97 Views
2018 Mar 19Tourism
img

پایتخت ایتالیا را در 24 ساعت ببینید.

بیش از 2700 سال از ساخت شهر تاریخی رم می گذرد. آیا می توان آنرا در 24 ساعت گشت؟ بله! اما در پایان روز به ماساژ پا نیاز پیدا خواهید کرد! همه چیز در رم وجود دارد. از آثار باستانی و شاهکارهای دوران رنسانس گرفته تا غذاهای سنتی و حیوانات مختلف. پس شروع کنیم:


7 و نیم صبح: یک کافی برای شروع...

اهالی رم، صبح خود را با نوشیدن یک فنجان کاپوچینو و کورنتو تازه؛ شروع می کنند. قیمت این صبحانه 4 یا 5 دلار می باشد. پیشنهاد ما رستوران Cristalli di Zucchero در آدرس di Val Tellina, 114; +39 06 5823 0323 شهر مونتهورده می باشد.

این جا یک bar معروف وکوچک هست که کسب جایزه ی Gambero Rosso را نیز در کارنامه ی خود دارد.


8 و نیم صبح: کلیسای سنت پیتر

با دیدن این مکان، قطعا شاهکار طراحی میکل آنژ ( مجسمه ی مرمری مسیح ) را تحسین می کنید. زمانی که پاپ در رم حضور دارد در روزهای یکشنبه و در حوالی ظهر در یکی از ساختمان های سمت راست این کلیسا حاضر شده و سخنرانی می کند. پاپ در ماه های ژوئیه و اوت در خارج از رم و در قلعه ی گاندولف؛ مستقر است.


10 صبح: موزه واتیکان

راه پله ی فوق العاده زیبای Bramante یک راه پله ی عریض است که می تواند دو ردیف انسان را در خود جای بدهد. این راه پله در زمان های قبل تر، یک میانبر بین دیواره های شهر واتیکان به موزه واتیکان بوده است. از ثروت ها و آثار هنری این مجموعه می توان به مجسمه Sistine Chapel اثر میکل آنژ، اتاق های Raphael و مجسمه های Laocoön و پسران او، اشاره کرد.


12 ظهر: مغازه های بستنی فروشی

در این بستنی ها طعم دهنده هایی وجود دارد که هیچگاه متوجه آنها نخواهید شد و هیچگاه نخواهید دانست که چه بودند! اگر از موزه ی واتیکان خارج شده اید؛ می توانید از پل قدیمی و کوچک viale dei Bastioni di Michelangelo که درست رو به روی دیوارهای واتیکان قرار دارد نیز، دیدن کنید. بستنی فروش های اینجا؛ خوشمزه ترین بستنی های رم را به شما می فروشند.

اگر از واتیکان خوشتان نیامده فضای مدرن MAXXI را به شما پیشنهاد می کنیم. این مکان، برنده ی جایزه ی Zaha Hadid در زمینه ی فضای هنرهای مدرن می باشد. برای دسترسی به این مکان در Ottaviano سوار اتوبوس شماره 32 شوید و پس از آن ترن شماره 19 ؛ شما را به نزدیکی این مکان می رساند.


1 ظهر: Three Squares

از موزه ی واتیکان، کمی به سمت Peter's Basilica پیاده روی کنید و از قلعه ی Sant Angel نیز عکس بگیرید، موزه ی امپراطور Hadrian را نیز حتما در برنامه ی بازدید خود قرار دهید. همچنان در پیاده روی Ponte Sant Angelo پیاده روی کنید، با ادامه دادن این مسیر، شما به یکی از زیباترین میدان های عمومی شهر رم می رسید. اینجا، سه میدان فوق العاده زیبا در فواصل 5 دقیقه ای از هم قرار دارند. نام این میدان ها، Piazza Navona و Campo de' Fiori و Pantheon می باشد. در این منطقه چشمه های زلال Gian Lorenzo را که از رودهای دانوب، گنگ، ریو دلاپلاتا و نیل حاصل می شوند را می بینید.


2 ظهر: وقت ناهار است!

