38 Views
2018 Apr 21News
img

به گزارش نیویورک تایمز، وزارت دادگستری ایالات متحده گزارش داد که تحقیقات ضدتروریستی را برای تعیین اینکه آیا AT & T، Verizon و انجمن GSMA ، از راحت کردنِ کارِ سوویچ اپراتور فعلی به اپراتوری که از eSIM پشتیبانی می کند، برای مشتریان، سر باز زده اند، یا خیر، شروع کرده است. eSIM به کاربران اجازه می دهد که از برخی سرویس های اپراتور های وایرلس، مثل ورایزون و AT&T ؛ بدون نیاز به استفاده از یک سیمکارت فیزیکی ، بهره بگیرند. AT & T و Verizon متهم به همکاری با GSMA برای دور زدن این قانون هستند  بطوری که این دو اپراتور، با همکاری GSMA کاری می کنند که دستگاه های مختلف در شبکه ی خودِ این اپراتور ها قفل شود، حتی اگر از ویژگی eSIM استفاده کنند.
سخن گوی ورایزون به نام Rich Young می گوید: "اتهامات مربوط به این مسئله زیاد جدی نیست . ما در حال تلاش برای ارائه یک تجربه بهتر برای مصرف کننده هستیم. واقعیت این است که با تعدادی از تولید کنندگان تجهیزات تلفن در ارتباط با توسعه استانداردهای e-SIM اختلاف نظر وجود دارد. چیزی بیشتر از این نیست. ما چندین ماه با توجه به این تحقیق، با وزارت دادگستری، بصورت فعالانه و سازنده کار کرده ایم و همچنان این کار را ادامه می دهیم. همانطور که از ابتدا نیز این گونه بوده ایم. ما این همکاری را ادامه خواهیم داد تا مشکلات کاملا حل و فصل شوند"


AT & T نیز این گونه واکنش نشان داد:
" ما از بررسی روند GSMA برای توسعه استانداردهای eSIM آگاه هستیم که تجربیات بهتری ، را برای مصرف کنندگان ارائه می دهند. همراه با دیگر اعضای GSMA، ما در پاسخ به درخواست های خود اطلاعاتی در اختیار دولت قرار داده ایم و به صورت فعال در GSMA ادامه خواهیم داد."
eSIM برای اولین بار در گوشی های هوشمند پیکسل 2 و پیکسل 2 XL شروع به کار کرد. اما در حال حاضر eSIM تنها با سرویس Google Project Fi خود کار می کند که از eSIM های ساخته شده  است . eSIM نیز در iPad با داده های LTE مورد استفاده قرار می گیرد، اما توسط ورایزون پشتیبانی نمی شود.
سوئیچینگ سیم کارت های فیزیکی یک کار اضافی برای کاربران است. آنها باید از یک سوزن، برای درآوردن سوکت سیمکارت استفاده کنند. این می تواند افراد را از تعویض سیم کارت منصرفکند،  خصوصا هنگامی که سیمکارت روی دستگاه های قفل شده است. در اوایل سال جاری، ورایزون به عنوان یک اقدام امنیتی ضد سرقت، در ابتدا گوشی های تلفن را قفل می کند و تنها زمانی که مشتریان فرآیند فعال سازی را پایان می دهند، آنها را باز می کند.

ورایزون

AT&T

Verizon