89 Views
2018 Feb 25technology
img

شرکت صاحب Dropbox، گوگل، تصمیم گرفته است تا دراپ باکس را عرضه ی عمومی کند. دراپ باکس به عنوان یک فضای ابری است که به کاربرانش اجازه می دهد تا فایل ها و اسناد خود را در آن بارگذاری کنند. این شرکت در جلسه ای طرح عرضه ی عمومی دراپ باکس را اعلام کرد؛ این شرکت در نظر دارد تا 500 میلیون دلار سرمایه از این طریق جذب کند.

اگر به روند توسعه ی این شرکت توجه کنیم متوجه می شویم که این شرکت در سه ساله ی گذشته با افزایش درآمد همراه بوده است و درآمدش از 603 میلیون دلار در سال 2015 به 1.1 میلیارد دلار در سال 2017 رسیده است؛ این افزایش درآمد در حالی رخ داده است که این شرکت در سال های اخیر ضرر های زیادی داشته است. این شرکت در سال های قبل حتی رقمی نزدیک به 326 میلیون دلار را از دست داده است.

دراپ باکس در طی دو سال گذشته بسیار مناسب و هوشمندانه عمل کرده است و در سال 2016 توانست 6.5 میلیون نفر کاربر جدید جذب کند و این تعداد در دو سال به 11 میلیون نفر رسید. دراپ باکس می گوید 90 درصد درآمدش از طریق فروش فضای ذخیره ی بیشتر به کاربران بدست می آید. این سخن نشان می دهد که این شرکت در حوزه ی افزایش جذابیت و کارایی خدماتش پیشرفت چشمگیری نداشته است و فقط توانسته بیشتر تبلیغ کند و کمی تغیر کند تا کاربران بیشتری جذب کند.

دراپ باکس در سال 2007 تاسیس شد و در سال 2008 در دسترس همگان قرار گرفت و به سرعت به موفقیت رسید؛ این شرکت به لطف سرعت و عملکردش در همان ابتدا توانست اسم و رسم خود را در میان کاربران جا کند. اما با گذشت یک دهه از تاسیس این شرکت تغیر بزرگی در عملکرد و خدمات این شرکت دیده نمی شود و این در حالی است که رقبایی مانند اپل و مایکروسافت همه کار می کنند تا کاربران را به سمت خود جذب کنند.


دراپ باکس

DropBox

گوگل

فضای ابری

ذخیره سازی

Google