218 Views
2018 Jan 15car
img

بسیاری از مردم بنتلی بنتایگا را بیشتر از انچه  تصور کنید دوست دارند، لذا انتظار می رود این خودرو، به زودی به بهترین مدل لوکس بریتانیا تبدیل شود. این آرزو در آینده ای نه چندان دور تحقق خواهد یافت چرا که، بنتلی اعلام کرده که در حال ساخت مدل هیبریدی است که می خواهد آن را با مدل 12 سیلندر خود روانه بازار کند. اما باید دید که طرفداران این برند به دنبال چه هستند یک،  موتور تویین توربو 12 سیلندر با توان 600 اسب بخار و یا یک هیبرید فانتزی؟ مدل آرمانی شما کدام است؟ بنتلی هرگز هیچکدام از مشتریانش را از قلم نمی اندازد، و به همین دلیل این شرکت در حال تولید خودروی جدیدش با نام V8 می باشد.

موتور تویین توربوشارژ 8 سیلندری  که بنتلی در بنتایگا به خدمت گرفته، صدایی همانند یک موتور واقعی دارد. این موتور به لطف توربوشارژر دوقلو قدرتمند خود، توانی معادل 542 اسب بخار و گشتاوری برابر با 568 پوند پا را تولید می کند، که نشان می دهد V8 ، فاقد سرعتی فراتر از  W12 است. علاوه بر این، این مدل جدید در ظرف مدت تنها 4،4 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد و دارای حداکثر سرعت 180 مایل در ساعت است.

این موتور به دلیل حجم اندک و تکنولوژی غیر فعال کردن سیلندر، می تواند  24.8 مایل را با یک گالن طی نماید . لذا مالکین بنتلی که وضعیت مالی متوسطی دارند می توانند نسبت به مصرف سوخت این خودرو، نگرانی کمتری داشته باشند . دیگر آپشنهای اضافه شده به مدل بنتایگا، ترمز های کربن سرامیکی اختیاری است. این ترمزها مانند سایر  ترمزهای کربن-سرامیکی نیستند، بلکه بنتلی ادعا می کند آنها بزرگترین در جهان خواهند بود که از جلو 17.3 اینچ هستند و توسط کالیپر های ده پیستونه محکم شده اند. همانند برادر بزرگ این مدل، W12، بنتایگا  V8 نیز به Bentley Dynamic Ride مجهز است که این شرکت می گوید اولین سیستم کنترل رول 48 ولتی موجود در جهان است. جای تعجب ندارد، که این اس یو وی، با 8 حالت درایو، چهار تا برای جاده و چهار تا برای آفرود توانسته از لندروور پیشی بگیرد .


تمام آپشنهای دیگر به کار گرفته شده در بنتایگا هم اکنون در سایر مدلهای بنتلی نیز به کار برده شده اند مانند چرم به کار برده شده برای پوشش بخش داخلی کابین. اما در بنتایگا V8 ، برخی از اجزای داخلی جدید نیز به چشم می خورد که شامل چرمی قرمز رنگ است که برخی از بخش های داخلی را پوشش داده و  Cricket Ball  نام دارد.در ضمن اگر بخواهید می توانید تمام بخشهای داخلی چوبی فوق العاده جذاب بنتایگا را با فیبر کربن با کیفیت جایگزین کنید. به نظر من هیچ کس این کار را نمی کند چون واقعا خنده دار است . بنتلی، هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده، اما ما انتظار داریم قیمت آن ارزان تر از W12 و گران تر از هیبریدی باشد که در آینده ای نه چندان دور تولید خواهد شد.

بنتلی

بنتایگا