43 Views
2018 Mar 12News
img

در سال 2018؛ مراسم MWC که در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شد؛ بیشتر از رنگ و بوی تکنولوژی خود، رنگ و بوی سیاسی داشت! در این مراسم که پنجمین بار بود که اجرا می شد، دو چیز متفاوت به چشم می خورد؛ یکی اعلامیه های سیاسی و دومی حساسیت تنش سیاسی که جو آن وجود داشت.  


در هر خانه و در هر بالکن می توانستیم شعارها و پرچم هایی که حاوی شعارهای جدایی طلبانه از اسپانیا بود را ببینیم. بارسلونا شهر کاتالان ها است و آنها چندی است که خاستار استقلال از اسپانیا هستند.  

همچنین روی بسیاری از درخت ها و خانه های این شهر نماد های دایره ای رنگ نیز کشیده شده بود. این علامت ها بنظر می آمد نشان دهنده ی یک اعتراض نسبت به دولت اسپانیا باشد.  


شاه اسپانیا؛ شاه فیلیپ هر ساله برای دیدن این مراسم به شهر بارسلون می آید؛ اما حضور او در سال 2018 کمی متفاوت بود. چرا که این حضور او؛ بعد از رفراندوم شکست خورده ی جدایی پذیری کاتالان هادر سال 2017 بود.  

مدیران اجرایی این مراسم نیز در میان انبوه جمعیت و شعار ها توانستند وارد شهر بشوند و با تحمل حجم بالای ترافیک توانستند خود را به محل مراسم برسانند.  


در مراسم MWC امسال؛ گوشی S9 سامسونگ و چند گوشی از شرکت HMD با برند نوکیا و گوشی ZENFONE 5 برند ایسوس معرفی شدند. هوآوی و ال جی ترجیه دادند که پرچم داران خود را زیر سایه ی سامسونگ GALAXY S9 به این مراسم نیاورند.   مراسم امسال MWC برای نوکیا به منزله ی یک تولد دوباره و ورودی دیگر به بازار گوشی های همراه  بود.