85 Views
2018 Jan 13Newstechnology
img

یکی از جالب ترین روبات های حاضر در نمایشگاه CES سال جاری Loomo نام دارد که توسط شرکت Segway طراحی و ساخته شده است. لوومو دارای یک قاعده ارزشمند است: شما می توانید مثل یک hoverboard سوار آن شده و به فروشگاه بروید و سپس آن را تغییر حالت داده و بگویید که تا خانه دنبالتان بیاید.


روبات های Rideable شرکت Segway خیلی جالب توجه هستند، و استفاده از آخرین محصولش (Loomo) نسبت به هر هاوربورد دیگری برای کاربران بسیار آسانتر است. شما روی این روبات می ایستید و برای بیشتر کردن سرعت به جلو خم می شوید و برای کم کردن سرعت هم به عقب خم می شوید. برای دور زدن هم کافی است زانوهایتان را خم کنید.


البته، مهمترین نقطه قوت لوومو زمانی آشکار می شود که از روی آن پایین می آیید. در بالای این روبات دکمه ای برای تبدیل شدن Loomo از یک روبات سواری دهنده به یک روبات دوستانه وجود دارد. شما همچنین می توانید فقط بگویید «لوومو تغییر شکل بده» و یا با استفاده از برنامه تلفن همراهتان این دستور را صادر کنید تا به سرعت اجرا شود. در این هنگام سر لومو می چرخد و یک تصویر دیجیتال بر روی صفحه نمایش آن ظاهر می شود که احساساتش را از آن طریق بروز می دهد. لوومو برای پردازش چهره ها و بدن ها طراحی شده است. لوومو به صورت پیش فرض مانند یک حیوان خانگی عمل می کند. در غرفه Segway، چند روبات لوومو با یکدیگر مثل چند دوست ارتباط برقرار می کردند.البته بر خلاف ویدئویی که شرکت منتشر کرده است وقتی کوله پشتی خود را بر روی لوومو قرار می دهید وزن آن روبات را به سمت عقب خم می کند که روبات به طور اتوماتیک آن را به عنوان فرمان توقف درک و اجرا می کند. پس لازم است حتما کوله پشتی را طوری بر روی آن قرار دهید که تعادل ربات حفظ شود.یکی از متخصصانی که این روبات را آزمایش کرده بود گفت: وقتی به لوومو گفتم «لوومو دنبال من بیا» روبات شروع به حرکت پشت سر من کرد و تقریبا با دقت 80 درصدی توانست مسیر من را در راهروها به درستی دنبال کند. ولی اگر در مواقعی من را گم می کرد من مجبور بودم کمی به عقب برگردم تا روبات دوباره توجهش به من جلب شود. البته به نظر می رسد این وضعیت که لوومو در مکان های شلوغ صاحبش را گم کند طبیعی باشد اما شاید ما دوست نداشته باشیم روباتی بخریم که وقتی در راهروهای شلوغ فروشگاه ها می چرخیم ما را گم کند. امیدوارم که Segway در آینده الگوریتم فعلی خود را بهبود بخشد.


لوومو

روبات

loomo

segway

CES