79 Views
2018 Mar 11Training
img

راه های باورنکردنی افزایش IQ
آيا تا به حال آرزو كرده ايد كه فقط كمي باهوش تر باشيد؟ یا مي توانستيد كمي سريعتر فكر كنيد،كمي زيرك تر باشيد و مسائل پيچيده را به راحتي حل كنيد؟

برای هر فردی در دوره ای خاص، چنین افکاری به ذهنش متبادر می شود.اما به واقع چرا؟ اگرچه اغلب مردم تصور میکنند باهوش هستند اما برگ برنده این هوش یعنی هوش ذاتی را در اختيار ندارند؛ چرا که گرفتن نمره هاي خوب و مشاركت موفقيت آميز در مكالمات روشنفكرانه هيچ گاه برايشان سخت نبوده ولي هميشه افرادي بوده اند كه از لحاظ هوشی همواره يك پله بالاتر از آنها قرار داشته اند.

ولي هميشه این حقیقت وجود دارد كه نمي توان كار زيادي در اين مورد انجام داد؛ چراکه بعضي افراد به طور ذاتی فوق العاده باهوش هستند و بعضي افراد نیز در زندگی خيلي خوش شانس نيستند…اين موضوعی است كه واقعا در زندگی وجود دارد.

دانشمندان به این باور رسیده اند که هوش موضوعی نيست كه از قبل تعيين شده باشد.درجه هوشي كه با آن متولد مي شويم،تنها يك نقطه آغاز است و علي رغم خصوصيات ژنتيكي،ما اين امكان را داريم كه باهوش تر شويم و ميزان ضريب هوشي (IQ) خود را افزايش دهيم و حتي بي نهايت شويم.

كاشف علم عصب شناسي،کاندنس پرت در این باره معتقد است، انقلابي در حال رخ دادن است.دو حوزه عصبی در این زمینه وجود دارد:علوم سخت مانند شيمي،فيزيك،زيست فيزيك از يك سو و در سوي ديگر مجموعه اي از دانش كه در رفتارشناسي،روانشناسي و روانپزشكي وجود دارد و حالا يك رعد و برق ناگهاني،اين دو مجموعه را به هم متصل مي كند.همه اينها در يك مجموعه گرد هم مي آيند و نام آن مجموعه عصب شناسي”آينده فرا رسيده است

٢٥ سال پيش زمانی که دیوید کرچ، دكتراي روانشناسي در دانشگاه Berkeley ايالت كاليفرنيا بود طی اظهار نظری گفت: “روزي را پيش بيني مي كنم كه ما بايد يك حدوسط داشته باشيم و بنابراين به ناچار نيازمند يك آزمايش براي دستكاري رفتار و عملكرد ذهني همه مردم و دستكاري محيطي و زيست شيمي مغز خواهيم بود.”

در زیر به بررسی کشفیات دکتر کرچ در زمینه راه های افزایش IQ می پردازیم:

دوستان من،اين روز فرا رسيده است.

در ٤ ماهي كه غرق در ماجرای باهوش تر شدن بودم، هنوز رمز اين كار را كشف نكرده ام ولي مي توانم با اطمينان ١٠٠درصد به شما بگويم كه من اكنون بسيار باهوش تر از هر زمان ديگر هستم(همانگونه كه در ادامه مشاهده خواهيد كرد).اکنون زيرك تر هستم،افكارم واضح تر هستند،مي توانم هر كاري را سريعتر انجام دهم و اتفاقات خيلي خوبي در زندگي شخصی اتفاق خواهند افتاد.

گاهي اوقات احساس مي كنم واقعا مانند Bradley Cooper در فيلم بي نهايت شده ام.


١. پرورش مغز براي تقويت حافظه


يكي از اولين مواردي كه كشف كردم اين بود كه مغز انسان از خيلي جهات شبيه يك ماهيچه بوده و به شدت قابل پرورش است و خود را با محرك هايي كه به آن وارد مي شوند،هماهنگ مي كند.اين همان چيزي است كه “انعطاف عصبي” ناميده مي شود.

و همانگونه كه هر فردي توانايي تغيير فرم بدن خود و رسيدن به اندام ورزشكاري را داراست،پرورش ذهني نيز يك تمرين ذهني در طول زمان براي ايجاد نورون و گذرگاه هاي عصبي جديد است.