Campo de' Fiori یک رستورانی است که از صبح زود باز می شود. در این مکان شما ناهار نیز می توانید بخورید. قطعا پیتزاهای این رستوران شما را شگفت زده خواهد کرد.

کافه ی Caffe Sant Eustachio یکی از بهترین کافه های شهر رم است. البته این کافه با کافه ی Tazza d'Oro بر سر لقب " بهترین کافه ی رم " همیشه رقابت می کنند.


3 و نیم بعد از ظهر: عمارت Palazzo Doria Pamphilj

این عمارت با آدرس Via del Corso, 305; +39 06 6797 323 ؛ یک مکان فوق العاده متشکل از سالن های بزرگ و گالری های مختلف می باشد. مهمترین قطعه ی این گالری، پرتره ی Velazquez می باشد. اگر این مکان را دوست ندارید، می توانید به Palazzo Altemps نیز بروید. این مکان یک گوهر از معماری رنسانس در نزدیکی Piazza Navona می باشد. بسیاری از مجسمه های فوق العاده رومی و یونانی در این مکان وجود دارند. موزه ی Capitoline نیز می تواند، مکان مناسبی برای بازدید شما باشد. وجود مجسمه های کنستانین و قطعات برنزی معروف؛ از ویژگی های خاص این مکان می باشد. اگر می خواهید موزه های بیشتری ببینید، در فاصله ی کمی از مکان های گردشگری این شهر، موزه های زیادی وجود دارند. در این شهر همچنین می توانید به بوتیک طراحان معروف نیز سری بزنید و خستگی این نیم روز گذشته را با خرید، از تن به در کنید!


5 عصر: بنای Colosseum

بنای 2000 ساله ی معروف روم را باید ببینید. از زمان ساخت تا کنون بیش از 80 درصد این بنا سالم مانده، گرچه در بهترین شکل خود باقی نمانده اما تحمل آن در مقابل شهر نشینی های امروز، بسیار تحسین برانگیز می باشد. در بعد از ظهر یک روز آفتابی می توانید از مناظر این بنا و بنا های اطراف آن مثل Palatine Hill ( مکان جنگ های چشم نواز سایروس ماکسیموس ) لذت ببرید.


8 شب: پیتزا یا پاستا؟

شما قدیمی ترین جاهای رم را دیده اید. در انتهای روز، زمان خستگی در کردن و نوشیدن و خوردن است! در کنار عمارت Colosseum اگر بدنبال پیتزا فروشی می گردید؛ رستوران Li Rioni را به آدرس SS. Quattro, 24; +39 6 7045 0605 و یا رستوران Alle Carrette را در آدرس Madonna dei Monte, 95; +39 06 679 2770 مد نظر داشته باشید. بهترین پیتزاهای این اطراف در این مکان ها سرو می شوند.

این اطراف ساختمان هایی با سقف های خیمه ای حالت و نقره ای رنگ وجود دارند که پیشنهاد می کنیم آنها را ببینید. اگر دوست دارید بجای پیتزا؛ پاستا میل کنید؛ رستوران های Felice و Da Bucatino را به ترتیب در آدرس های Mastro Giorgio, 29; +39 06 5746 800 و della Robbia, 84/86; +39 06 5746 886 فراموش نکنید.


11 شب: پیاده روی با خستگی روز

اگر انرژی تان تمام شده و نمی توانید راه بروید، به INIT در آدرس della Stazione Tuscolana 133 بروید و از نوشیدنی های گوارا در حین گوش دادن به موسیقی های بی کلام؛ لذت ببرید. از بهترین پاتوق های دیگر شبانه؛ کلاب Micca Club در آدرس Pietro Micca, 7a-Porta Maggiore; +39 06 8744 0079 می باشد.

در کمتر از یک روز شما شهر تاریخی رم را گشتید و از جاذبه های آن دیدن کردید؛ اکنون زمان خواب است؛ به محل خواب خود برگردید و پس از مرور امروز؛ استراحت کنیدرم

rome

italy

ایتالیا