90 Views
2018 Apr 04car
img

گرچه رنو کلیو، خودروی نام آشنایی در آمریکای شمالی نیست، اما این خودرو به خوبی در سایر نقاط جهان شناخته شده است. این اسپای شات ها که در تصویر می بینید اولین تصاویری هستند که از  نسل پنجم رنو کلیو به دست آمده است. آخرین به روز رسانی رنو کلیو به سال 2012 باز می گردد، بنابراین هم اکنون زمان آن فرا رسیده تا نسخه جدیدی از این هاچبک استثنایی ارائه گردد.

متاسفانه این خودرو در حال حاضر به شدت استتار شده و نه تنها به طور کامل با یک روکش استتاری پوشانیده شده، بلکه پانل های جعلی نیز بر روی آن نصب شده اند. اما با تمام اینها، ما می توانیم شکل عمومی کلیو را مشاهده کنیم که هنوز هم، دارای همان ظاهر آشناست اما به نظر میرسد چراغهای جلو آن اندکی پایین تر قرار گرفته اند. علاوه بر این همانطور که از مشخصات کلی بدنه پیداست، قسمت عقب کلیو کمی بیشتر یا کمتر، درست همانند قبل است، لکن چراغ های عقبی خاص و نمای بازطراحی شده عقب ، خود را در زیر پوشش استتاری ضخیم نمایان می سازند.

اما مهمتر از نمای ظاهری خودرو، شایعاتی است که در مورد تکنولوژی های به کار گرفته شده در رنو کلیو به گوش می رسد. انتظار می رود که شرکت رنو از سیستم های خودران سطح 1 که احتمالا قابل ارتقا به سطح 2 هستند نیز در این خودرو استفاده نماید. علاوه بر این ما می دانیم که یک نسخه کاملا الکتریکی از کلیو نیز به بازار عرضه خواهد شد و یک کابین راننده دیجیتال نیز میتواند در پکیج استثنایی برای کلیو ارائه شود. این ها چیزهایی هستند که ما از خودروسازان لوکسی مانند مرسدس بنز و آئودی انتظار داریم اما در دسته رقابتی کلیو - یعنی  در خودروهایی مانند فورد فیستا و فولکس واگن پولو – این آپشنها نامفهوم هستند.

گرچه هنوز اطلاعاتی در مورد موتور این خودرو ارائه نشده اما مدل فعلی دارای طیف وسیعی از موتورهای بنزینی و دیزلی 4 سیلندر و یک نسخه تک سیلندر است که همه آنها  دارای عملکرد فوق العاده ای هستند.. برای کسانی که به دنبال هیجان هستند نیز یک موتور 1.6 لیتری توربو شارژر که در کمتر از 7 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد ارائه شده است. احتمال دارد حداقل برخی از این گزینه های موتور برای نسل جدید این خودرو نیز در نظر گرفته شوند.در حالی که این اولین تصویری است که از خودروی کلیو به دست ما رسیده، اما گویا قرار است که این خودرو در ماه سپتامبر در نمایشگاه پاریس رونمایی گردد.
https://www.motor1.com/news/238107/2019-renault-clio-spied-first-time/

رنو

کلیو

رنو کلیو