208 Views
2017 Nov 28technology
img


15 نکته جالب و تازه درباره ی شروع تجارت شرکت Apple!


مدیرعامل شرکت Tim cook و  Jonny Ive و Denise YOUNG SMITH در باره ی آغاز تجارت این شرکت به ما توضیح می دهند!

مدیران ارشد Apple  به تازگی اطلاعاتی در مورد نحوه انجام کسب و کار خود به اشتراک گذاشته اند. در اینجا ما شما را با 15تا از جالب ترین آن ها آشنا میکنیم.


*به افکار خود اعتماد کنید!

هنگامی که Steve Jobs از شرکت Tim cook درخواست کرد که به شرکت Apple ملحق بشوند Cookبا توجه به اینکه؛شرکت های californian در مرز ورشکستگی قرارداشتند به صراحت درخواست Steve Jobs را رد کرد. اما Steve Jobs گفت: "نظر من چیز دیگری است!"در نهایت Cook دعوت Steve Jobs را پذیرفت و او اکنون یکی از موفق ترین شرکت های فناوری در جهان است.

مدیر اجرایی شرکت Apple ،آقای  Jony Ive معتقد است که ما باید به کاری که انجام می دهیم ایمان داشته باشیم!برای مثال؛تا قبل از اینکه Apple از سیستم تشخیص چهره ی i Phone x رو نمایی کند؛وجود چنین تکنولوژی برای شرکت های فناوری اطلاعت حتی قابل تصور نبود!ولی آقای Jony lve به ساخت این فناوری ایمان داشت و موفق شد!

Jony lve : شما باید بدانیدکه هر مشکلی قابل حل است؛اگر به راه حل خود ایمان داشته باشید! 


*ساده شروع کن؛با خیال راحت ادامه بده!

Jony lveمعتقد است که برای شروع به کارآفرینی نباید از همان اول به سرمایه ی سرمایه گذاران چشم دوخت!

Jony lve:هرگاه یک سرمایه گذاردرمورد ریسک سرمایه گذاری در مورد طرحتان؛از شما سوال کرد؛فوری اتاق را ترک کنید!!!

منظوراین است که شما درابتدا نیاز به حامیانی دارید که برای بلند مدت بتوانند شما را حمایت کنند و صاحبان سرمایه ای که از ابتدا به منفعت مالی می اندیشند اصلا برای حمایت از شما؛مناسب نیستند!


*مهاجرت!

Cook معتقد است که از آن جایی افراد باهوش برای تجارت بسیار موفق خواهند بود؛پس Apple به عنوان یک شرکنت جهانی؛باید بهترین ها را جذب تیم خود کند و همچنین ایشان مخالف انحصار استعداد جهان هستند.

او می گوید:من میخواهم افراد باهوش و مستعد به شرکت ما بیایند زیرا که این افراد باعث رونق کسب و کار میشوند!


*تنوع طلبی!

Denise YOUNG SMITH، معاون اجرایی Apple در زمینه تنوع و نوآوری میگوید: تنوع؛مهم ترین تجربه هر انسان است. او می گوید: "من کمی ناامید می شوم وقتی که حتی در پیش پا افتاده ترین مسائل تنوع و نوآوری دیده نمی شود! نکته ی قابل توجه؛نمایش تنوع و نوآوری در هر سازه و ساختار است.


*الفبای برنامه نویسی!

Apple جهان را به صورت کدهای دستوری برنامه نویسی می بیندد. به همین دلیل است که همواره از برنامه نویسان بزرگ حمایت می کند.از آنجایی که بسیاری از تعاملات ما کلیدی و به صورت کد های دستوری است، Apple تلاش می کند که جهت شکوفا شدن خلاقیت کاربران در زمینه ی برنامه نویسی و استفاده از کد های دستوری؛مردم را به این کار ترغیب کند.Cook می گوید:همیشه خلاقیت یک گام جلوتر از فناوری است!


*بینش متفاوت!

اگر شما یک شرکتی را راه اندازی می کنید،از زوایای مختلف به خروجی های شرکتتان بنگرید.Cook می گوید: "افرادی را استخدام کنید که؛ تفکرشان مانند شما نباشد."

شرکت های مهندسی نیاز وافری به دانش وفنون مردم دارند،به عنوان مثال؛ یک شرکت مهندسی در ایالات متحده  به دنبال افرادی است که در سطح بین المللی مطرح هستند. هدف مشترک این شرکت ها"تغییر دنیا" با رویکردی جدید است.Cook می گوید: "هرگاه توانستید مجموعه ای از مردم با هدف مشترکی را پیدا کنید؛آنگاه مستعد تشکیل یک شرکت موفق هستند.

