100 Views
2018 Feb 23technology
img
کمیسیون بورس و امنیت ایالات‌متحده روز چهارشنبه دستورالعمل جدیدی درباره نحوه و زمانی که شرکت‌های دولتی باید خطر و نقض امنیت سایبری خود را فاش کنند, منتشر کرد.
التزام این "دستورالعمل تفسیری  " اطلاع‌رسانی به‌موقع سرمایه‌گذاران از خطرات و آسیب‌پذیری‌هایی است که هنوز توسط هکرها هدف قرار نگرفته است. این دستورالعمل همچنین می‌گوید که مدیران باید از خریدوفروش سهام تجارتی این شرکت‌ها خودداری کنند وقتی که  اطلاعات خصوصی در اختیار دارند که ممکن است مورد حملات امنیت سایبری قرار بگیرند.
جان کلایتون رئیس SEC گفته است :  این کمیسیون، که به‌اتفاق آرا  این دستورالعمل به‌روز شده را تصویب کرد، معتقد است که این سند شرکت‌ها را تشویق می‌کند خطرات امنیتی خودشان را واضح‌تر بیان کنند که منجر می‌شود اطلاعات کامل‌تری در اختیار سرمایه‌گذاران قرار بگیرد .
هدف دستورالعمل منتشرشده توسط  این کمیسیون طیف وسیعی از آسیب‌پذیری‌های امنیت سایبری، ازجمله حمله سال گذشته به  Equifax است که در آن هکرها گنجینه اطلاعات شخصی  143 میلیون نفر را در ایالات‌متحده به سرقت بردند.
سه روز پس از هک Equifax , تقریباً 1.8 میلیون دلار از سهام تجاری این شرکت توسط مدیران آن ازجمله مدیر مالی شرکت به فروش گذاشته شد . این شرکت اعلام کرده است که فروش سهام از پیش برنامه‌ریزی‌شده بوده ، اما اداره دادگستری ایالات‌متحده گزارش داد که تحقیقات جنایی درزمینهٔ معاملات تجاری این شرکت در حال انجام است .
پیش‌ازاین مدیرعامل اینتل، بایرون کرزنیک، صدها هزار سهام اینتل را در ماه نوامبر فروخت ,  درست  پس‌ازاینکه شرکت از آسیب‌پذیری‌های موجود در تراشه‌های خود مطلع شد. اینتل گفت، فروش سهام ربطی به این مسئله ندارد.


حمل سایبری

هک

سرقت اطلاعات

نقض امنیت