809 Views
2018 Jan 06car
img

خودروی پیشین بدون راننده گوگل، به Volkswagen و Hyundai کمک خواهد کرد تا خودروهای بدون راننده بسازند.
ابداعات Aurora نخستین مشتری هایش را به دست آورد.
گروه Volkswagen و هیوندا با کمک شرکت شناخته شده ابداعات آرورا، شرکتی که توسط سازنده ی خودرو خودران قبلی  گوگل کریس اورمسون پایه گذاری شده است، قرار است خودروهای خودران تولید کنند. سه شرکت امروز اعلام کردند که هیوندا و VW نخستین شرکای آرورا هستند ، شرکتی که در اواخر 2016 تاسیس شد و تمرکزش بر فروش "راهکارهای سازنده" برای اتومبیل های خودران است.
هم هیوندا و همVW group  (شرکت مادر VW و آئودی و بسیار از شرکت های دیگر) با آرورا همکاری می کنند تا تکنولوژی خودروهای خودران را با هدف ساخت ناوگانی از این خودروها که در سطح شهر در دسترس باشند، وارد تولیداتشان کنند.
هر کدام از شرکتها می گویند که قصد دارند تا این خودروهای محصول مشترک را تا 2021 به طور رسمی وارد بازار فروش کنند و هردو تست نمونه های اولیه را تا اواخر امسال شروع خواهند کرد. هیوندا تکنولوژی آرورا را روی SUV باتری هیدروژنی جدیدش تست خواهد کرد اما VW group هنوز اعلام نکرده است که این تکنولوژی را روی کدام خودروهایش تست خواهد کرد.
در حال حاضر همکاری با VW group مهمتر از همکاری با هیوندا است. مهندسین آرورا 12 ماه گذشته را صرف همکاری با VW group کرده اند و در شش ماه آخر، آخرین ورژن نرم افزارها و سنسورهای آرورا را در مرکزشان، Future Center در سیلیکون ولی، روی خودروهای اتوماتیک نصب کرده اند.
"VW GROUP قصد دارد برنامه ی خودور های خودران در سال 2021 در دو تا پنج شهر جهان کلید بزند."
گروه VW پیش از این هم، تکنولوژی خودروهای خودران را در طول سالها بر روی بسیاری از تولیداتش امتحان کرده است، برای مثال بر روی میکروباس تمام برقی محبوبش(the I.D. Buzz) و تولیدات سایر برندهایش، به خصوص آئودی. و قابلیت نیمه خودران بودن را در آنها گسترش داده است.
اما همکاری گروهVW با آرورا بیشتر بر روی خودروهایی مانند Sedric که نمونه اولیه ی خودروهای خودران است، می باشد هرچند به فکر خودروهایی در اشکال و سایزهای دیگر هم هست.
یوهان جانگویرس، مدیرارشد دیجیتال گروه VW می گوید شرکت برنامه دارد تا تعداد دورقمی از این خودروهای محصول مشترک را تا پایان سال تست کند. نیمی از این تست ها در سیلیکون ولی و باقی در آلمان برگزار خواهد شد. این تعداد در 2019 به سه رقم خواهد رسید و در 2020 حتی بیشتر هم خواهد شد تا در سال 2021 این ناوگان در دو تا پنج  شهر تست شوند.
همکاری بر روی گسترش تکنولوژی کمک رانندگی که همین حالا که در تولیدات گروهVW مشاهده می شود تمرکز ندارد. چون طبق گفته های اورمسون، آرورا تکنولوژی هایی که تنها نیمی از وقت کمک دستتان هستند، نمی سازد.
اورمسون به خبرنگاران The Verge گفته است: در آرورا، ما یک راننده می سازیم، نه سیستم کمک راننده. ما درک عمیقی از آنچه که نیاز است تا یک خودروی بدون راننده بسازیم، داریم.
اورمسون به خاطر معماری پروژه ی خودروهای خودران گوگل معروف شد، زمانیکه هنوز بخشی از شاخه moonshots گوگل بود. او مدت کوتاهی پیش از تاسیس شرکت خودش(Waymo) پروژه را ترک کرد و ابداعات آرورا را همراه با دو شخصیت موثر در زمینه خودروهای خودران تاسیس کرد. این دو شخص، مدیر پیشین بخش خودروهای خودران تسلا ، استرلینگ اندرسون و رهبر پیشین بخش مستقل اوبر، درو بگنل بودند.
پس از آن، آنها از تجربه ی خود در تکنولوژی خودران استفاده کردند تا تکنولوژی ای تولید کنند که به باورشان، آنچه سطح 4 یا 5 خودمختاری خوانده می شود را تحقق بخشد.به گفته ی جامعه مهندسین تکنولوژی خودران، خودروهای سطح 4 قادر خواهند بود در یک منطفه معین، بدون کمک راننده تمام طول مسیر را به طور اتوماتیک رانندگی کنند. و در سطح 5 همه جا می توانند بدون راننده حرکت کنند.
