113 Views
img

زمانی که نماینده ی نیروی دریایی ایالات متحده درباره ی ماموریت خود می گوید : " یک شگفتی واقعی از تکنولوژی و نوآوری " ؛ احتمالا شما انتظار ندارید که این جمله شامل یکی از مشهور ترین کنسول های بازی باشد. با این حال بخش کشتی های نیروی دریایی کار خود را که مدیریت ترکیب و ادغام توانایی ها سلاح های نسل آینده با دسته های کنترل کننده Xbox می باشد را از شنبه آغاز می کند. 

این دسته دو دکل ارسال فوتون را فعال می کند. اینان جانشینان پریسکوپ هایی می باشند که ممکن است در فیلم های جنگی قدیمی دیده باشید. مکان این دکل ها قابل رویت بوده و دوربین های مادون قرمز بر روی این دکل ها نصب شده اند.  

نیروی دریایی پاسخی به سوال که چه کسی ایده ی استفاده از ابزار بازی را در وسایل جنگی را داده است را نداد. اما فرمانده ی Reed Koepp که فرمانده ی اجرایی کلرادو می باشد به هم کاران گفته است که دو عامل موجب اخذ این تصمیم شده است. یکی این که دسته های کنترل کننده Xbox ارزان تر بوده و دیگری این که سربازان جوان با عملکرد اینگونه دستگاه ها بیشتر آشنا هستند. 

نیروی دریایی در سایت خود اعلام کرده است که این اولین زیردریایی مجهز شده به این دستگاه ها از آغاز این ایده هستند. این زیردریایی 155 متر طول ، 10 متر عرض و حدود 7800 تن در زمان غوطه ور بودن وزن دارد. همچنین این زیردریایی نیاز به سوخت رسانی ندارد زیرا از یک راکتور هسته ای برای قدرتش استفاده می کند. البته این اولین بار نیست که بازی های رایانه ای وارد بخش جدی جنگ شده اند.  

حتی برخی از بازی ها از سمت پنتاگون تامین مالی می شدند. از بازی ها به طور گسترده برای آموزش نیروها استفاده می شد. البته این به این معنا نیست که بازیکنان بازی های رایانه ای ی توانند راحت تر به ارتش ملحق شوند. در کره جنوبی اعتیاد به بازی های رایانه ممکن است سبب معاف شدن شما از خدمات نظامی شود. 

به هرحال نیروی دریایی یک دستگاه بازی عام را به زیردریایی های خود اضافه کرده است.  

us navy

XBOX