی که عرضه می شود جالب توجه خواهد بود .در اینجا نگاهی به خانه های هوشمند و لوازم خانگی می اندازیم که ممکن است در CES 2018 آنها را ببینیم .
لوازم صوتی
چیزی که از لوازم جانبی صوتی  انتظار داریم پلت فرم های جدید AI برای رقابت با الکسا و هوم کیت نیست بلکه انتظار داریم چیزی را ببینیم که تکرار CES 2017 باشد یعنی محصولات هوشمند خانگی با قابلیت های صوتی بالاتر از الکسا و هوم کیت . ما انتظار داریم که محصولات بیشتری را از هوم کیت و  گوگل در سال 2018 ببینیم . اسپیکر هوشمند HomePod اپل ممکن است در تعطیلات امسال به بازار عرضه نشود اما  تلاش سازندگان این دستگاه ها هرگز متوقف نمی شود .
محصولات زیبایی و مد
ما اخیرا دستگاه های بسیار پیشرفته هوشمند و زیبایی را می بینیم که هر روز به بازار عرضه می شوند . یک فروشنده ساده یک جفت آینه هوشمند متفاوت می فروخت که برای کمک به بهینه سازی تصویر شما طراحی شده بود اعم از اینکه روز خودتان را با نور طبیعی سپری کنید یا زیر نور فلئورسنت باشید .
یک برس هوشمند که Kerastase نامیده می شد در CES 2017 به نمایش گذاشته شد . هدف آن جمع آوری داده ها از طریق سنسورهای یکپارچه و ارائه توصیه های مربوط به مراقبت های ویژه به شما است وقتی که موهای خودتان را شانه می زنید  . فروشگاه های لوازم آرایشی MAC آینه های AR را توصیه کردند بنابراین شما می توانید محصولات متفاوت را امتحان کنید بدون اینکه از آن اطلاع داشته باشید و یا مجبور به استفاده از آنها باشید .  در مورد دوربین Echo Look عجیب آمازون چطور ؟ این دوربین لباس های شما را بررسی می کند و به شما می گوید که چه بپوشید . نسخه جدید این دوربین به شما اجازه می دهد که با افراد ناشناس در رابطه با مد مشورت کنید .


روبات ها
ما در CES 2017 روبات هایی را دیدیم که احتمالا در سال 2018  هم شاهد انواع جدیدی از آنها خواهیم بود . اما روبات های  هوشمند خانگی که تاکنون ساخته شده اند تا حدودی خطرناک  هستند . Jibo  روبات تقریبا جذابی است اما نمی تواند کار زیادی انجام دهد و فقط توانایی حرکت کردن و  تکان دادن سرش را دارد و هزینه آن 899 دلار است .  سال گذشته پاناسونیک یک خنک کننده متحرک کوچک را در IFA 2017  به نمایش گذاشت که می تواند بدون هیچ زحمتی شما را خنک می کند .
روبات های دیگر مانند Kuri می تواند همه جا حرکت کند و چهره ها را تشخیص دهد اما ما فعلا شانسی برای امتحان این روبات ها نداریم . هیجان انگیز خواهد بود اگر روبات های دستیار جدید را در نمایشگاه  ماه ژانویه ببینیم .
تشخیص چهره
تکنولوژی اسکن چهره جدید نیست و ما آنرا در دوربین امنیتی Netatmo دیده ایم . اما پیشرفت های اخیر در یادگیری ماشینی کمک کرده است که دستگاه های تشخیص چهره بیشتری ساخته شود از دوربین های آیفون X  گرفته تا دوربین های IQ Nest.
ما همچنین شاهد افزایش دوربین های امنیتی خانگی هستیم که " هشدارهای شخصی " را پشتیبانی می کند . هشدارهای شخصی نمی توانند به شما بگویند این دوربین ها چه می بینند اما آنها باید قادر باشند افراد را از گربه همسایه تمیز دهند و برای شما یک اخطار در مورد آن ارسال کنند . ما انتظار داریم در CES 2018 تولیدکنندگان بیشتری اقدام به تولید دستگاه های تشخیص چهره یا هشدارهای شخصی کنند.
لوازم هوشمند
همه ما یخچال , ماشین ظرفشویی و دیگر لوازم بزرگ هوشمند را تاکنون در اطراف خودمان دیده ایم . تنها تعداد کمی از آنها جهت استفاده کاملا راحت هستند . نمایشگاه سال گذشته CES با عرضه چند لوازم صوتی برای ما متقاعد کننده نبود اما نمایشگاه آشپزخانه و حمام که در همان هفته به عنوان CES 2018 برگزار شد عالی بود و انتظار میرود لوازمی که امسال به نمایش گذاشته می شود  هر دو زمینه را پوشش دهد .CES 2018

لوازم خانگی هوشمند

خانه های هوشمند