79 Views
2018 Apr 01Trainingtechnology
img

با سلام خدمت ای دانشی های عزیز، در ادامه سری آموزش های مقدماتی وردپرس با بخش رسانه ها در خدمت شما هستیم، با ما همراه باشید.


در بخش رسانه تمام فایل هایی که ما تو نوشته ها، برگه ها، تنظیمات و هرجای دیگه وردپرس آپلود کردیم قابل رویت و مدیریت می باشد، اگر این بخش رو باز بکنید متوجه میشید که تصاویری که تو نوشته قبلی آپلود کردیم اینجا هستن و می تونیم آنها را ویرایش یا حذف بکنیم.


حتی وقتی روی فایل کلیک کنید اگر دقت کنید سمت چپ تو قسمت جزئیات فایل سمت چپ، پایین کادر توضیح مشخص شده که این فایل در کدام نوشه آپلود شده است.


نشانی وجود داره، این آدرس فایل شماست با داشتن این آدرس هرجای دنیا میتونید فایلتون رو ببینید و دانلود بکنید یا می تونید تو نوشته ها آدرس رو برای دانلود بزارید، البته تو نوشته ها وقتی افزودن پرونده چند رسانه ایی رو بزنیم همه این فایل ها رو اونجا هم میتونیم ببینیم و لازم نیست حتما نشانیش رو کپی کنیم کافی از اون قسمت فایل مورد نظر رو انتخاب بکنیم و به محتوا اضافش بکنیم.

در بخش رسانه علاوه بر مدیریت فایل های از قبل آپلود شده، امکان آپلود فایل جدید نیز وجود دارد برای این کار کافیست روی گزینه افزودن کلیک کنید و بعد فایل مورد نظر را از سیستم خود انتخاب و بر روی سایت (هاست) خود آپلود کنید، در آخر همونطور که بالا گفته شد می تونید آدرس فایل رو کپی کنید و از آن در صفحات دیگه استفاده ببرید.


اما یکی از موارد پراستفاده و عالی وردپرس در بخش رسانه، ویرایشگر تصویر آن هست، شما با کمک این ابزار بصورت آنلاین در وردپرس خود می تونید تصویر مورد نظرتون رو در حد ساده ویرایش بکنید و تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال بکنید، معمولا از این بخش برای تغییر سایز و کراپ کردن تصویر استفاده میشه:

دقت داشته باشید بعد از انجام تغییرات در آخر بر روی ذخیره یا بروزرسانی کلیک کنید تا تغییرات روی تصویر اعمال بشه.


تنظیمات رسانه

رسانه ها در وردپرس دارای صفحه تنظیامت جداگانه هست که برای دیدن این بخش باید از بخش تنظیمات وردپرس بر روی رسانه کلیک کنید.


در این صفحه می تونید یکسری تنظیمات پیشفرض برای سایز بندی تصاویر اعمال کنید که البته از قبل اعمال شده و نیازی به تغییر نیست، گزینه مهم تیک پایین صفحه هست " پرونده‌ها را ماهانه و سالانه سازماندهی کن " اگر این تیک رو بزنید وردپرس اتوماتیک پرونده های شما رو طبق ماه و سال پوشه بندی میکنه و تو هر پوشه پرونده هایی که تو همون ماه آپلود شدن رو نگه میداره که کمی منظم تر باشه همچنین این کار باعث تغییر آدرس فایل هم میشه:


آدرس بدون سازماندهی:
www.AmoozesheWordpress.com/wp-content/uploads/EsmeFileMan.jpg


آدرس سازماندهی شده:
www.AmoozesheWordpress.com/wp-content/uploads/2018/02/EsmeFileMan.jpg


پیشنهاد میکنم این تیک رو فعال بکنید تا فایل هاتون نظم بیشتری داشته باشن.


به آخر بخش رسانه ها در وردپرس رسیدیم، امید وارم بهترین استفاده رو از فایل منیجر وردپرس (رسانه) ببرید، در بخش بعدی آموزش با ما باشید.


در بخش بعد خواهیم داشت: برگه ها در وردپرس (به زودی منتشر خواهد شد)

آموزش مقدماتی وردپرس

آموزش وردپرس مقدمانی

آموزش وردپرس

وردپرس مقدماتی