من تمرين تقويت حافظه را از ٥ ماه پيش شروع كردم.

ولي در ابتدا خيلي آن را جدي نمي گرفتم.ولي وقتي فيلم “بي نهايت” را ديدم،مجددا انگيزه پيدا كردم و تمرين را به صورت ١٥ دقيقه در روز شروع كردم.

تمرين تقويت حافظه مجموعه اي از بازي هاي ذهني بود كه توسط دانشمندان عصب شناسي براي تحريك قسمتهاي خاصي از مغز طراحي شده بود و توسط وبسايت Science From Stanford،Cal Berkeley و دانشگاه Michigan پشتيباني مي شد.ولي بهترين قسمت داستان اينجا بود كه اين بازي ها بسيار مهيج بودند و شديدا فرد را به كسب بهترين امتياز براي روي فرم آمدن بيشتر مغز تشويق مي كردند.

بعد از اينكه چند ماه تمرين كردم،نسخه صوتي كتاب “مغزي كه خودش را تغيير مي دهد” نوشته Norman Doidge MD را گوش كردم و از معجزاتي كه توسط پرورش مغز رخ مي دهد و بيشتر در بين افرادي كه دچار سانحه مغزي شده بودند و يا از ناتواني هاي خاص ذهني رنج مي بردند،حيرت زده شدم.

بعد از آن وقتي فهميدم كه پرورش مغز تا چه حد مي تواند قدرتمند باشد،به فكر فرو رفتم “اگر افراد با اختلالات ذهني مي توانند چنين نتايجي كسب كنند،براي يك انسان “سالم” اگر مغزش را پرورش دهد چه اتفاقي خواهد افتاد؟”

بنابراين تمرين را به ٦٠-٣٠ و ٥-٤ بار در هفته افزايش دادم.در مورد اين موضوع خيلي جدي شده بودم و همه چيز بعد از آن اتفاق افتاد.

وب سايت تقويت حافظه خيلي خوب طراحي شده و عملكرد ما را با ديگر افراد هم سن و سال ما در گروه هاي ١٤ ميليون نفري مقايسه مي كند.اين وب سايت از معياري به نام شاخص قدرت ذهن ( BPI) استفاده مي كند كه معادل ضريب هوشي (IQ) است.اگر BPI فرد،١٠٠٠ باشد،فرد در ميان “ورزشكاران حرفه اي) در گروه سني ما قرار مي گيرد.

وقتي در ابتدا تمرين را شروع كردم،براي خود هدفي تعيين كردم كه رسيدن به ٩٩ درصد بود.هنوز به آنجا نرسيده بودم وليروز به روز ادامه مي دادم و نزديكتر مي شدم.

اين وب سايت،روند پيشرفت ما را در طول زمان ثبت مي كند و به ما كمك مي كند كه بدانيم مغز انسان در طول زمان چقدر تقويت مي شود.(هر نقطه روي نمودار، نشان دهنده يك هفته است)

اين نتايج،توسط يك نمودار به نمايش درمي آيد ولي ٩ مرحله باقي مانده كه برايتان در طول مسير شرح مي دهم نيز بسيار تأثيرگذار هستند.


٢. روزه گرفتن متناوب


تا كنون احتمالا خيلي از شما مقاله من در مورد مزاياي دميدن به مغز و روزه داري متناوب را مطالعه كرده ايد و مي دانيد كه من اخيرا ٢٥ روز را صرف روزه گرفتن در IF كرده ام و ١٦ ساعت در روز را روزه بوده ام و تنها در ٨ ساعت باقيمانده،غذا خورده ام.

اين كار را با هدف كاهش وزن،سلامت بيشتر و تناسب اندام انجام مي دادم و يقين دارم كه همه اين موارد تحقق يافته اند.(متأسفانه هنوز مقاله اي راجع به آن ننوشته ام) ولي اتفاق خيلي عجيبتري افتاد.اتفاقي كه هيچ گاه تصورش را نمي كردم.

