93 Views
2018 Mar 09Newstechnology
img

پلیس فدرال استرالیا دو کارمند دولتی را به دلیل استفاده از کامپیوترهای دولتی برای استخراج ارزهای مجازی تحت بازجویی قرار داده است.

خبرگزاری ABC گزارش داد دو کارمند فناوری اطلاعات در سازمان ملی هواشناسی استرالیا، توسط پلیس فدرال استرالیا تحت بازجویی قرار گرفته اند. بر اساس گزارش ABC، یکی از کارکنان از زمان شروع بازجویی ها از کارش معلق شده است.

این بازجویی ها در پی اجرای حکم تحقیق در مورد بروز سوء استفاده از امکانات دولتی در دفتر مرکزی این سازمان در 28 فوریه آغاز شده است. پلیس استرالیا هنوز توضیحی در این مورد به خبرگزاری ها نداده است.

فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال غیر قانونی نیست، اما با توجه به فرآیندهای محاسباتی پیچیده ای که برای انجام این عمل نیاز است، مصرف برق این پروسه بسیار زیاد است.این اولین بار نیست که سازمان هواشناسی استرالیا مورد تحقیق و تفحص قرار می گیرد. در سال 2016، مرکز امنیتی سایبری دولت استرالیا اعلام کرد این سازمان توسط جاسوسان خارجی هک شده است که در جریان این حمله سایبری هکرها تعداد نامشخصی از اسناد این سازمان را به سرقت برده اند. ABC در فوریه امسال گزارش داد که وب سایت این سازمان یک سری تبلیغات اینترنتی را به نمایش گذاشته است که به سایت های جعلی خبری مرتبط هستند که اقدام به کلاهبرداری در زمینه بیت کوین می کنند.

در حال حاضر بحث بر سر این است که چطور کارکنان یک سازمان دولتی توانسته اند از امکانات دولتی برای استخراج ارزهای مجازی سوء استفاده کنند.


هواشناسی

استرالیا

بیتکوین

استخراج

پلیس