87 Views
2018 Jan 09technology
img

در سال 2016، شرکت Belkin یک شرکت جدید به نام Phyn را معرفی کرد. یک شرکت جدید است که در زمینه تولید محصولات برای کنترل و مدیریت آب آشامیدنی با همکاری شرکت لوله کشی و زیرساخت Uponor فعالیت خواهد کرد. حالا Phyn در نمایشگاه CES 2018 اولین محصول مصرف کننده خود را معرفی کرد، Phyn Plus، یک سیستم هوشمند نظارت و کنترل آب خانگی است. مشتریان دستگاه Phyn Plus را که به نوعی مانند یک باطری درخشان هسته ای است در منبع اصلی آب خانه خود، نصب می کند. این دستگاه به طور مستقیم به سیستم لوله کشی آب متصل می شود و قادر به کنترل تغییرات جزئی در فشار آب برای بررسی مصرف آب و شناسایی انسداد، انفجار لوله و نشتی است.

این دستگاه همچنین قادر است در هنگام بروز مشکلات مهم به طور خودکار مسیر آب را مسدود کند که این قابلیت می تواند شما را از مشکلات بزرگ در بلند مدت نجات دهد.

Phyn می گوید که سال گذشته در برنامه های آزمایشی برای ساخت این دستگاه هوشمند یک مجموعه داده دقیق از چیزهایی مانند فشار آب لوله های توالت و جریان های دوش و سینک تهیه کرده است، به طوری که Phyn Plus می تواند به صورت خودکار فعالیت های عادی را تشخیص دهد. فین پلاس با اندازه گیری تغییرات فشار آب 240 بار در ثانیه کار می کند و سازندگان می گویند آن را به اندازه کافی دقیق است که یک نشتی بسیار کوچک را در لوله آب شما تشخیص دهد. این دستگاه همچنین شامل سنسورهای جریان آب و دما برای اطمینان از اینکه به طور مثال آیا احتمال یخ زدگی لوله ها وجود دارد یا خیر.

با این حال، Phyn خیلی دیر به بازار آمد. بسیاری از دستگاه های نظارت آب آشامیدنی دیگر حدود دو سال پیش به بازار آمدند از زمانی که Belkin برای اولین بار این سرمایه گذاری را انجام داد و در اصل از یک پروژه WeMo در سال 2015 متولد شد. محصولات مانند بوئینگ و یا Flo به انجام همان کارهایی که Phyn انجام می دهد می پردازند، و هیچ کدام از آنها دقیقا  مانند یک ترموستات هوشمند را به همان شیوه ای که نیاز است عمل می کنند. در نهایت، هر کس که بتواند تقریبا هزار دلار برای یک سنسور نظارت بر آب بپردازد، احتمالا کسی نیست که بیش از حد در مورد چگونگی پرداخت قبوض آب نگران باشد.


Phyn

belkin