روزه گرفتن متناوب مرا باهوش تر كرد

در ابتدا خيلي مطمئن نبودم.وقتي روزه مي گرفتم احساس مي كردم كه به يك شفافيت ذهني استثنايي مي رسم و پس از آن،وقتي شروع به كسب امتيازهاي بالاتري در تقويت حافظه كردم،متوجه شدم كه اتفاقي در حال رخ دادن است.

بنابراين تصميم گرفتم كه در آن دقيقتر شوم و جواب را پيدا كردم.

از نظر علمي ثابت شده كه روزه گرفتن،توليد فاكتور نورون زاي مشتق شده از مغز(BDNF) را كه پروتئيني در مغز است را افزایش می دهد. و از این طریق می توان به گسترش نورون هاي جديد و ايجاد سيناپس هاي عصبي(پيوند نورون ها) کمک کرد.

طبق نظر مایکل ایدز، فاكتور BDNF نقش “محافظ عصبي در مقابله با استرس و صدمات خطرناك مغزي ” را دارد و افرادي كه سطح بالاتري از BDNF را دارند،داراي درجات پايين تري از افسردگي هستند.

اساسا آنچه رخ مي دهد،اين است كه روزه گرفتن متناوب،استرس كمتري براي مغز ايجاد مي كند كه اين اتفاق به واسطه ترشح بيشتر BDNF صورت مي گيرد.همان گونه كه قبلا گفته شد،مغز انسان شديدا به محركهايي كه به آن مي دهيم،پاسخ مي دهد.

آنچه از اين موضوع برداشت مي شود اين است كه اگر روزه گرفتن را زودتر آغاز مي كردم،عملكرد ذهنم واقعا بالاتر مي رفت.

براي افزايش توليد BDNF در IF، من معتقدم كه حتي يك بار روزه داري در هفته هم سودبخش است.

مارک پاتسون دانشمند عصب شناس معتقد است که در موضوعات سلامت، روزه گرفتن متعادل مي تواند يك روز در هفته باشد و به كاهش كالري در بقيه روزهاي هفته كمك كند-اين كار براي تقريبا همه افراد مزايايي در پي دارد.

اگر بعد از مطالعه اولين مقاله من وسوسه شده ايد كه در ميزان IF خود تغيير سريعي ايجاد كنيد،ولي تا الان خيلي مطمئن نبوده ايد.شايد اکنون زمان مناسبي براي شروع باشد.به من اطمينان كنيد.آنقدرها هم كه فكر مي كنيم سخت نيست.


٣. ورزش براي باهوش تر شدن


جان راتی، روانپزشك دانشگاه هاروارد مي گويد: “مي خواهم روي اين نكته تأكيد كنم كه ورزش كردن نقش بزرگي در توانايي هاي ذهني و سلامت ذهن ايفا مي كند.”

حالا كه با BDNF آشنا شده ايد،راه ديگري براي افزايش توليد اين پروتئين حيرت آور توسط مغز وجود دارد:تمرين good ol

در واقع،در مطالعاتي كه هم بر روي انسان و هم موش ها انجام شده است،سطح BDNF در افرادي كه ورزش مي كنند بيشتر است.

و اين شرايط را بهتر مي كند.همانطور كه مي دانيد،ورزش كردن به افزايش ترشح هورمون اندورفين (كه معناي لغوي آن مورفين دروني است) كمك مي کند.

جان شالی در كتاب خود با عنوان جرقه های علم جديد و انقلابي در مغز ،داستان جذابي را در دبيرستان مرکزی ناپرویل در ايالت شيكاگو بيان مي كند كه در آن، برنامه اولين كلاس هر روز دانش آموزان تربيت بدني بوده است.اين كار به عنوان يك آزمايش در دهه ١٩٩٠ آغاز شد و نتايج آن واقعا تماشايي بود.

در سال ١٩٩٩،دانش آموزان كلاس هشتم،نه تنها جزء سالم ترين افراد در كشور بودند بلكه از باهوش ترين افراد جهان نيز بودند.اين دانش آموزان در بين ١٢٣٠,٠٠٠ نفري بودند كه در جهان در آزمون TIMSS (آزمون بين المللي رياضيات و علوم) شركت كردند و رتبه ٦ را در آزمون رياضي و رتبه ١ را در آزمون علوم بدست آوردند.در مقابل آنها گروهي از بهترين دانش آموزان كشورهاي چين و ژاپن و سنگاپور و نقاط خيلي دورتر از ايالات متحده قرار داشتند.

