46 Views
2018 Mar 23News
img

در میان رسوایی حفظ حریم خصوصی در شرکت Cambridge Analytica و شرکت Trump، منتقدان فن آوری و کاربران به طور مشابه دوباره به مفهوم حذف فیس بوک و خارج شدن خود از یکی از امپراتوری های تبلیغاتی فراگیر در جهان می پردازند. تصمیم به حذف فیس بوک دو سؤال را مطرح می شود: 1. آیا فیس بوک به عنوان مدیر اطلاعات شخصی ما، اعتماد عمومی را از دست داده است؟ و 2. آیا فیس بوک در زندگی آنلاین و آفلاین ما بیش از حد نفوذ داشته است که ترک کردن آن سخت است؟

پاسخ به سوال اول احتمالا بله است، در حالی که پاسخ به سوال دوم حتی سنگین تر است: برای اکثر ما در سال 2018، فیس بوک به اندازه ای در زندگی ما گسترش داشته که ترک آن برای اکثر کاربران سخت خواهد بود. هیچ شرکت دیگری غیر از فیس بوک و گوگل در جهان این تعداد عظیم از کاربران را ندارد. در واقع، فیس بوک یک انحصار است که دارای حجم زیادی از زندگی آنلاین است.

مقاومت در برابر ایده حذف فیس بوک یا  #DeleteFacebook احتمالا ریشه در بی تفاوتی و بی علاقگی کاربران دارد، اما نگرانی اصلی این است که خروج از اکوسیستم فیس بوک یکی از خدمات ارزشمند اینترنت و ارتباطات اجتماعی ملموس با دوستان و خانواده را از بین خواهد برد. حدود 68 درصد از بزرگسالان ایالات متحده از فیس بوک استفاده می کنند و بیش از دو سوم از این تعداد روزانه سایت فیس بوک یا برنامه تلفن همراه فیس بوک را بررسی می کنند. در طول سال ها، فیس بوک، با تبدیل شدن به یک سرویس واقعی و ارزشمند برای بسیاری از مردم، خود را در بازار شبکه های اجتماعی حفظ کرده است.

فیس بوک

رسوایی فیس بوک