133 Views
2018 Mar 10technology
img
شیشه به‌عنوان ماده انتخابی برای گوشی‌های برتر تلفن همراه تبدیل‌شده است، و به نظر می‌رسد که قرار است به همین صورت باقی بماند و رواج پیدا کند .
نوکیا 8 Sirocco،  گوشی Galaxy S9  سامسونگ،  Xperia XZ2 سونی، آخرین نسخه Blade V9 ZTE و Asus Zenfone 5 دارای پشت شیشه‌ای هستند.   LG V30 و Huawei Mate 10 و Mate 10 Pro سال گذشته از شیشه استفاده کردند و انتظار می‌رود که این شرکت‌ها در سال جاری گوشی‌های جدیدی را معرفی کنند که بیشتر از این مواد بازتابنده در آن‌ها  استفاده‌شده باشد .
به نظر می‌رسد که همه تلفن‌های برتر ارائه‌شده توسط شرکت‌های بزرگ به‌صورت پشت شیشه‌ای عرضه شوند . هفته گذشته گوشی LG G7 با پشت شیشه‌ای عرضه شد درحالی‌که عکس‌های منتشرشده از گوشی‌های جدید Huawei  و OnePlus نیز همین حالت را نشان می‌دهد . HTC  نیز عرضه نسخه جدیدی از محصولاتش را اعلام کرده است که ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که این شرکت از شیشه برای پشت‌گوشی جدیدش استفاده کند، با توجه به اینکه این شرکت از ابتدای سال 2017 گوشی‌هایی با این خصوصیت را تولید کرده است. Blackberry  ممکن است یک استثنا باشد اما در سال 2018 این گوشی به‌سختی جز برندهای برتر خواهد بود .
درست است که شیشه زیباتر است اما در مقایسه با آلومینیوم شکننده تر  است . پس چرا این ماده در بین گوشی‌ها رایج و محبوب شده است ؟ زیرا شیشه به نظر عالی می‌رسد و با سنگینی بیشتر احساس لوکس بودن را تداعی می‌کند و طبیعتاً همه اجناس لوکس را دوست دارند خصوصاً برای دستگاهی که بیش از 1000 دلار قیمت داشته باشد . ازنظر علمی نیز گوشی‌هایی با پشت آلومینیومی با شارژ بی‌سیم سازگار نیستند که از ویژگی‌های اصلی گوشی‌های برتر است . استفاده از شیشه همچنین به معنای سیگنال‌های قویی‌تر Wi-Fi، LTE  و بلوتوث است بدون اینکه نیاز باشد خطوط آنتن گیرنده در فریم گنجانده شود.
البته این شرکت ها هزینه های قابل‌توجهی را برای جایگزین کردن شیشه در نظر گرفته‌اند اگر شما گوشی خود را روی زمین بیاندازید و آن را بشکنید . اپل 549 دلار برای تعویض شیشه  آیفون X بدون + AppleCare  و 279 دلار برای صفحه‌نمایش جلو از شما دریافت می‌کند . برای آیفون 8 و 8 Plus  بدون + AppleCare ، پانل عقب به ترتیب برای شما 349 دلار و 399 دلار هزینه خواهد داشت، که باعث می‌شود شیشه‌ای پشتی این دستگاه‌ها گران‌تر از تعویض  صفحه‌نمایش جلوی آن باشد. درعین‌حال سامسونگ هزینه 199 دلار را برای تعمیر صفحه‌نمایش دستگاه S8 Plus  و 75 دلار را برای پانل عقب در نظر گرفته است . بنابراین ایده خوبی است که از گوشی خودتان مانند یک نوزاد محافظت کنید و منتظر گوشی‌هایی بیشتری با این خصوصیات در سال جاری باشید.


گوشی های شیشه ای

تلفن همراه