در سال ٢٠١٢،كلاس سوم اين دبيرستان هم در آزمون ACT نمره ١٤ را كسب كرد كه بسيار عالي بود.

حالا چرا مدارس ديگر،درس تربيت بدني را در برنامه هايشان مورد توجه قرار نمي دهند بحث ديگري است كه آن را به روزي ديگر موكول مي كنيم.

من معمولا هر روز بعد از بيدار شدن ١٠ دقيقه مي دوم و ١٠ دقيقه هم يوگا تمرين مي كنم و اين كار را با تمام توانم انجام مي دهم و خود را در وضعيت بهينه براي شروع يك روز كاري قرار مي دهم و بعد از آن،در بعد از ظهر نيز ١ ساعت ورزش مي كنم.


٤. يادگيري مهارت هاي چالشي

هرگاه يك مهارت چالشي جديد ياد مي گيريم،مغزمان را وادار به تكامل و ايجاد گذرگاه هاي عصبي مي كنيم.دو نوع عمده از مهارت هاي چالشي وجود دارد كه به ما كمك مي كند كه باهوشتر شويم.


5. مهارت هاي حركتي


در دبيرستانمرکزی ناپرویل، كلاسهاي تربيت بدني،فقط به دويدن اختصاص نداشت.آنها فعاليت هاي سخت تري هم مانند رقص روي خط انجام مي دادند كه مغز دانش آموزان را نيز در حين تمرين بدني مورد تحريك قرار مي داد.

ضربات دوگوشي، موجب ايجاد همزماني مغزي مي شود ؛ چرا که بالاترين كارايي اطلاعات در تمام مغز وقتي است كه امواج صوتي هر دو نيمكره مغز را وادار به كار در فركانس مشابه مي كنند، مغز نياز به ساخت گذرگاه هاي جديد به پل شماره ٢ دارد.

با گذر زمان،اين موضوع منجر به “فكر كردن با تمام مغز” مي شود كه مایکل گلب در كتاب مشهورش به نام “چگونه مانند لئوناردو داوينچي فكر كنيم” از آن به عنوان “ويژگي مشترك نوابغ” ياد كرده است.

اين تكنولوژي واقعا شگفت انگيز است.تمام آنچه كه بايد انجام دهيد اين است : يك جا بنشينيد(يا حتي دراز بكشيد)،آرام باشيد و بقيه كارها خود به خود انجام مي شود.مانند آنچه در مكتب بودا انجام مي دهند و قدرت هاي عظيم ذهني را افزايش مي دهند.

حالا چگونه تمرين ضربات دو گوشي را آغاز كنيم؟

من تحقيقات زيادي انجام داده ام و برنامه هاي متفاوتي را امتحان كرده ام و معتقدم كه سودمندترين آنها( تا حدود زيادي) انقلاب مغزي است.اين روش خيلي قدرتمند بوده و كمك زيادي به من كرده كه تمركز و خلاقيت بيشتر و استرس كمتري داشته باشم.


٦. از گوشي هوشمند خود به نحو هوشمندانه تري استفاده كنيد.


بيشتر افراد از گوشي هاي هوشمند خود به روش اشتباهي استفاده مي كنند.اشتباهاتي مانند ايميل هاي پي در پي،بازي هاي بدون فكر و صرف زمان زياد براي چك كردن Facebook و Twitter .

ولي گوشي هاي هوشمند،اگر به درستي مورد استفاده قرار گيرند،در افزايش هوش تأثير بسزايي دارند.در ادامه چگونگي آن را توضيح خواهم داد.

الف. مطالعه مطالب جالب در Google Reader

مطالب اينترنتي،روش قدرتمندي براي يادگيري و به چالش كشيدن مغز با ايده هاي جديد هستند.

افرادي كه اطلاعات خوبي را به اشتراك مي گذارند،نقش مهمي در ايجاد محتواهاي مفيد و مختصر آموزشي و قابل اجرا ايفا مي كنند.اگر شما هر روز ٣ مطلب خردمندانه مطالعه كنيد(حدود ١٥-١٠ دقيقه)،حداقل ٣ ايده به ذهن شما خطور مي كند كه شما را به تفكر در مورد مراحل بالاتر و نگرشي متفاوت تحريك مي كند.

