28741 Views
2017 Dec 27Newstechnology
img

با وجود رقیب سرسختی مثل گوگل، دستیار مجازی آمازون الکسا (که از طریق دستگاه های هوشمند خانگی مثل Echo، Dot، Tap و یا Show، و یا انواع دیگر قابل استفاده است) در حال حاضر حرف اول را در بازار می زند. این دستگاه "هوشمند" هر روز هوشمندتر می شود. یکی از ویژگی های قابل توجه آن این است که کاربر می تواند به راحتی هنگامی که روی کاناپه لم داده است با صدای خود این دستیار را فعال کند.  

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس بودید که یک دستگاه مجهز به الکسا را به دست بیاورید، اکنون وقت آن است که آن را از جعبه در بیاورید و از آن استفاده کنید.


اما اکنون که شما الکسا را در دسترس دارید، بهترین راههایی که میتواند به شما کمک کند چه هستند؟

در اینجا برخی از راه های مورد علاقه ما برای استفاده از این سرویس، که زندگی شما را ساده تر، سالم تر و کمی سرگرم کننده تر می کند برایتان شرح داده ایم.

الکسا می تواند به SPOTIFY، PANDORA و IHEARTRADIO متصل شود.

کافی است فقط برنامه پخش موسیقی خود را به الکسا متصل کنید و منتظر باشید تا تمام آهنگ های مورد علاقه شما را به دست آورد (یا برخی از آهنگ های جدید همان سبک را برایتان بیاید). از آهنگی که در حال پخش است خسته شده اید؟ کافی است از او بخواهید که آهنگ بعدی را پخش کند یا یک آهنگ خاص را پخش کند.


می تواند خرید برود!

کاغذ توالت تمام کرده اید؟ تنقلات در حال تمام شدن است؟ الکسا به حساب آمازون پرایم شما متصل می شود، بنابراین تنها کاری که باید بکنید این است که داد بزنید که چه چیزی می خواهید!

می تواند کارهایتان را به شما یادآوری کند.

غذایی روی اجاق گاز دارید؟ لازم است به یاد بیاورید که به شخص خاصی زنگ بزنید؟ لازم است ماشینتان را در زمان خاصی جابجا کنید؟ الکسا دارای یک یادآور و تایمر داخلی است، تنها کاری که باید بکنید این است که از او بخواهید که کاری را انجام دهد یا چیزی را به شما یادآوری کند.

الکسا می تواند به تلفنتان زنگ بزند تا پیدایش کنید.

مخاطبین خود (و همینطور شماره خودتان) را در حافظه الکسا بارگیری کنید. دفعه بعد که می خواهید با مادرتان تماس بگیرید، می توانید این کار را بدون استفاده از دست انجام دهید. نمی توانید تلفنتان را پیدا کنید؟ الکسا می تواند به گوشی خودتان هم زنگ بزند!


می تواند برایتان تاکسی بگیرد.

Lyft با الکسا یکپارچه شده است، بنابراین تنها کاری که باید بکنید این است که از او بخواهید که برایتان تاکسی خبر کند - حتی الکسا به یاد می آورد که شما را به کجا ببرد.

الکسا می تواند به شما بگوید که کی قرار است باران ببارد.

الکسا می تواند یک پیش بینی آب و هوایی اولیه برای منطقه شما را به شما ارائه دهد. اما اگر شما به اطلاعاتی که Doppler به شما می دهد علاقه دارید، می توانید استفاده از قابلیت Big Sky را در برنامه الکسا فعال کنید تا به شما بگوید که دقیقا چه لحظه ای باران قرار است ببارد.

الکسا می تواند به شما برنامه ورزش بدهد.

الکسا به برنامه محبوب 7-Minute Workout متصل می شود و شما را قادر می سازد که یک برنامه ورزش را فقط با صدا زدن نام آن فعال کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بگویید: 7-Minute Workout و مبلمان را از وسط خانه جابجا کنید! اگر به استراحت نیاز دارید، به الکسا بگویید، او تمرین را متوقف خواهد کرد تا نفسی تازه کنید.

می توانید لامپها را خاموش کنید.

راشل سیلورمن، یک نماینده PR از سازمان آژانس OutCast که نماینده آمازون است، می گوید که بخش های روتین جدید در برنامه الکسا می تواند چندین دستگاه هوشمند خانگی را یک باره با یک فرمان صوتی شما فعال کند. به عنوان مثال، می توانید بگویید: "الکسا، وقت خواب است"، تا الکسا لامپ ها را خاموش، دربها را قفل و تلوزیون را خاموش کند.


او می تواند برایتان شام سفارش بدهد.

الکسا به برنامه های تحویل غذا مانند GrubHub، Domino's و Seamless و همچنین رستوران های آمازون متصل می شود. او را به برنامه تحویل مواد غذایی خودتان متصل کنید، از این به بعد زمانیکه معده شما در طول ماراتن Netflix شروع به سر و صدا می کند تنها کاری که باید انجام دهید این است که از الکسا درخواست کنید که غذای مورد علاقه شما را سفارش دهد.

شما می توانید اسمش را عوض کنید.

آیا "الکسا" نام مورد علاقه شما برای دستیارتان نیست؟ آیا اسامی "آمازون"، "اکو" یا "کامپیوتر" را بیشتر دوست دارید؟ برای عوض کردن کلمه "الکسا" که کلمه بیداری نامیده می شود، فقط کافی است به تنظیمات بروید و یک کلمه دیگر را انتخاب کنید تا از این پس از اتاق نشیمن آن نام را فریاد بزنید!

در حال حاضر اگر الکسا فقط بتواند برایمان چای بیاورد و پاهایمان را ماساژ دهد دیگر همه چیزش کامل است!


الکسا

آمازون

دستیار مجازی

alexa

Amazon