33 Views
2018 Mar 09Newstechnology
img

با استفاده از ابزار جدیدی که گوگل آن‌را منتشر کرده تقریبا هر کاربری قادر است نوای موسیقیایی خود را ایجاد کند. البته ابزار طراحی شده از سوی گوگل تنها در مرورگر کروم قابل استفاده است. این ابزار که Song Maker نام دارد، در قالب یک پروژه آزمایشی اجازه می‌دهد به شکل ساده‌ای آهنگ‌ها را ایجاد کنید. کاربرانی که با الفبای موسیقی آشنایی دارند یا حتا آن‌هایی که هیچ پیش‌زمینه قبلی در این زمینه ندارند، به راحتی می‌توانند از این ابزار و با استفاده از ماوس از رابط کاربری این برنامه استفاده کنند. تنها کاری که در این زمینه باید انجام دهید این است که به اندازه کافی تمرین کنید تا در کار کردن با این ابزار تسلط پیدا کنید.


ساخت آهنگ‌ها با استفاده از پروژه Song Maker

برای ساخت یک آهنگ در اولین گام باید آدرس اینترنتی پروژه گوگل به نشانی musiclab/Song-Maker را در مرورگر خود وارد کنید. در ادامه پس از باز شدن صفحه از طریق ماوس باید اقدام به رسم نت‌های موسیقیایی کنید. البته توجه داشته باشید که شما چیزی همچون خطوط حامل به شکل مرسوم، کلیدهای موسیقی یا گزینه‌هایی برای انتخاب وزن‌های موسیقی (نت‌های سیاه، سفید، چنگ، دولاچنگ و...) را در اختیار ندارید. البته از طریق تمپوی زمانی که پایین صفحه قرار دارد قادر هستید رتیم پخش آهنگ را کند یا سریع کنید.


همچنین می‌توانید از طریق به‌کارگیری میکروفونی از صدای خود برای ساخت آهنگ نیز استفاده کنید. همان‌طور که گفتیم، برای تسلط بر این نرم‌افزار به تمرین زیاد نیاز دارید، اما خیلی سریع متوجه خواهید شد که ساخت آهنگ‌ها با Song Maker خیلی ساده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. یکمرتبه که فرآیند ساخت پروژه خود را به اتمام رساندید، با کلیک روی دکمه Save لینک کوتاه شده آهنگ ساخته شده در اختیار شما قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید آهنگ ساخته شده را در شبکه‌های اجتماعی یا از طریق برنامه‌های پیام‌رسان به سرعت به اشتراک قرار دهید. البته، ما انتظار نداریم که Song Maker شبیه به یک استوی حرفه‌ای دیجیتالی عمل کند، اما موفق شده است بستری برای ساخت آهنگ‌ها به ساده‌ترین شکل و به اشتراک‌گذاری آن‌ها ایجاد کند.

ابزار جدید گوگل

ابزار جدید

ابزار گوگل

ساخت آهنگ‌

Song Maker

musiclab

پروژه گوگل

الفبای موسیقی

ساخت پروژه

فرآیند ساخت