هميشه مي توانيد چند دقيقه در روز را به جاي كارهاي بي هدف در گوشي هاي هوشمند خود،به تغذيه ذهن با اطلاعات مفید، اختصاص دهيد.اين كار كمك زيادي به پيشرفت شما مي كند.

ب. يادگيري صوتي

كتابهاي صوتي،پادكست ها و Ted Talks روش هاي فوق العاده اي براي يادگيري آسان هستند.

باور كنيد تميز كردن آشپزخانه در حالي كه به مطلب جالبي در مورد موضوع موردعلاقه تان گوش مي كنيد،سريعتر انجام مي شود. گوش كردن به موضوعات محرك،مغز را به ايجاد نورون هاي جديد و پيوندهاي سيناپسي و استفاده كامل از BDNF توليد شده از روش هاي ديگر،تحريك مي كند.

تنظيم يادآورها و هشدار دهنده ها

اگر شما هم مثل من باشيد،با قرار ملاقات هاي آينده تان درگير هستيد. من هميشه از دستور جلسه(ليست كارهايي كه بايد انجام شود) متنفر بوده و بيشتر به حافظه ام متكي بوده ام.

براي من اين روش در ٩٩ درصد موارد خيلي خوب جواب مي دهد.بنابراين اخيرا از برنامه تقويم گوشي آيفونم استفاده مي كنم كه به من اين امكان را مي دهد كه هشداردهنده آن را ٢٤ ساعت قبل از هركاري تنظيم كنم و ٣٠ دقيقه قبل از موعد،هشدار مربوطه را دريافت كنم.

اين كار نه تنها موجب جلوگيري از فراموش كردن قرارها و ناراحتي ديگران شده و موجب خالي شدن حجم زيادي از حافظه RAM گوشي و استفاده آن براي موارد ديگر مي شود.٧. بهينه سازي خواب


خوابيدن،بهترين روش تقويت نيرو است.

همه ما مي دانيم كه وقتي استراحت كافي داريم،بسيار باهوش تر از زمان خستگي هستيم.ولي اين يك سوم پنهان زندگي (خواب)، موردي است كه ما توجه كافي به آن نداريم.

معتقدم كه سه نكته مهم در مورد آن وجود دارد:

١. فهميدن بهترين زمان فعاليت ذهني و تنظيم زمان خواب در حدود آن

من هميشه بين ساعت ١١ شب تا ٣ صبح،در وضعيت سوپرمن هستم!بنابراين سعي مي كنم بيدار باشم و فعاليت هاي مهم خود را در اين زمان انجام دهم.بيشتر مطالبي كه شما در اين مقاله مشاهده مي كنيد در اين بازه زماني آخر شب نوشته شده است.

٢.امتحان روش خوابيدن چند مرحله اي در شبانه روز

هيچ منبعي براي اين موضوع پيدا نكرده ام ولي در جايي خوانده ام كه در يك تحقيق، افراد را در يك اتاق قرار دادند و آنها هيچ اطلاعي از اوقات روز نداشتند،افراد در هر ٢٤ ساعت،٢ بار تمايل به خوابيدن داشتند،يك دوره ٦ ساعته و يك دوره ٢ ساعته.

من شخصا هرشب ٦ ساعت مي خوابم و يك ساعت را در روز به چرت ( مديتيشن به همراه و چرت زدن) اختصاص مي دهم.

متفكران بسياري در طول تاريخ از جمله توماس اديسون،وينستون چرچيل،جان اف كندي و ناپلئون بناپارت به اين روش چرت مي زدند و زماني كه من با كمك همكارانم يك شركت تأسيس كردم،به آنها نه تنها اجازه چرت بعد از ظهر را مي دادم بلكه آنها را به اين كار تشويق هم مي كردم.

٣. خوردن قبل از رفتن به رختخواب

اين ايده خيلي ساده است: اگر ما قبل از خوابيدن،در آخرين ساعات شب چيزي نخوريم،ميزان قند خون ما كاهش مي يابد و خواب چندان راحتي نخواهيم داشت.

