149 Views
2017 Dec 26technology
img
 مقدمه ای کوتاه در رابطه با معروف‌ترین پول مخفی جهان
شما برای کار کردن  با بیت کوین حداقل نیاز به یک نرم‌افزار تخصصی و یک سخت‌افزار پیچیده برای اجرا و مقدار قابل‌توجهی نیروی الکتریسیته دارید . درواقع ساده‌ترین راه برای جمع‌آوری بیت کوین این است که فقط آن را بخرید . البته این بخشی از فرآیند است .
قبل از آماده شدن برای کار با بیت کوین شما نیازمند یک حساب کاربری و یک ارز قابل‌تبادل مهم (Coinbase  یا CEX ) , اتصال به‌حساب بانکی یا کارت اعتباری و انتقال پول هستید . این فرآیند تقریباً 10 دقیقه طول خواهد کشید . البته گاهی اوقات هنگام  تبادل قطع برق رخ می‌دهد و مشکلاتی به وجود می‌آورد .
از کجا می‌توان بیت کوین را خریداری کرد ؟
روش‌های زیادی برای ورود به دنیای بیت کوین وجود دارد . شما می‌تواند تبادلات تجاری روزانه خودتان را با GDAX انجام دهید . درنهایت شما می‌تواند یک فرد محلی که مایل به خریدوفروش با بیت کوین است را پیدا کنید و با او کار کنید . اگر شما کسب‌وکاری دارید می‌توانید بیت کوین را به‌عنوان پول پرداختی برای کالاها و خدمات استفاده کنید یا می‌توانید وارد مسیر تجاری شوید . بلومبرگ گزارش کرد که بیت کوین در سال 2018 در فکر راه‌اندازی یک فروشگاه تجاری است که می‌تواند نقطه عطفی در تکامل آن باشد .
آیا می‌توان بدون خرید بیت کوین در بازار کار کرد؟
بله شما می‌توانید بدون خرید بیت کوین با آن کارکنید . شبکه تجارت اجتماعی eToro بیت کوین را می‌فروشد اما به شما هم اجازه می‌دهد معاملات و شرط بندیها را دنبال کنید و از نوسان قیمت‌ها سود کسب کنید . فقط قبل از اینکه بر روی شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کنید راهی برای ارائه بیت کوین از طریق ETFs و صندوق‌های شاخص پیدا کنید.

از کجا باید بیت کوین خرید؟
در حال حاضر محبوب‌ترین روش برای خرید بیت کوین تبادل ارزهایی مانند Coinbase  و CEX است. مسئله این است که حتی Coinbase که باثبات‌ترین پلت فرم است تلاش می‌کند تا با تقاضا هماهنگ شود . اختلالات مداومی وجود دارد که می‌تواند خرید را دشوار یا غیرممکن کند – کمبود مشتری ,سرمایه‌گذار -  در کل وقتی‌که همه‌چیز به یک پول مخفی مربوط است ابتدا در رابطه با آن تحقیق کنید .
فاکتورهایی که باید هنگام خرید بیت کوین مورد توجه قرار داد
به دلیل ضعف خدمات مشتریان جای تعجب نیست که بیشتر خریداران بیت کوین به سمت Coinbase بروند که بزرگ‌ترین حجم معاملاتی و پشتوانه سرمایه‌گذاری را دارد و یک فرآیند پیچیده را نسبتاً ساده و کاربرپسند می‌کند .
 بااین‌حال هر پول مخفی و تبادل ارزی قوانین خاص خودش را دارد و برخی از آن‌ها سخت‌گیرتر از بقیه هستند . برخی به تائید هویت شما قبل از خریدوفروش نیاز دارند و برخی محدودیت‌هایی بر خرید اعمال می‌کنند .
قیمت بین کوین به‌طور چشمگیری هر ساعت تغییر می‌کند زمان معامله – سرعت انتقال پول از حساب بانکی یا کارت اعتباری شما به کیف بین کوین – می‌تواند بسته به نوع معامله شما متفاوت باشد .در معاملات بزرگ نیاز است که شما اطلاعات حسابتان را برای معامله به شرکت مدنظر بفرستید و این ارسال آنلاین همیشه دارای ریسک است .
آیا می‌توان از کارت اعتباری برای خرید بیت کوین استفاده کرد ؟
شما می‌توانید تقریباً از هر منبع مالی برای خرید بیت کوین استفاده کنید سایر پول‌ها انعطاف‌پذیری کمتری دارند . بیشتر تبادلات ارزی کارت‌های اعتباری را قبول می‌کنند و معمولاً سریع‌ترین راه برای خرید بیت کوین هستند . دیگر گزینه‌های مالی شامل حساب بانکی است .
چقدر بیت کوین می‌توان خرید؟
حتی اگر شما روی پول نشسته باشید خرید بیت کوین محدودیت دارد . برخی از پلت فرم‌ها بسته به روش پرداخت شما محدودیت‌هایی برای خرید اعمال می‌کنند . شما هر هفته می‌توانید 750 دلار بیت کوین با کارت اعتباری یا حساب بانکی  10000 تا 15000 دلاری خریداری کنید . البته شما می‌توانید مقادیر کمتر هم خریداری کنید .
چه نوع هزینه‌هایی برای پرداخت قابل‌قبول است؟
اگرچه هیچ هزینه معاملاتی ذاتاً در بیت کوین وجود ندارد اما هر خرید و فروشی شامل هزینه‌هایی است . هزینه‌های Coinbass به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود : هزینه تبدیل و هزینه مبادله – که می‌تواند تا 7.99% درصد یک معامله در امریکا باشد . که بستگی به معامله و نحوه تأمین مالی شما دارد .
خب حالا من مقداری بیت کوین خریدم حالا چه می‌شود؟
بیت کوین یک پول نقد است که تعداد شرکت‌هایی که با آن کار می‌کنند به‌طور مداوم در حال افزایش است مثلاً مایکروسافت و Subway اکنون آن را پذیرفته‌اند . اپل بیت کوین را در بیش از 2 میلیون فروشگاه خود در بیش از 200 کشور  استفاده می کند. شما می‌توانید در معاملات و خدماتی که می‌توانید بخرید از آن استفاده کنید .
چگونه می‌توانم بیت کوین خودم را حفظ کنم ؟
اگر شما با مبالغ پایین معامله می‌کنید بهتر است از کیف پول ارائه‌شده یا نرم‌افزارهای دیگر اضافه کنید ولی اگر قصد انجام معاملات بزرگ‌تر را دارید نیازمند کیف پول سخت‌افزاری هستید .


بیت کوین

دادوستد با بیت کوین

bitcoin