52 Views
2018 Mar 21Newstechnology
img

شرکت اپل از ماه ژانویه تا کنون 18 ماشین هوشمند خود را آزمایش کرده است. 

با توجه به آمارهای جدید به دست آمده از مجله ی  Financial Times، اپل تقریبا تعداد خودروهای هوشمند مورد آزمایش خود در کالیفرنیا را دو برابر کرده است. این شرکت در حال حاضر دارای 45 خودرو آزمایشی مستقل است که در بخش موتور خودروهای دولتی ثبت شده اند. تعداد این آزمایشات بیشتر از شرکت هایی مانند Waymo و Uber و جنرال موتورز می باشد. این خبر دو روز پس از ثبت اولین خسارت جانی و مرگ توسط خودروهای هوشمند اوبر؛ منتشر می شود. 

جزئیات زیادی در مورد پروژه خودروهای هوشمند اپل که Titan نامیده می شود، وجود ندارد اما این ماشین ها دارای رادار و دوربین های زیادی هستند. همچنین مدیر عامل اپل، تیم کوک می گوید که این شرکت تمرکز خود را بیشتر بر روی ایجاد یک نرم افزار هوشمند برای این خودرو ها گذاشته است. 

جزئیات زیادی از نحوه ی آزمایشات این شرکت روی خودروهای هوشمند خودش نداریم؛ اما اولین مجوز کار در این زمینه برای شرکت اپل در ماه آوریل سال گذشته صادر شد. 


شرکت تحقیقاتی از Navigant می گوید که شرکت اپل ، بیشتر از هر شرکت دیگری در زمینه ی خودروهای هوشمند در حال بررسی، تحقیق و ساخت و آزمایش می باشد. گفته می شود که اپل در زمینه ی ساخت ماشین های هوشمند، در حال تبدیل شدن به رقیبی جدی برای شرکت tesla می باشد. اکنون اپل، در حال افزایش تعداد ناوگان خودروهای تستی خود کالیفرنیا می باشد. یعنی درست در زمانی که برخی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید خودرو و فن آوری های هوشمند؛ در فضای خارج از دوران طلایی خود هستند.

شرکت Waymo نیز اخیرا ناوگان خودرویی خود را به ایالت های میشیگان و کالیفرنیا در حال گسترش دادن است و اوبر نیز در آریزونا در حال توسعه ی کارهای خود می باشد. 


اپل

اوبر

Apple

Uber

Weymo