65 Views
2018 Apr 04technology
img

پس از رونمایی سونی از تلویزیون‌های پرچمدار مدل ۲۰۱۸ در CES 2018 حالا این شرکت ژاپنی محصولات جدیدی با مدل‌های XF83، XF70و XF75 را از سری Bravia پیش روی  مشتاقان قرار داده است.


با توسعه هرچه بیشتر فناوری، رفته رفته بر حجم محتویاتی که برپایه بهره‌مندی از استاندارد HDR تولید می‌شوند افزوده شده  است. در این راستا، سونی هم تمرکز خود را روی معرفی تلویزیون‌هایی گذاشته که می‌توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

تلویزیون جدید سونی با مدل XF83 از سری ۲۰۱۸۸ محصولات برند براویا با توجه به بهره‌مندی از پردازشگر X1 ویژه محتویات 4K HDR مشابه با آنچه در XF85 شاهد بودیم،  در دسته محصولات جذاب بازار قرار می گیرد. 

البته این محصول از تنوع ابعاد صفحه‌نمایش نظیر آنچه در XF85 شاهد هستیم بهره‌مند نشده و تنها مدل‌های ۶۰ یا ۷۰۰ اینچی این تلویزیون در اختیار کاربران خواهد بود. با خرید این محصول، یک تلویزیون اندرویدی مدرن را در قالب فریم آلومینیومی باریک، پیش رو خواهید داشت. استند مخصوص این تلویزیون هم تمامی سیم‌ها و کابل‌ها را از دید پنهان خواهد کرد.


در طرف دیگر میدان، XF75 در قالب مدل‌های ۴۳، ۴۹، ۵۵ و ۶۵۵ اینچی پیش روی مشتاقان خواهد بود.

XF70 و XF75 هر دو از تکنولوژی مشابه 4K X-Reality Pro بهره می‌برند که پیش از این در XF80 شاهد بودیم. مدل XF75 از استاندارد HDR10 و HLG و بالاخره اندروید تی‌وی پشتیبانی می‌کند. استفاده از 4K X-Reality Pro هم به عنوان یک واحد پردازشی  ویژه، امکان آپ‌اسکیل محتویات ویدئویی با رزولوشن پایین را برای دست‌یابی به بهترین خروجی ممکن فراهم می‌کند. به عنوان یک تلویزیون اندرویدی، XF75 امکان استفاده از  قابلیت ارسال فرمان‌های صوتی را نیز داراست. 

به این ترتیب می‌توانید با استفاده از کلیدواژه‌های خاص، اپلیکیشن‌های دلخواه خود را فراخوان کنید.

XF70 هم دنباله‌رو پرچمدار سونی بوده و پشتیبانی از استاندارد HDR را به همراه دارد. 

 این در حالی است که اشاره‌ای به نوع استاندارد یعنی HDR 10 یا Hybrid Log Gamma در  این محصول نشده است. در این تلویزیون هوشمند نیز امکان استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف و البته به‌کارگیری استند به عنوان راهکاری برای مخفی کردن کابل‌ها از دید، وجود دارد. این محصول هم در چهار سایز ۴۳، ۴۹، ۵۵ و ۶۵ اینچی روانه بازار خواهد شد.

Sony XF83، XF70 و XF75 به عنوان تلویزیون‌های جدید 4K HDR سونی از بهار  امسال در دسترس خواهند بود. این در حالی است که قیمت این محصولات هنوز اعلام نشده است.

گجت

هوشمند

۲۰۱۸