170 Views
2018 Mar 19car
img

هنگامی که شما ماشین های مفهومی را تصور می کنید، تصاویری که به ذهن می آیند، اغلب طرح هایی هیجان انگیز، ابعادی غیر عملی و افراطی دارند. مفاهیم ، معمولا  با خواسته های خودخواهانه ما منطبق می باشند. در این راستا رنو، شرکتی که خود را سازنده اتومبیل هایی مناسب برای همه سلیقه ها و بودجه ها می داند، با یک کانسپت کاملا متمایز به  نمایشگاه ژنو امده است: یک تاکسی ربات.
خودرو مفهومی EZ-GO که رنو ، آن را به ژنو اورده، یک خودروی 6 سرنشین است و اساسا یک وسیله نقلیه UberPool بدون راننده می باشد. شما از طریق یک اپلیکیشن تلفن همراه یا یک ایستگاه کنار جاده ای یا از طریق یکی از اپراتورهای تلفن همراه ، این تاکسی را فرا می خوانید  و سپس این خودرو درست در مقابل پاهای شما توقف خواهد کرد. این خودرو می تواند توسط یک فرد یا  یک گروه رزرو شود و همانند یک فرم جدید حمل و نقل عمومی برای شهرهای پرجمعیت به کار گرفته شود. به جای استفاده از یک اتوبوس یا یک تاکسی ارزان قیمت، شما می توانید تاکسی   رنو خود را فرا خوانید و ماشین EZ-GO  این شرکت شما را در اسرع وقت به مقصد خواهد رساند.

 . هیچ قیمت خرید نهایی برای این خودرو عنوان نشده  چرا که  رنو قصد ندارد خودرویی نظیر EZ-GO را به مصرف کنندگان بفروشد. در عوض، این شرکت قصد دارد تاکسی های رباتیک خود را به عنوان ناوگان خدمات حمل و نقل عمومی و تاکسی مورد استفاده قرار دهد. رنو EZ-GO در ابتدا دارای کاربری شهری خواهد بود و رنو بیان نموده که هزینۀ سوار شدن به یکی از آن ها از بلیط اتوبوس اندکی گران تر خواهد بود، اما هنوز هم از یک تاکسی دربست ارزان تر است.


هنوز هم درک این موضوع دشوار است که شرکت های خودروسازی به اندازه کافی پیشرفت نموده اند تا بتوانند به جای فروش ماشین، بر ارائه خدمات تمرکز کنند اما گویا این امر حقیقت دارد . رنو   امیدوار است که تا سال 2022   تاکسی های رباتیک خود را در جاده ها مستقر کند، اما خودروی مفهومی ژنو چیزی است که بنا بر گفته سخنگوی این کمپانی تا پایان دهه آینده عرضه خواهد شد . طراحی این خودرو به صورتی است که می توان از طریق یک درب شیشه ای عظیم که در قسمت جلو اتومبیل قرار دارد وارد ان شد. یک سکوی شیب دار نیز  برای مسافران ویلچر دار یا والدین دارای کالسکه تعبیه شده  و ایستگاه های شارژ بی سیمی نیز در درون ان وجود دارند.. با استفاده از پانل های شیشه ای بزرگ در همه طرف، این خودرو احساس دلبازی را برای سرنشینان فراهم می اورد.
 

رنو EZ-GO

رنو