73 Views
2018 Apr 05Newstechnology
img

تکنولوژی باعث شده خیلی از کارها آسان شوند. مثلا خرید کردن.

شما می توانید در حالی که لباس راحتی پوشیده اید در خانه بنشینید، و با چند کلیک ساده بدون زحمت خرید کنید.

اما زمانی که در فروشگاه های عادی هستید وضعیت چطور است؟ خیلی کسل کننده و قدیمی است. شما در فروشگاه مجبورید با مردم حرف بزنید و یا حتی در صف بایستید. چه کسی واقعا دوست دارد به این روش خرید کند؟

شرکت اپل نگرانی های شما را در این زمینه درک می کند. به همین دلیل است که از شما می خواهد تا به سادگی با استفاده از تلفن همراهتان خریدهای خودتان را انجام دهید.

کاپرتینو به تازگی یک سری جدید از تبلیغات آیفون X را با عنوان «اگر حتی پلک بزنید از دستتان رفته است!» را منتشر کرده است که در آن به شما نشان می دهد به چه سرعتی می توانید چیزی را که از آن خوشتان آمده است را بخرید.

در یک صحنه، مشتری در زمان کوتاهی یک جفت کفش ورزشی را دیده و می خرد در حالیکه بقیه مردم هنوز دارند فکر می کنند که آیا کفش ورزشی لازم دارند یا نه.قسمت بسیار جذاب Apple Pay این است که چهره شما در آن به عنوان علامت شناسایی شما عمل می کند.

در بخش دیگری از ویدئوی تبلیغاتی همان صحنه مربوط به کفش های ورزشی در مورد خرید قهوه نیز تکرار می شود به طوریکه قبل از اینکه فروشنده فرصت کند اسم مشتری را تلفظ کند وی قهوه مورد نظرش را می خرد.

در بخش انتهایی این آگهی خریدار که بیمار است برای خرید کردن حتی نیاز به خروج از منزل نیز ندارد.

در این بخش خریدار که به شدت نیاز به یک کیت گریم برای سگ خود دارد، آنرا به صورت آنلاین خرید کرده و چند ثانیه پس از اینکه بر روی دکمه خرید کلیک می کند آن را درب منزلش دریافت می کند.البته این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از مردم می خواهند. آنها می خواهند فقط روی یک دکمه کلیک کنند و یا تلفن خود را تکان دهند تا همان چیزی را که می خواهند به دست آورند.

سوال این است که آیا این طور خرید کردن در کل خوب است یا نه؟

چند بار شده که شما از اینکه قبل از خرید چیزی با دقت بیشتری فکر نکرده اید پشیمان شده اید؟

البته درست است که شما می توانید وسیله ای را که خریده اید پس بدهید. اما این فرایند همیشه زمان بیشتری نسبت به زمانی که برای خریدش صرف کرده اید را می طلبد.

ایده شرکت اپل در استفاده از چهره برای باز کردن قفل گوشی تا حد زیادی موفق بوده است.

گام بعدی این است که عادت «خرید تنها با یک نگاه» را رایج سازد.


iPhone

X

Apple

pay