83 Views
2018 Mar 14Newstechnology
img

در ماه دسامبر، کمیسیون ارتباطات فدرال، اجازه راه اندازی چهار ماهواره کوچک را از سوی شرکت فن آوری های Swarm Technologies، رد کرد.اما این شرکت؛ چهار ماهواره خود را به فضا پرتاب کرده است. اگر این موضوع درست باشد؛ این چهار ماهواره اولین ماهواره هایی هستند که بدون اجازه FCC به هوا پرتاب شده اند.

FCC در نامه خود اظهار داشت که این سازمان درخواست را برای راه اندازی ماهواره ها را به دلیل نگرانی های امنیتی رد کرده است. ماهواره هایی که از یک طرف کمتر از 4 اینچ طول دارند؛ بسیار کوچک هستند که توسط شبکه نظارت بر فضایی ایالات متحده؛ کنترل می شوند. این شبکه نظارت همه اشیاء ساخته شده توسط انسان را که در حال چرخش به دور زمین هستند را کنترل می کند. این سازمان گفت که فرستادن ماهواره های بدون مجوز و بدون ردیاب؛ خطربسیار بزرگی است.

شرکت Swarm در حال توسعه شبکه ای از ماهواره های کوچک خود به نام SpaceBees است که می تواند از طریق میلیاردها سنسور اینترنت در سراسر جهان به اینترنت متصل شود. شرکت Menlo Park کالیفرنیا با مدیریت سارا اسپنگلو، که قبلا در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا کار می کرد؛ تاسیس شد.

این شرکت می گوید که می تواند با هزینه های کم؛ ماهواره هایی را به هوا بفرستد که سرویس اینترنت را در تمام سطح دنیا بصورت رایگان پخش کند. این سرویس می تواند مورد استفاده کشتی ها و هواپیما ها و مصارف دیگر انسان دوستانه قرار بگیرد.


سخنگوی FCC اعلام کرد که این سازمان از اقدامات Swarm Technologies آگاه است، اما بیشتر درباره این که آیا اجرای اقدام علیه این شرکت صورت خواهد گرفت یا خیر، بحث این سازمان می باشد. FCC همچنین درخواست این شرکت برای صدور یک مجوز برای انجام عملیات دیگری در ارتباط با ماهواره های کوچک در ماه آینده را نیز رد کرد.Swarm Technologies

ماهواره کوچک

FCC

SpaceBees