30 Views
2018 Mar 14Newstechnology
img

دستگاه های Psion Series 5؛ بسیار شبیه کامپیوتر ها و لپتاپ هستند؛ در این دستگاه ها سیستم عامل EPOX رفته رفته جای خود را به Symbian داد. پلتفرمی که نوکیا سال های زیاد از آن استفاده می کرد. سری Psion Series 5 تا سال 2015 با استانداردهای دنیای دیجیتال ؛ همراه بود.. این دستگاه بیشتر شبیه Nintendo DS و کمی بزرگتر از PalmPilot بود. از آن می شود به جای لپتاپ استفاده کرد اما با این تفاوت که در این دستگاه مثل لپتاپ نیست، برای باز کردن آن باید آنرا به بالا بکشیم. قلم و صفحه لمسی نیز برای این دستگاه تعریف شده است.


باتری های کار شده در این دستگاه 25 الی 35 ساعت کار مداوم را تحمل می کنند. اما صفحه نمایش تک رنگ، ضعف بزرگ Psion Series 5 است - واقعا، واقعا بد است! مثل ساعت های مچی دوران کودکی ما می ماند! بغیر از صفحه نمایش افتضاح؛ اما بقیه سخت افزار این دستگاه ویژگی های قابل قبولی دارند. یکی از مشکلات دیگر این دستگاه می تواند دکمه های کوچک آن باشد. جایگیری این دکمه ها نیز کمی غیراستاندارد بنظر می رسد باشند و جای آنها با کیبورد های معمولی تفاوت دارد.


این دستگاه با Inferared به گوشی ها متصل می شود و همچنین می توان از کابل های مخصوص سریال برای انتقال داده بین این دستگاه و گوشی های دیگر استفاده نمود. ویندوز هایی مثل 8.1 و 7 نیز روی این دستگاه نصب می شوند و می توان از آنها استفاده نمود.

این دستگاه در مقاطع زمانی منظم در سایت هایی مثل ebay خرید و فروش می شود. طبق بررسی PC Magazine 1997، مدل هایی با 4 مگابایت رم به قیمت 599 دلار فروخته می شوند و مدل 8 مگابایتی نیز حدود 699 دلار قیمت دارد.

Psion Series 5

PC Magazine 1997