75 Views
2018 Mar 16technology
img
 
Gear 360  سامسونگ که سال گذشته در کنار Galaxy S7 و S7 Edge عرضه شد باوجود نقایص آن، یک دوربین مناسب بود. این اولین تلاش برای ساخت یک دوربین 360 درجه و اولین نسل از این محصول بود ولی عمر مفید نسخه Gear 360 مانند سایر دوربین‌های پیشگام کوتاه بود.
عمر این دوربین اوایل امسال وقتی به پایان رسید که سامسونگ نسخه جدید Gear 360 را عرضه کرد که راحت‌تر می‌توان آن را در دست نگهداشت , عکس‌ها و ویدئوهایی باکیفیت بهتر ضبط کرد و بسیاری از مشکلات نسخه اولیه خودش را حل کرده است . این نسخه همچنین با انواع آیفون کار می‌کند.
Gear 360 تکامل عمده‌ای نیافته است ولی دارای رزولوشن 4k است و کیفیت تصویر آن بهتر از نسخه اورجینال است ولی جای تعجب دارد که هر دو دوربین حاوی سنسورهای تصویری تصویر 8.4 مگا پیکسلی به‌جای سنسور 15 مگاپیکسل دوگانه هستند .
برای دیدن فیلم دوربین 360 درجه، شما نیاز به مقدار زیادی وضوح تصویر دارید تا جزئیات تصویر به حد کافی برای چشم‌ها و مغز قابل‌تشخیص باشد . Gear 360 جدید تصاویر باکیفیت‌تری  ضبط می‌کند، و در نورهای چالش‌برانگیز – نور شدید آفتاب – پوشش خوبی دارد . این دوربین دارای رنگ غنی‌تر و دقیق‌تری است و به نظر می‌رسد سامسونگ نرم‌افزار پردازش تصویر آن را اصلاح‌کرده است .
این دوربین همچنان با روش‌های اولیه کار می‌کند و کار کردن با آن ساده است . یک دکمه بزرگ " ضبط " وجود دارد که برای گرفتن عکس و فیلم بکار می‌رود . یک منوی کوچک برای حالت‌های مختلف تصویربرداری وجود دارد که برای اتصال دوربین به گوشی نیز به کار می‌رود . همه این اطلاعات در یک صفحه کوچک زیر دکمه ضبط نمایش داده می‌شود . بزرگ‌ترین پیشرفت نسخه جدید این است که این دوربین می‌تواند به‌طور خودکار فیلم‌های خودش را باهم ترکیب ‌کند .

با استفاده از Gear 360 جدید، به‌آسانی می‌توانید به گوشی خودتان متصل شوید و فایل‌های انتخابی را انتقال دهید. این انتقال‌ها برای آیفون نسبتاً سریع - حدود یک تا دو دقیقه به ازاء هر دقیقه از فیلم - و در دستگاه سامسونگ سریع‌تر اتفاق می‌افتد. شما در نسخه جدید Gear 360 می‌توانید حین انتقال فیلم دوربین را شارژ کنید و حتی فیلم جدید ضبط کنید .
عمر باتری این دوربین نیز بهتر شده است و برای هر دقیقه فیلم‌برداری حدود 1 درصد از باتری مصرف می‌شود که به شما اجازه می‌دهد حدود 1 ساعت و نیم یا بیشتر عکس و فیلم بگیرید و ساعات بیشتری برای انتقال فیلم و عکس از آن استفاده کنید .
Gear 360 یک ابزار حرفه‌ای نیست اما سامسونگ هوشمندانه مشکلات این دوربین را برطرف کرده است بنابراین Gear 360  جدید دوربین نسبتا بهتری است و می‌توان گفت بهترین کارکرد را دارد وقتی‌که آن را روی سه‌پایه برای گرفتن عکس یا فیلم تنظیم می‌کنید. دوربین Gear 360  جدید 120 دلار ارزان‌تر از دوربین Gear 360  اولیه است که 229 دلار قیمت دارد و آماده است تا هرلحظه برای شما عکس و فیلم بگیرد .
سامسونگ گفت ما درزمینهٔ عکس و ویدئوی کروی هنوز در مرحله آزمون‌وخطا هستیم و سیستم‌عامل‌های مهم ازجمله یوتیوب و فیس‌بوک از این فرمت پشتیبانی می‌کنند . دوربین‌های 360 درجه برای فیلم‌سازان و روزنامه‌نگاران بسیار حائز اهمیت هستند اگر به‌درستی و باکیفیت بالا عمل کنند  اما برای کاربرد روزمره فقط یک اسباب‌بازی پیشرفته هستند.


دوربین 360 درجه

Gear 360

سامسونگ