14 Views
2018 Mar 13Newstechnology
img

دانشگاه آریزونا کارت شناسایی دانشجویان تازه وارد را ردیابی می کند تا بتواند پیش بینی کند که احتمال ترک تحصیل کدام دانشجویان بیشتر است. محققان این دانشگاه امیدوارند بتوانند از این داده ها برای کاهش میزان ترک تحصیل در میان دانشجویان استفاده کنند. (ترک تحصیل به فرایندی اطلاق می شود که در آن دانشجویان تحصیل در مقاطع عالی را به صورت کامل رها کرده و یا به کالج های دیگر منتقل می شوند).

داده های کارت های دانشجویی به محققان می گوید که دانشجویان چه میزانی از زمان خود را در خوابگاه، کتابخانه و مرکز تفریحی دانشجویی گذرانده اند. مرکز تفریحی دانشجویی شامل یک سالن، فروشگاه، اتاق پست و سینما می شود. از این کارت ها همچنین برای خرید اسنک از دستگاه های اتوماتیک و غیره استفاده می شود، به همین دلیل تعداد کل مکان هایی که داده های این کارت ها به محققان می دهند به حدود 700 مکان مختلف می رسد. در تمامی کارتهایی که به دانشجویان جدیدالورود داده می شود یک حسگر تعبیه شده است.سودا رام، پروفسور در زمینه سیستم های اطلاعات مدیریتی که این تحقیق را رهبری می کند، می گوید: با دستیابی به رد پای دیجیتال دانشجویان، می توان به الگوهای جابجایی، رفتاری و تعاملات آنها پی برد که اطلاعات بسیار وسیعی در مورد دانشجویان به ما می دهد.

محققان داده های دانشجویان جدیدالورود را طی یک دوره زمانی سه ساله جمع آوری کردند و دریافتند که می توانند با کمک این اطلاعات با دقت 73 درصدی پیش بینی کنند که کدام دانشجویان احتمالا ترک تحصیل می کنند. آنها همچنین قصد دارند در آینده اطلاعات مربوطبه دانشجویان را در یک داشبورد آنلاین در اختیار مشاوران تحصیلی قرار دهند.

با توجه به داده های فعالیت های دانشجویی، عملکرد تحصیلی و وضعیت مالی، دانشگاه هر سه ماه یکبار لیستی از دانشجویان مستعد ترک تحصیل را تهیه نموده و آن را در اختیار کارکنان خود قرار می دهد. به گفته پروفسور رام، افرادی که مستعد ترک تحصیل هستند، ممکن است دایره های اجتماعی محدودتری داشته باشند و فاقد الگوهای رضایت بخشی نسبتا پایدار باشند. محققان امیدوارند که دانشگاه بتواند دانشجویان مستعد ترک تحصیل را به دقت مشخص کرده و کسانی را که به مشاوره نیاز دارند تحت مشاوره متخصصان قرار دهد.

آنگلا بالداسار، معاون تحقیقات نهادی دانشگاه آریزونا، گفت: این تجزیه و تحلیل ها از روز اول شروع کلاس ها می تواند اطلاعات مهمی را در مورد دانشجویان جدیدالورود در اختیار ما بگذارد، بنابراین ما قادر خواهیم بود دانشجویان مستعد ترک تحصیل را در برنامه های حمایتی قرار دهیم.میزان حفظ دانشجویان در دانشگاه آریزونا در سال 2017 حدودا 5/86 درصد برای دانشجویان بومی و تقریبا 89 درصد برای دانشجویان بین المللی بوده است که نسبت به سال های قبل رشد محسوسی را نشان می دهد. بر اساس آمارهای رسمی بیشترین میزان حفظ دانشجویان مربوط به دانشگاه های کلمبیا، ییل و دانشگاه شیکاگو است (99 درصد)، در حالی که میانگین نرخ ملی حفظ دانشجویان در دانشگاه های آمریکا در حدود 78 درصد است.

در برخی از دانشگاه ها از داده های کارت شناسایی دانشجویان برای نظارت بر فعالیت آنها استفاده می شود، اما می توان گفت که این سطح نظارت بر تعامل های اجتماعی دانشجویان، که شامل زمان بندی ها و مکان ها حضور دانشجویان نیز می باشد، می تواند به طور بالقوه حریم خصوصی دانشجویان را نقض کند. با همه این حرف ها، بررسی ها نشان داده است که بر طبق سیاست های حریم شخصی دانشگاه، اطلاعات مربوط به خریدها یا فعالیت های دانشجویان هیچگاه افشا نشده و اطلاعات شخصی آنها محرمانه باقی می ماند.

پروفسور رام اذعان می کند: ما در یک دوره ای زندگی می کنیم که در آن شما نباید گروه های مختلف مردم را عمومیت بخشید. شما باید راه حل های فردی را در سطوح فردی به اجرا در آورید و نمی توانید برای همه افراد یک راه حل واحد و عمومی پیشنهاد دهید.


دانشجو

جدیدالورود

آمریکا

آریزونا

دانشگاه

حریم خصوصی