92 Views
2018 Jan 22Newstechnology
img

دولت فدرال آمریکا همچنان در حال تلاش برای کنترل بازار سریع الرشد بورس ارزهای دیجیتال است و در این راستا دو فرد حقیقی که با شرکت هایشان داد و ستد بیت کوین انجام می دادند را به اتهام تقلب به پای میز محاکمه کشیده است.کمیسیون تجارت آتی کالا در ایالات متحده، اتهامات مدنی علیه دو کلاهبردار بیت کوینی را صادر کرد، یکی از آنها در نیویورک و دیگری در کلرادو واقع است. این کمیسیون پرونده هایی را در دادگاه فدرال نیویورک برای پرداخت جریمه به قربانیان و همچنین مجازات های مالی و ممنوعیت تجاری این شرکت ها تشکیل داده است.

اعلام عمومی این اتهامات از آوریل 2017 آغاز شد، بلافاصله قبل از اینکه بیت کوین با افزایش خیره کننده ارزش خود روبرو شده و قیمتش از 1000 دلار تا 19343 دلار (در 16 دسامبر) افزایش پیدا کند. رشد بالای ارزش بیت کوین موجب ایجاد هیجان در میان سرمایه گذارانی شد که می خواستند از این آب گل آلود ماهی بگیرند.

جیمز مک دونالد، مدیر اجرایی کمیسیون تجارت آتی کالا، در بیانیه ای گفت: افزایش علاقه عمومی به بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی فرصتی جدید برای افراد سودجو فراهم کرده است.

این آژانس فدرال یک معامله گر بیت کوین را در نیویورک، به نام پاتریک مک دانل، به اتهام دریافت پول برای انجام معاملات و ارسال راهنمایی های بازار مورد پیگرد قضایی قرار داده است.

کمیسیون تجارت آتی کالا، به مک دانل و شرکتش، که با دو اسم CabbageTech و Coin Drop Markets شناخته می شود، اتهاماتی از جمله تقلب و تجارت غیرقانونی بیت کوین و لیت کوین (که وضعیتی مشابه با بیت کوین را در سال گذشته تجربه کرده بود) را وارد کرده است.

این کمیسیون اعلام کرد که مک دانل و شرکتش مشتریان را متقاعد کرده اند که به آن ها پول نقد و ارز مجازی بپردازند تا در عوض آن راهنمایی هایی در مورد وضعیت بازار ارزهای مجازی دریافت کنند. اما در دادخواست این کمیسیون آمده است که مک دانل و شرکتش بدون ارائه چیزی به مشتریان از آن ها بیت کوین دریافت می کرده اند و همچنین سوابق حضور خود در اینترنت و رسانه های اجتماعی را در تلاش برای پنهان کردن طرح غیرقانونیشان پاک کرده اند.

مک دونالد، مدیر اجرایی کمیسیون تجارت آتی کالا، گفت که مک دونل و شرکت او برای مشتریانی که علاقه مند به بیت کوین و لیت کوین هستند دام پهن کرده و امیدوار هستند که این فرصت را به دست بیاورند تا از مزایای تجارتی مختص خود سود کسب کنند. آنها ادعا می کنند که می توانند در عرض یک هفته 300 درصد سود نصیب سرمایه گذاران کنند.کمیسیون تجارت آتی کالا همچنین فردی را در کلرادو، به نام دیلن مایکل که مدیر عامل دو شرکت Longmont near Boulder و Entrepreneurs Headquarters Limited (ثبت شده در انگلیس) هست را به اتهام دریافت بیت کوین از مشتریان با عناوینی از قبیل سپرده گذاری در صندوق سرمایه گذاری (که در واقع یک طرح کلاهبرداری پونزی بوده است) به دادگاه کشانده است.

این کمیسیون می گوید که در ماه آوریل سال 2017، دین مایکل بیش از یک میلیون دلار در وجه بیت کوین از بیش از 600 نفر از مشتریانش دریافت کرده و وعده داده بود که از این مبالغ در صندوق های مجازی خود به عنوان «ابزار سرمایه گذاری برای فروش منافع کالاها» استفاده کند. اما به گفته این کمیسیون وی از این وجوهات سوء استفاده کرده و آن ها را به مشتریان دیگرش پرداخت می کرده است (به شیوه یک طرح پونزی).

ماموران فدرال از سال گذشته توجه بیشتری به سمت ارزهای مجازی منعطف کرده اند. کمیسیون اوراق بهادار و بورس به سرمایه گذاران هشدار داده است که در مورد «کلاهبرداری های احتمالی» که شامل ارائه عرضه های اولیه کوین هستند، مواظب باشند.

این کمیسیون اخیرا واحد جدیدی برای جرائم سایبری راه اندازی کرده است، تا به دنبال طرح های "پمپ و تخلیه" در زمینه ارزهای مجازی باشد.


bitcoin

بیت کوین

کلاهبرداری

ارز مجازی

تقلب