133 Views
2018 Mar 28Newstechnology
img

FBI از اپل برای شکستن قفلِ گوشیِ تروریست 14 ساله ی آمریکا؛ درخواست کرده است. اداره کل بازرسان وزارت دادگستری در گزارش خود، گفت که واحد تحلیل و تحلیل الکترونیک پلیس اف بی آی  (CEAU) به دنبال روش هایی غیر از درخواست مستقیم از اپل برای بازکردن قفل های این شرکت، می باشد. جیمز کامی، مدیر عامل FBI، به کنگره گفت که پس از گذشت مدتی، FBI هیچ راه دیگری را بجز درخواست مستقیم از اپل برای باز کردن قفل گوشی هایش، انتخاب نمی کند. 

این درخواست FBI از اپل، موجب بروز اختلافاتی میان این دو شرکت و سازمان شد، اپل بر این باور است که این کار یک قاچاقِ قانونیِ حریم شخصی و اطلاعات کاربران است. 

در دسامبر 2015، Syed Farook و همسرش Tashfeen Malik؛ در یک فروشگاه منطقه ای ، اقدام به شلیک چند گلوله و ایجاد نا امنی کردند. پس از این اتفاق FBI تلاش کرد که گوشی 5C شخص تیرانداز را Unlock کند، اما به دلیل عدم توانایی در انجام این کار، از شرکت اپل در خواست باز کردن این گوشی را کرد. 


اکنون مدیران FBI خواستار تدوین یک قانون و شیوه نامه برای دسترسی به راهی برای شکستن قفل آیفون هایی که از تروریست ها و افرادی که نا امنی ایجاد می کنند، می باشد. چندی پیش FBI حدو یک میلیون دلار بخاطر شخصی که ادعا می کرد می تواند قفل اپل را بکشند، خرج کرد اما موفق به این کار نشد. 

رئیس FBI نگران است که ؛ رئیس CEAU به نظر نمی رسد که مایل به پیدا کردن یک راه حل فنی برای این مشکل باشد و شاید او از یک راه حل نیز خبر داشته باشد! اما سکوت کرده است تا دستور کار خود را برای به دست آوردن یک حکم  منصفانه دادگاه علیه اپل دنبال کند...

با این حال FBI گفته است که هیچ راه حلی را برای این کار، بجز مذاکره با اپل، انتخاب نخواهد کرد.

fbi

Apple

iPhone

اپل