436 Views
2018 Jan 07car
img

خودروی خودران جدید تویوتا می‌تواند از هر جهتی تا 200 متر را ببیند!
پلتفرم 0/3 تا هفته ی آینده در CES لاس وگاس رونمایی خواهد شد.
موسسه تحقیقاتی تویوتا، شعبه ی ساکن در سیلیکون ولی بزرگترین خودروساز جهان، به تازگی آخرین ورژن خودروی خودران خود را تست کرد. این خودرو، یک لکسوس LS600hL است که به تجهیزاتی مانند رادار، آرایه های دوربین و LIDAR مجهز است و نمونه ی بهبود یافته ی خودرویی ست که تویوتا سال پیش دوباره رونمایی کرد. (موسسه این پلتفرم را 0/3 نامگذاری کرده است.) این خودرو هفته آینده در CES لاس وگاس رونمایی خواهد شد.
"این خودرو در حال حاضر دید 360 درجه با اطراف با برد 200 متر را داراست."
بیشترین پیشرفت این نمونه نسبت به خودروی خودران قبلی تویوتا قابلیت دیدن مسافت دورتر در هر جهت می باشد. با کمک سنسورهای LIDAR بلند برد تولید   Luminar(استارت آپ کالیفرنیایی واقع در Portola Valley) که بر سقف خودرو نصب شده اند، خودرو دیدی 360 درجه با برد 200 متر دارد و تویوتا استدلال می کند که این خودرو، هوشمندترین خودروی آزمایشی در رده خودروهای خودران در جاده می باشد.
این در حالیست که قدرتمند ترین LIDAR شرکت Velodyne 120 متر برد دارد و محبوبترین LIDAR این شرکت تنها 100 متر برد دارد. ( Velodyneبه تازگی قیمت LIDAR هایش را به نصف کاهش داده است که سبب می شود خودروسازهای بیشتری به استفاده از محصولات این شرکت روی بیاورند.)


خودروی جدید تویوتا ظاهر جذابتری هم دارد، با سطح یکپارچه ی سنسورها و دوربین ها که به طراحی خودرو لطمه نمی زنند. موسسه تحقیقاتی تویوتا اظها ر داشت که موسسه طراحی CALTY در Ann Arbor میشیگان و مرکز تحقیقات و گسترش آمریکای شمالی موتور تویوتا با همکاری هم ظاهری جدید به خودرو داده اند.
آنها سقفی جدید با پنل عایق حرارت برای این خودرو طراحی کرده اند و هوشمندانه از فضای موجود در سان روف استفاده کرده اند تا ارتفاع کل را کاهش دهند. آنها دوربین ها و سنسورها را از حالت تجهیزات اضافه در آورده و آن را داخل بدنه ی خودرو گنجانده اند، وسنسور LIDAR کروی چرخشی روی سقف که نشان خوروهای آزمایشی خودران است را حذف کرده اند.
تولید خودروی پلتفرم 0/3 این بهار آغاز می شود. بخشی از این خودرو با تکنولوژی فرمان دومحوره که تابستان گذشته توسط TRI معرفی شد، همراه خواهد بود.
برای اطمینان خاطر، تویوتا درباره ی فاش کردن اطلاعات سیستم خودروی جدیدش دقت بیشتری به خرج می هد. اخیرا تحلیلی که توسط Navigant انجام شد، این خودروساز ژاپنی را درزمینه ی پیشرفت تکنولوژی های خودرانش برای رسیدن به هدف صنعت خودروسازی در 2021 خیلی عقبتر از رقبایش یعنی فورد، جنرال موتورز، دایملر و BMW قرار می دهد. (این ماه، نسحه ی به روز شده این تحلیل بیرون خواهد آمد و جایگاه تویوتا در این آمار جدید دیدنی خواهد بود.)


بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده خودرو با شرکت های تکنولوژی مانند Waymo،  Uberو  Lyft همکاری می کنند تا پروسه تولیدشان را سرعت بخشند در حالیکه تویوتا از بازار این همکاری ها دورمانده است. اما با رونمایی از این خودرو گویا تویوتا آماده است تا وارد بازار رقابت شود.

تویوتا

خودرو بدون راننده

خودرو بی راننده

تویوتا بدون راننده

خودرو تویوتا