78 Views
2018 Jan 10Newstechnology
img

اسکوترها و اسکیت بوردهای الکتریکی از محصولات کوچکی هستند که هر ساله در نمایشگاه های تجاری بزرگ مثل نمایشگاه CES توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند. در نمایشگاه CES امسال دو نمونه جالب از آنها حضور دارند: 

UJet

این یک اسکوتر الکتریکی هوشمند و قابل انعطاف است که بیشتر به Vespa شباهت دارد تا Razor. یوجت به لطف موتور 4 کیلو ولتی اش، می تواند با حداکثر سرعتی حدود 30 مایل در ساعت حرکت کند. این اسکوتر در دو نوع مختلف 43 یا 93 مایلی عرضه خواهد شد. یوجت در ابتدا در بازار اروپایی عرضه می شود، اما در نهایت به بازارهای ایالات متحده و آسیا نیز می رسد. قیمت یوجت بین 8000 تا 10000 دلارخواهد بود.UJet مجموعه ای از ویژگی های واقعا عجیب و غریب و سرگرم کننده را در خود دارد. یوجت را می توان به راحتی جمع کرد تا جای خیلی کمی را اشغال کند، و حتی می توان این اسکوتر هوشمند را به چند قطعه مختلف تقسیم کرد. بخش صندلی این اسکوتر قابل جدا شدن است و می توان از آن به عنوان اسپیکر استفاده کرد. یوجت همچنین مجهز به پورت های USB است که برای شارژ کردن دستگاه می توان از آنها استفاده کرد.در جلوی یوجت یک دوربین قرار دارد که می تواند فیلمبرداری کند و یک صفحه نمایش لمسی برای دسترسی به همه تنظیمات دستگاه بین دسته های این اسکوتر وجود دارد. این اسکوتر مجهز به ویژگی های هوشمند مختلفی است، از جمله قابلیت باز کردن قفل اسکوتر توسط گوشی موبایل مالک آن. برنامه نصب شده بر روی این اسکوتر نیز مملو از اطلاعات مختلف در مورد چگونگی استفاده و نگهداری بلند مدت اسکوتر در طول زمان است. حتی اگر کسی قصد سرقت یوجت شما را داشته باشد برنامه اسکوتر به طور خودکار به شما هشدار می دهد.حتی با وجود همه این ویژگی ها باز هم UJet یک محصول نسبتا شیک است. این خوش نما ترین وسیله نقلیه در جهان نیست، اما ظاهر خیلی جالبی دارد.

Relync R1

چند ردیف دورتر از UJet، یک اسکوتر الکتریکی که خیره کنندگی کمتری برای بازدیدکنندگان دارد قابل مشاهده است به نام Relync R1 که ویژگی های جالبی دارد. در حالی که UJet با سرعت بالاترش به سادگی می تواند از R1 (با حداکثر سرعت 8 مایل در ساعت و مسافت حرکتی 18 مایلی) جلو بزند، اما این ویژگی در مقابل سایر مشخصات R1 زیاد به چشم نمی آید، زیرا R1 در واقع چیزی بیشتر از یک "دستگاه متحرک" است.شرکت Relync، یک شرکت در زمینه تکنولوژی است که ابتدا در بریتانیا پایه گذاری شد اما اکنون در شنزن چین مستقر است، و در حال تلاش برای فروش اسکوترهای برقی قابل انعطاف به افرادی است که در مسافت های کوتاه داخل شهری به گردش می پردازند. اسکوتر R1 ممکن است به اندازه UJet مورد تحسین و تشویق قرار نگیرد، اما باز هم در بین اسکوترهای برقی حرفی برای گفتن دارد.

اسکوتر R1 را می توان در عرض چند ثانیه جمع کرد و به اندازه یک بسته کوچک در آورد. فقط کافی است چند تا دکمه را فشار دهید و اسکوتر آماده سوار شدن می شود. فرمان اسکوتر به راحتی تا شده و شما می توانید R1 را به راحتی در یک کمد یا حتی صندوق عقب ماشینتان قرار دهید. درست است که R1 به اندازه یوجت آپشن ندارد اما نسبت به آن خیلی جمع و جور تر است.اگر شما علاقه ای به سرعت بالا نداشته باشید رانندگی با R1 خیلی سرگرم کننده است. بالاترین سرعت آن مثل این است که در پیاده رو در حال راه رفتن باشید، اما وقتی در مکان های شلوغ سوار این اسکوتر هستید سرعتش به نظر بالا می آید.شرکت Relync قیمتی حدود 6600 دلار بر روی R1 گذاشته است که در مقایسه با UJet، ممکن است عادلانه تر به نظر برسد. اما Relync هنوز راه زیادی برای جذب مشتری برای این اسکوتر در پیش رو دارد. اجزاء فرمان واقعا بی کیفیت هستند. دکمه ها شل شده هستند و شاید ناامیدکننده ترین عیبی که دارد این است که بوقش (که البته چندان استفاده ای ندارد) که از اسپیکری مخفی شده در بدنه اسکوتر پخش می شود صدای خیلی ضعیف و بدی دارد.


UJet

CES

Relync

R1

اسکوتر

نمایشگاه