24 Views
2017 Dec 30technology
img

سازندگان گوشی‌های هوشمند می‌خواهند صفحه‌نمایش آن‌ها را به حداکثر برسانند این مسئله باعث افزایش اندازه آن‌ها در حد یک تبلت کوچک خواهد شد که این امر باعث می شود تبلت ها کنار گذاشته شوند . علاوه بر این گوشی‌های جدید فوق‌العاده انعطاف‌پذیر خواهند بود آن‌ها می‌توانند در هشت حالت مختلف مورداستفاده قرار بگیرند:
1 – حالت تلفن با صفحه‌نمایش بسته که می‌توانید نزدیک گوشتان نگه‌دارید و صحبت کنید
2 – حالت لپ‌تاپ: که کلیدها روی صفحه‌نمایش پایین هستند و قسمت بالا صفحه‌نمایشی برای برنامه‌ها و آیکون‌ها است.
3 – حالت کتاب :مانند لپ‌تاپ باز می‌شود اما در حالت عمودی به کتابی با دو صفحه‌نمایش تبدیل می‌شود .
4 – حالت دوصفحه‌ای با یک کاربر : که هر صفحه‌نمایشی آیکون‌های خودش را دارد به‌عنوان‌مثال صفحه بالایی برای نمایش فیلم و صفحه‌نمایش پایین برای اسناد و .. است
5 – حالت تبلت :  صفحه‌های نمایش‌ها تبدیل به یک صفحه با اندازه دو برابر می‌شوند.
6 – وضعیت چادری با یک کاربر :  با لولاهایی باعث تغییر زاویه صفحه‌نمایش می‌شود که می توان دستگاه را برای استفاده روی میز تنظیم کرد و از صفحه‌کلید خارجی برای آن استفاده کرد .
7 – حالت چادری دو کاربره : مانند دستگاه بالا است اما هر دو صفحه‌نمایش روشن است و دو نسخه از هر چیزی را نشان می‌دهد برای تجارت و ارائه تصویر کالا بر روی میز برای فروشنده و خریدار  مفید است .
8 – حالت تلفن هوشمند با یک صفحه‌نمایش : استفاده آن مثل گوشی‌هایی است که همه ما الآن استفاده می‌کنیم.

ایده‌های برای دستگاه‌هایی با دو صفحه‌نمایش
یک لپ‌تاپ برای هر کودک: یک شرکت غیرانتفاعی ایده تولید لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت و مناسب برای استفاده کودکان  با دو صفحه‌نمایش را ارائه داد که آن‌ها را حدود 10 سال پیش X02  نامید ولی آن سال‌ها امکان توسعه آن وجود نداشت بااینکه شرکت یک نمونه از آن را تولید کرد .
شرکت اکو کره در سال 2011 یک دستگاه باحالت تبلتی با دو صفحه‌نمایش 3.5 اینچی تولید کرد که به یک صفحه‌نمایش 4.7 اینچی قابل‌تبدیل بود .
تلفن هوشمندی که Imerja نامیده شد در همان سال تولید شد که یک گوشی اندرویدی با دو صفحه‌نمایش  و تقریباً کوچک بود و هر دو صفحه‌نمایش آن به یک صفحه‌نمایش 6 اینچی تبدیل می‌شد .
یکی از نوآورانه‌ترین دستگاه‌های دوصفحه‌ای تبلت P سونی بود که 5 سال پیش عرضه شد این صفحات کاملاً به یکدیگر نزدیک می‌شدند اما آن‌ها بزرگ و گران‌قیمت در نظر گرفته شدند و مورد استقبال قرار نگرفتند .
ویژگی مشترک این چهار دستگاه این است که قبل از اینکه فنّاوری آماده باشد مورد آزمایش قرار گرفتند . در سالهای پیش به‌خصوص سال گذشته تلفن‌هایی با دو صفحه‌نمایش با کارایی عالی تولید شدند مثل :
Better haptics که دارای یک صفحه‌کلید بر روی صفحه‌نمایش بود و افراد کلیک را روی صفحه‌کلید آن احساس می‌کردند.
Thinner phones گوشی‌های بسیار نازک هستند که امروزه تولید می‌شوند .
Shrinking bezels تکنولوژی به‌سرعت به سمت گوشی‌های بدون قاب پیش رفت کرد که امکان استفاده از دو صفحه‌نمایش پیوسته در آن امکان‌پذیر است .
یک دستگاه چند کارکردی باقابلیت بالا . هر دو صفحه‌نمایش می‌توانند کارهای متفاوتی با سرعت‌بالا انجام دهند.
بیومتریک ها که نیازی به خواننده اثرانگشت در جلو یا پشت ندارند و از ID چهره استفاده می‌کنند مانند آیفون X  .


با پیشرفت تکنولوژی همه شرکت بزرگ به فکر تولید دستگاه‌هایی با دو صفحه‌نمایش افتادند و همه شرکت‌های بزرگ تلفن‌های هوشمند چندین سال است که به این مسئله فکر می‌کنند مثلاً مایکروسافت اقدام به اختراع یک تلفن مسطح با دو صفحه‌نمایش کرده است لولای این دستگاه به حدی کوچک است که فاصله صفحه‌نمایش‌ها را به صفر رسانده است و آن را به یک صفحه تبدیل می‌کند. گوگل ماه گذشته یک تبلت دو صفحه‌نمایشی را عرضه کرد که نیمه‌های بالایی و پایینی می‌توانند به‌طور مجزا عمل کنند اما وقتی‌که به هم متصل می‌شوند مانند یک تبلت با اندازه دو برابر عمل می‌کند و هر دو می‌توانند از یک شارژر استفاده کنند. شرکت سامسونگ , ZTE و اپل نیز تلفن‌های هوشمندی با دو صفحه‌نمایش در سالهای اخیر وارد بازار کردند .
خداحافظی با تبلت
تبلت ها همیشه همراه ما هستند اما اگر تلفن‌های هوشمند دوصفحه‌ای وارد بازار شوند حتماً تبلت هایی با رتبه متوسط  را کنار خواهند زد . زیرا گوشی‌هایی با دو صفحه‌نمایش طبق نیاز کاربر قابلیت تبدیل‌شدن به تبلت را دارند .


تلفن های هوشمند

دستگاه هایی با دو صفحه نمایش

تبلت