من هرشب قبل از خواب،٣ تكه شكلات به همراه يك ليوان شير و ٥ عدد بادام برزيلي مي خورم.

مصرف امگا٣

آيا مي دانستيد كه بخش عظيمي از مغز ما از چربي تشكيل شده است.من اين موضوع را اخیراً فهميده ام و در وهله ی اول عجيب به نظر مي رسد اما حقيقت دارد.

غشاء يا ديواره نورون،از چربي هاي “مفيد” براي ارتباط بهتر نورون ها تشكيل شده است.اين ديواره ها بايد قابل انعطاف باشند تا به مولكول هاي زيستي اجازه عبور بدهند.

مطالعات نشان داده است كه رژيم هاي غني از امگا٣، موجب افزايش قدرت يادگيري،مهارت هاي حل مسأله،تمركز،حافظه و ارتباط بين سلول ها مي شوند.تأثير امگا٣ بر ايجاد روحيه مثبت و توازن احساسات نيز ثابت شده و به افراد در حفظ توانايي ذهني به هنگام افزايش سن كمك مي كند به همین واسطه معمولا مقيد به مصرف حدود ١٠ گرم روغن ماهي در روز هستم.


8. نوشيدني هاي تقويت كننده مغز


نوشابه هاي انرژي زا از نظر من زياده روي بوده و سرشار از شكر و مواد شيميايي غيرعادي هستند و بدون شك جايگزين بهتري براي آنها وجود دارد.قهوه،بدون شك موجب تقويت عملكرد مغز مي شود ولي داراي ميزان اسيد بالايي است كه از ديدگاه زيست شيميايي مناسب نيست .(بدن در حالت قليايي عملكرد بهتري از خود نشان مي دهد)

سه نوشيدني تقويتي مغز كه در ادامه خواهم گفت،تنها يك تأثير موقت ايجاد نمي كنند بلكه موجب افزايش سطح سلامت و شادابي در طول زمان خواهند شد.

١.شكلات داغ تهيه شده از كاكائوي خام

طبق گفته پروفسور مک دونالد از دانشگاه ناتينگهام، غذاهايي مانند فلاونول كاكائو احتمالا در افزايش جريان خون در مغز و تقويت عملكرد مغز كمك مي كنند.

كاكائو از ديدگاهي ديگر نيز،هيجان انگيز است.اين ماده غذايي داراي بالاترين ميزان آنتي اكسيدان (دو برابر توت Acai و هشت برابر توت Goji و حدود ١٥ برابر شراب قرمز و چاي سبز) است و داراي منيزيم براي آرامش ماهيچه ها بوده و از نظر آهن،كروم زينك خيلي غني است.

ولي غيرمعمول ترين جنبه كاكائو،خاصيت تقويت عصبي آن است.اين ماده غذايي حاوي PEA ( مانند احساس خوبي كه در هنگام عاشق شدن داريم) ، AEA ،( كه با عنوان ماده شيميايي ” لذت بخش” شناخته مي شود) تريپتوفان و سروتنين است.

بي دليل نيست كه معناي لغوي كاكائو ریشه در زبان آزتك (بوميان مكزيك) داشته است.

اوايل امسال،١٣ كيلوگرم از بهترين پودر كاكائو خام در جهان از Roar Superfoods خريداري كردم.ابتدا قصد داشتم كه آن را بسته بندي كنم و بفروشم و سودي از اين راه بدست بياورم ولي اين ايده را رها كردم و شروع به جمع آوري آن در يك كيسه كردم.١٢ ماه بعد،يك كيسه ١٣ كيلويي پر داشتم.

كراتين چاي،قدرت مغز من

نوشیدنی Yerba Mate را از طريق Ferriss كه يكي از طرفداران اين نوشيدني هاي گياهي آرژانتين بود، شناختم كه شامل ٣ نوع متفاوت از محرك هاي عصبي است.

ولي من يك مرحله پيش رفتم و اكنون مرتبا ١ ليتر از نوشيدني كه از تركيب Yerba Mate و Gingko Biloba( كه گزارش شده جريان خون را در مغز افزايش مي دهد)و چاي سبز و جينسنگ با آب داغ(نه در حال جوش) درست مي شود،مصرف مي كنم.