در حال حاضر بسیاری از خودروسازان که در حال کارکردن بر روی پروژه هایی برای تولید خودروهای تمام یا نیمه خودران هستند، نرم افزارها و سخت افزارهای مربوط را از تهیه کنندگانی مانند  Velodyne و MobilEye  می خرن و سیستم های آنها را در خودروهایشان جا میدهند. با کمک آرورا، گروهVW و هیوندا زودتر از سایرین به مقصدشان خواهند رسید.
"آرورا سیستم عصبی مرکزی خودرو را می سازد در حالیکه هیوندا و گروه VW بدنه را می سازند. "
جانگویرس این همکاری را به حرکت در روی لاین سرعت در بزرگراه تشبیه می کند. "به نظرم این فوق العاده است که تیمی داشته باشیم که فقط بر روی تولید خودروهای سطح 4 و 5 تمرکز کنند، چون فقط در این موقع است که صنعت خودرو متحول می شود." و به گفته ی او با این نوع همکاری، شرکت هایی مثل VW group و هیوندا نیازی نیست برای ورود به این زمینه از اول شروع کنند.
به بیان دیگر، آرورا سیستم عصبی مرکزی خودروی خودران را فراهم می کند، در حالیکه هیوندا و VW بدنه را می سازند. هیوندا و VW ، بدنه و شکلش را طراحی میکنند که مهمترین بخش در جذب مشتری ست در حالیکه تکنولوژی آرورا در پس زمینه کار می کند.
هیوندا و VW group اولین شرکتهایی نیستند که برای استفاده از تکنولوژی خودران، به شرکتهای دیگر تکیه می کنند. GM استارت آپ Cruise Automation را خریداری کرد و از تکنولوژی این شرکت در راه اندازی ناوگان Chevy Bolts استفاده کرد و برنامه دارد تا سال 2019 خدمات تاکسیرانی خودران ارائه دهد. در همان حال، فورد، یک میلیارد دلار در شرکت هوش مصنوعی Argo تزریق کرد که در حال حاضر بر روی پروژه ی Ford Fusionهای خودران کار می کند که قرار است در 2021 وارد بازار شوند.
هرچند همکاری با آرورا با این مثال ها متفاوت است. به خصوص که این نوع شرکتها یکتا نیستند. پس چه چیزی سبب شد که شرکت عظیمی مانند VW group به یک استارت آپ که هنوز درحال رقابت با رقباست اعتماد کند.
جانویرس ادعا دارد " تنها به خاطر تیم بنیانگذار نیست، تیمی که قادر به استخدامش بودند و استعدادهایی که جذب کرده اند، همه در جهان بهترین هستند. پیشرفتی که در چنین زمان کوتاهی بدان دست یافته اند هم فوق العاده است. گروه VW جذب استعدادهای آرورا شده است اما استعداد هم می تواند گذرا باشد. "
اندرسون می گوید" همانطور که قدیمی ها می گویند، یک بازیکن می خواهد با یک بازیکن دیگر بازی کند؛ عکس العمل بیشتر آنهایی برای بازدید از سایت آرورا می آیند این است؛ خدایا، عجب تیم فوق العاده ای دارید!"
بسیاری از کارکنان هم از دانشگاه کارنگی ملون آمده اند، موسسه ای که به دلیل فعالیت هایش روی رباتیک در جهان بسیار مشهور است. شرکت باید بتواند استعدادهای برتر را در میان جمع خود حفظ کند مخصوصا وقتی فعالیت هایش روی خودروها را افزایش می دهد، چون شرکت UBER رقیب قدری برای گرفتن این استعدادها است.
پس چطور باید این استعدادها را در آرورا نگه داشت؟
ارومسون می گوید: جنگ برای استعداد در حال حاضر باورنکردنی است. اما تجربه من این است که اگر شما این را با احترام به مردم بگویید، آن ها قادر هستند که که این مشکلات را به روش های جالبی حل کنند و شما در نظر آن ها فرد خاصی خواهید بود که بسیار ارزشمند است.
اکنون ارومسون و اندرسون اعلام کرده اند که مورد آزار و اذیت های زیادی قرار گرفته اند و امیدوارند خودروسازان پیشرو به جای تلاش برای مانع شدن برای آن ها، همراهشان شوند و در این ماموریت یاریشان کنند. ارومسون همچنین می گوید: شاید در ابتدا از پایان نامه شروع شد اما اکنون کارهای بزرگتری انجام می دهیم. 

خودرو گوگل

خودرو بدون راننده

خودرو بدون سرنشین

خودرو خودران

هیوندا

گوگل

گروه VW

آرورا