119 Views
2018 Mar 11technology
img
روتر Avira SafeThings  برای حفاظت از تمام دستگاه‌های موجود در خانه هوشمند شما طراحی‌شده است. این دستگاه از رویکرد مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی و ایجاد پروفایل برای هر دستگاهی در شبکه خودش استفاده می‌کند. این امر به پلت فرم  SafeThings اجازه می‌دهد رفتارهای غیرمجاز یا غیرعادی را که می‌تواند بدافزار یا نفوذ غیرمجاز به شبکه شما باشد را شناسایی کند.
ایده روتر امنیتی جدید نیست، اما تعداد این دستگاه‌ها در حال حاضر زیاد نیست . F-Secure سال گذشته Sense router  خودش را راه‌اندازی کرد که سه لایه امنیتی را از طریق روتر، برنامه و سرویس ابری ارائه می‌دهد.  D-Link  نیز فقط یک روتر McAfee  امنیتی ساخته است.
 SafeThings برای محافظت از همه‌چیز در شبکه شما طراحی‌شده است - حتی دستگاه‌های هوشمند مانند قفل، ترموستات و لامپ‌ها  که عموماً به شما اجازه نصب نرم‌افزار را نمی‌دهند. این برنامه از یادگیری ماشین برای نشان دادن رفتار هر دستگاه استفاده می‌کند و Avira Protection Cloud  می‌تواند تهدیدهای جدید را با بررسی روترهای دیگر در شبکه Avira پیدا کند و هنگامی‌که یک تهدید بالقوه را شناسایی می‌کند، به‌طور خودکار از دستگاه شما محافظت می‌کند.
این قابلیت یادگیری در مورد دستگاه شما یک ویژگی امنیتی منحصربه‌فرد است. Avira  بر اساس دسته‌بندی دستگاه‌های هوشمند ریسک را ارزیابی می‌کند، بنابراین شبیه هیچ دستگاهی نیست . این دستگاه با  داشتن یک AI به‌روز و فعال که برای کار با دستگاه‌های مختلف طراحی‌شده به شما احساس امنیت قوی‌تر ارائه می‌دهد.
بسیاری از روترهای امنیتی دارای توانایی اسکن ویروس و بدافزار در زمان واقعی برای همه دستگاه‌های خودشان هستند، اما به نظر می‌رسد که Avira امنیت بیشتری ارائه می‌دهد . Avira  ادعا می‌کند که SafeThings می‌تواند دستگاه‌ها را کشف کند، آسیب‌پذیری‌ها را بلوکه کند و حریم خصوصی شما را حفظ کند. این دستگاه می‌تواند در مقابل برنامه‌های مخرب از شما محافظت کند و  به‌طور خاص دستگاه‌های متصل شده را هدف قرار داده و از سوءاستفاده مخرب آن‌ها جلوگیری می‌کند. فایروال معکوس کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که داده‌های موجود در شبکه شما هرگز از خانه شما خارج نمی‌شوند.
Avira  می‌گوید که مشخصات روتر تاکنون نهایی نشده است، اما با این کیفیت بالا  هزینه آن کمتر از 200 دلار خواهد بود . اگر شما نمی‌خواهید یک روتر جدید خریداری کنید، نرم‌افزار Avira در نیمه دوم سال 2018 در دسترس خواهد بود بنابراین شما قادر خواهید بود آن را دانلود کنید و روی روتر خودتان فلش کنید تا بدون جایگزینی سخت‌افزار امنیت شبکه خانگی خودتان را افزایش دهید .

خانه هوشمند شما چقدر امن است؟


 Avira می‌گوید نرم‌افزار SafeThings را در محیط‌های مختلف، ازجمله آزمایشگاه‌ها و خانه‌های هوشمند خودش آزمایش کرده است. نتایج به‌دست‌آمده حاوی اطلاعات مفیدی بود و نشان داد که بسیاری از دستگاه‌ها ناامن هستند، حتی اگر به‌درستی تنظیم شوند.
 در این بررسیAvira هشتادو نه دستگاه را آزمایش کرد که 49 تا از آن‌ها دستگاه هوشمند (مانند دستیار صدا، دوربین و لامپ ) و 40 دستگاه غیرهوشمند  ( ازجمله تبلت، لپ‌تاپ و تلفن) بودند . پس از  آزمایش ، هر یک از آن‌ها به‌صورت  "امن"، "آسیب‌پذیر" یا "در معرض خطر" دسته‌بندی شدند , نتایج به شرح زیر است:
 54%دستگاه ایمن بودند و در حد انتظار کار می‌کردند
30%دستگاه آسیب‌پذیر بودند و کارهایی مانند قرار دادن مستقیم داده‌ها در اینترنت برای عموم انجام می‌دادند
30% دستگاه در معرض خطر قرار داشتند و داری پیش‌فرض ضعیف یا فاقد اعتبار بودند
اگر این اعداد و ارقام را نماینده تمام دستگاه‌های موجود در نظر بگیریم به این معنا است که تقریباً  40 درصد دستگاه‌ها دارای مسائل بالقوه امنیتی هستند و من بسیار مشتاقم که روتر جدید Avira را امتحان کنم حتی اگر آسیب‌پذیری‌ها را فقط از طریق هشدار به من اعلام کند . روتر  و  Avira SafeThings  وای فای در اواخر ژوئن 2018 در دسترس خواهد بود.


Avira

امنیت شبکه خانگی

روتر Avira SafeThings

دستگاه‌های هوشمند

فایروال معکوس