چاي سبز Matcha

مطمئنم كه شما تا كنون در مورد تأثير عجيب چاي سبز در سلامتي شنيده ايد.Matcha هم مانند چاي سبز خاصيت دارويي دارد.

اين ماده براي اولين بار ٨٠٠٠ سال پيش براي اولين بار در ژاپن مورد استفاده قرار گرفت.راهبان مكتب بودا كه آن را مي نوشيدند،متوجه شدند كه داراي قدرت تمركز و هوشياري بيشتري هستند.اين نوشيدني از باكيفيت ترين برگ هاي چاي سبز Gyokuro كه خرد و كوبيده مي شود و پودري به رنگ سبز روشن از آن بدست مي آيد،درست مي شود.امروزه اين نوشيدني در مراسم سنتي چاي و موقعيت هاي خاص در ژاپن استفاده مي شود.ولي من هر روز صبح از آن مي نوشم.ميزان ماده مغذي گياهي و فلاونوئيد موجود در يك فنجان Matcha تقريبا معادل ١٠ فنجان چاي سبز است.


9. مغز آلفا


به خاطر داريد كه چگونه همه اين جريان از فيلم “بي نهايت” بوجود آمد؟جديدترين كشف من،بسيار نزديك به قرص به كار رفته در آن فيلم است.اين قرص “مغز آلفا” ناميده مي شود و يك مكمل غذايي است كه از تركيب عصاره گياهان سرشار از مواد مغذي عصبي ساخته مي شود و براي افزايش قوه ادراك مغز،جريان خون به مغز،پيوندهاي سيناپسي،توليد انتقال دهنده هاي عصبي،حافظه و … بسيار مؤثر است.

به نظر مي رسد كه اين دارو،تنها در كوتاه مدت اثربخش نيست و در كاهش از بين رفتن اعصاب نيز بسيار عالي عمل مي كند.

اكنون يك ماه است كه از مكمل مغز آلفا استفاده مي كنم و از نتايج آن بسيار راضي هستم.

روزي ١ عدد از اين قرص را به صورت ناشتا مصرف مي كنم و ٣٠ دقيقه بعد احساس مي كنم كه نيروي ذهنم رو به افزايش است.اين تأثير تا ٦ ساعت باقي مي ماند و گاهي اوقات بعد از چرت، يك قرص ديگر مي خورم و اين بستگي به برنامه هايم در عصر دارد.

تاكنون هيچ عارضه سوئي از مصرف اين دارو دريافت نكرده ام و ديگر افرادي كه از آن استفاده مي كنند نيز بسيار راضي هستند.

آخرين تفكر:آينده روشن است

دوستان من، اين تازه اول كار است.طبق آنچه از متون پزشكي و تحقيقات انجام شده بدست آمده و بر اساس تجارب شخصي، ما تنها به بخش محدودي از اين علم دست يافته ايم.من حتي با فكر كردن به آنچه ممكن است اتفاق بيفتد،هيجان زده مي شوم.ما امروزه از ابزار و تكنولوژي برخورداريم كه مي توانيم به وقوع اين انقلاب سرعت دهيم.

ما در طول زندگي خود،مي توانيم خود را به سوي يك نيمه ديگر از جهان عملكرد انسان،پرتاب كنيم.

امروز،بيش از هر زمان ديگري يقين دارم كه هر روز مي تواند به رشد و درخشش برسد و يك زندگي رويايي بسازد و يك تحول در جهان ايجاد كند.

همانگونه كه روزي دیویدگوچف گفت:”من كاملا مطمئنم كه هيچ حقيقتي وجود ندارد كه انسان با قدرت بي چون و چرايش نتواند آن را براي ارتقاء زندگيش كشف كند.”

ولي هيچ قرصي براي تحت كنترل درآوردن قدرت كامل مغز شما كافي نيست:مزاياي خارق العاده اي كه از تركيب همه ي اين استراتژي ها به دست مي آيد، موجب مي شود كه شيوه زندگي رضايت بخشي را در پيش بگيريد.

به من اطمينان كنيد،اگر شروع كنيد ديگر مايل به توقف نخواهيد بود.احساس بي نهايت بودن احساس واقعا بي نظيري است.

IQ100