 


*همیشه حق با مشتری است!

شرکت Apple همیشه سعی میکند که محصولی را تولید و طراحی نکند مگر آنکه به وسیله ی این محصول به نیازهای مشتریان خود پاسخ دهد.Apple به بازخورد های مشتریان بسیار اهمیت میدهد به طوری که Cook هر روز یک ساعت را برای پاسخگویی به ایمیل های مشتریان و جمع آوری بازخورد های کاربران صرف می کند.

*اول بودن خوب است ولی برترین بودن مهم است!

Cook میگوید: "ما در مورد اولین بودن ادعایی نداریم؛ولی ما می خواهیم بهترین باشیم و به مردم یک تجربه عالی بدهیم؛ اجازه دهید با یک ضرب المثل موضوع را به شما بهتر تفهیم کنم؛"هر گردی؛گردو نیست!" منظور آنکه محصول نهایی باید علاوه بر پیشرفته بودن؛بهترین محصول موجود هم باشد!


*دقت در تولید!

Cook معتقد است که برای ساخت و طراحی هر محصول باید همه ی کاربران را در نظر بگیرم نه اینکه هدف ما صنف خاصی از کاربران باشد و نکته ی مهم تر آن که محصول همیشه کیفیت خاص خود را در تمامی مراحل عرضه؛حفظ کند.


*ایجاد تغییر!

به عنوان مثال میتوان به طراحی iPhone x اشاره کرد که توسط شرکت ژاپنی به نام Brutus Casa صورت گرفت که با نمونه ی اصلی آن به هیچ وجه قابل قیاس نیست!

Apple ایده های بسیار زیادی دارد که مداوم بر روی آن ها کار می کند!جالب است که این شرکت اعلام کرده است که"شاید عده ای تصور کنند که پایان iPhone نزدیک است! در حالی که از نظر ما iPhone نقطه ای آغاز است برای فصلی جدید و توسعه ی گسترده!


*مواد اولیه ی با ارزش!

امروزه دستگاه های مختلف الکتریکی با مواد اولیه ی مختلفی به مرحله ی تولید می رسند؛در حالی که Apple همواره سعی کرده از بهترین مواد اولیه ی موجود استفاده کند.

Apple در مصاحبه با New Yorker اشاره کرد که؛چون ما از مواد اولیه ی گران قیمت و با کیفیتی استفاده میکنیم؛پس باید دقت کنیم که این روند در تمامی مراحل تولید رعایت شود.


*آينده نگری!

Apple تصمیم گرفت که برای معرفی ARKit در iOS 11 فرصت های جدیدی را برای کاربران ایجاد کند، اما Apple از چندین سال قبل مقدمات این طرح را فراهم کرده بود. به همین دلیل صدها میلیون از محصولات موجود اپل در حال حاضر قادر به پشتیبانی از این ابزار هستند.این شرکت متوجه شد که چگونه ابزارها و بازار را برای کاربران خود ایجاد کند تا برنامه های AR را استفاده کنند، و سپس برنامه ریزی کرده که چگونه این کار را انجام دهند.


*بی رحم باش!

یکی از درس هایی که Cook از رئیس قدیمی اش،یعنی Steve Jobs یادگرفت،این بود که نسبت به چیزهایی که به شما انرژی منفی القا میکند؛بی رحم باشید!

او می گوید: "شما فقط می توانید چند چیز را به بهترین صورت انجام دهید." هنگامی که یک کارآفرین حرفه ای تلاش می کند چیزهای زیادی را انجام دهد، در واقع"هیچ کار مهمی انجام نمی دهد!."


*خوب باش!

هنوز هم می توان شرکت هایی را پیدا کرد که بر اساس ترس و ریسک تجارت میکنند و همیشه دست به عصا راه می روند؛در حالی که Cook معتقد است برای موفقیت باید از هر موقعیتی استفاده کرد.همچنین اگر سعی کنیم با همه با احترام برخورد کنیم؛قطعا زندگی بسیار ساده تر و زیبا تر خواهد بود و جالب است بدانید که نیمی از مشکلات جهانی با اندکی تفکر حل میشوند!


*مدیرعامل متفاوت!

تجارت در دوران مدرن؛صرفا بر روی درآمد و سود و سهامداران متمرکز نیست؛بلکه به عقیده ی Cook مدیر عاملان شرکت ها باید حتما انسان های معتبری باشند که حتما با جهان پیرامون در تعامل و همکاری باشند.
# apple # اپل