42 Views
2018 Apr 10car
img

تولید لیموزین لوکس مرسدس میباخ کلاس S مدل ۲۰۱۹ با نام نسخه پولمن از هفته جاری آغاز شد و با آستانه قیمت ۷۰۰ هزار دلار همراه است.


اگر به هر دلیلی مرسدس میباخ کلاس S مدل ۲۰۱۹ که طی ماه‌های اخیر عرضه شده است، کمی قدیمی‌ به نظر می‌رسد زیاد جای نگرانی نیست؛ نسخه جدیدی از این خودرو با نام پولمن (Pullman) منتشر شده است که احتمالا بتواند نظر مشکل‌پسندان را به خود جذب کند. در واقع گران‌قیمت‌ترین و لوکس‌ترین خودروی مرسدس بنز که در حال حاضر به فروش می‌رسد، یک سدان ۶.۵ متری است که شاید هر کسی توان خرید آن را نداشته باشد. 


در قسمت جلوی خودرو استفاده از جلوپنجره مشبک براق جدید با میله‌های عمودی جلب توجه می‌کند که نشان از ذوق بالای تیم طراحی بااستعداد مرسدس بنز دارد. سبک طراحی دماغه و سپر خودرو اولین بار در ویژن مرسدس میباخ 6 رونمایی شد و در حال حاضر برای دومین بار آن را در یک مدل تولیدی می‌بینیم. در قسمت عقب از لوگوی «S650» در کنار میباخ استفاده شده است.

مرسدس میباخ کلاس S مدل ۲۰۱۹ نسخه باشکوه پولمن در حال حاضر روی رینگ‌های آلیاژی جدید ۲۰ اینچی با همان طراحی ۱۰ حفره‌ای شناخته‌شده برای طرفداران قدیمی و جدید برند تجاری میباخ سوار می‌شود. همانند نسخه کوتاه‌تر، اکنون گزینه‌ای برای رنگ‌های دوتایی وجود دارد و در فضای داخلی کابین خریداران می‌توانند از طرح‌های رنگ جدید مانند قهوه‌ای ماهونی (قهوه‌ای مایل به قرمز)، خاکستری ماگما، بژ ابریشمی یا آبی پررنگ دریایی لذت ببرند.


مسئولان مرسدس بنز می‌گویند خودروی لیموزین مرسدس میباخ که به‌طور مداوم توسط خودروساز آلمانی به‌روزرسانی می‌شود، همچنان دارای دو صندلی مجلل برای «مسافران VIP» است که از مزیت فضای بزرگ جلوی‌ پا برخوردار هستند. بین دو بخش جلو و عقب خودرو یک دیواره قرار دارد که به‌صورت برقی عمل می‌کند و برای زمان‌هایی استفاده می‌شود که سرنشینان بخواهند حریم خصوصی داشته باشند. همچنین سیستم صوتی اضافه‌شده به سرنشینان اجازه می‌دهد که به‌صورت مستقل صدا را بین بخش‌های جلو و عقب کنترل کنند. 


زیر کاپوت از پیشرانه قدرتمند ۶.۰ لیتری خورجینی ۱۲ سیلندر همراه با یک جفت توربوشارژر استفاده شده است که ۶۳۰ اسب بخار قدرت و حدود ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. برای نشان دادن تغییرات، بهتر است مرسدس میباخ پولمن S650 را با مدل پیشین S600 مقایسه کنیم که ۵۳۰ اسب بخار قدرت و ۸۳۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. 


از آن‌جا که زمان شتاب‌گیری برای یک خودروی لوکس لیموزین مانند مرسدس میباخ کلاس S مدل ۲۰۱۹ حیاتی است، باید بدانیم که نسخه پولمن در ۶.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد. مصرف سوخت نیز بسیار مهم است که با توجه به استفاده از پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر، در مسافت ۱۰۰ کیلومتر فقط ۱۴.۶ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

فروش لیموزین نسخه پولمن مرسدس میباخ کلاس S مدل ۲۰۱۹ از همین هفته در نمایندگی‌های مرسدس بنز آغاز شده است و حدود ۶۱۸,۴۰۰ دلار (در نرخ ارز فعلی) به فروش می‌رسد. پس از این نسخه‌ی «گارد زره‌پوش» (Armored Guard) نیز وارد بازار خواهد شد که قیمت َآن احتمالا سه برابر گران‌تر از نسخه پولمن خواهد بود؛ دلیل این تفاوت قیمت، اختلاف‌های مدلَ‌های S600 و S650 عنوان شده است.


مرسدس بنز

بنز

Mercedes-Benz