96 Views
2018 Apr 04Newstechnology
img

همه شرکتهای فناوری سر یک موضوع اتفاق نظر دارند: جهان به مهندسین هوش مصنوعی بیشتری نیاز دارد. مایکروسافت آخرین شرکتی است که سعی در پاسخ به این تقاضا دارد. این شرکت در هفته جاری اعلام کرد که قصد دارد یک دوره آموزشی جدید متمرکز بر هوش مصنوعی در برنامه اعتباربخشی فنی خود (که به عنوان برنامه حرفه ای مایکروسافت شناخته می شود) اضافه کند.

این دوره دارای ۱۰ ماژول است که هر کدام به صورت آنلاین بین ۸ تا ۱۶ ساعت طول می کشد تا کامل شوند. این دوره شامل طیف وسیعی از مباحث مختلف می شود، از جمله دیدگاه کامپیوتر، تجزیه و تحلیل داده ها، تشخیص گفتار و پردازش زبان طبیعی. جالب اینجاست که یک دوره اخلاقی نیز در این دوره آموزشی وجود دارد (موضوعی که مایکروسافت با توجه به اهمیت آن تمرکز زیادی بر آن دارد) و همچنین یک ماژول یادگیری ماشین در Azure (پلت فرم ابری شرکت مایکروسافت) نیز در این دوره گنجانده شده است.البته می توان حدس زد که در همه دوره های آموزشی هوش مصنوعی، شرکت های بزرگ تکنولوژی بیشتر تمایل دارند بر تبلیغ محصولات خود تمرکز نمایند. شرکت گوگل نیز برنامه کاملا مشابهی موسوم به «با هوش مصنوعی گوگل یاد بگیرید» دارد، (که در ماه فوریه راه اندازی شده است). البته این دوره بر TensorFlow (چارچوب هوش مصنوعی گوگل) و فضای ابری Google Cloud تمرکز دارد.

با این حال، به نظر می رسد در دوره های آموزشی گوگل تمرکز بیشتر بر روی توسعه دهندگان منفرد است تا افراد متخصص. شرکت مایکروسافت وعده داده است که به افرادی که دوره آموزشی هوش مصنوعی مایکروسافت را بگذرانند گواهینامه هایی اعطا می کند که در رزومه کاری آنها نقش مهمی ایفا خواهد کرد. هنوز مشخص نشده است که هزینه شرکت در این دوره چقدر خواهد بود اما از آنجاییکه هزینه ثبت نام در دوره تخصصی مایکروسافت برای علوم داده مبلغ ۹۹۰ دلار است احتمالا دوره هوش مصنوعی نیز در همین حدود باشد.

گذشته از بحث تبلیغات در این دوره ها، چنین برنامه هایی که منجربه گسترش هوش مصنوعی و تخصص های مربوط به آن می شوند برای شرکت های فناوری مفید هستند. نه تنها به این خاطر که مهندسان متخصص در این زمینه را افزایش می دهد، بلکه به این دلیل که باعث می شود افراد بیشتری در توسعه هوش مصنوعی مشارکت کنند. این فناوری در سالهای آینده به شدت زندگی ما را شکل خواهد داد، بنابراین بهتر است تعداد بیشتری از ما در مورد آن آموزش ببینند.


مایکروسافت

دوره تخصصی

هوش مصنوعی