76 Views
2018 Jan 04technology
img

سال 2017 سالی بود که تحولات در دنیای فناوری واقعا تحت تاثیر رویدادهای جهانی دیگر قرار گرفت: تقسیمات عمیق در ایالات متحده و تهدید ناگهانی جنگ با کره شمالی؛ بازیگران مشهور هالیوود، شخصیت های تلویزیونی، سیاستمداران، روزنامه نگاران، مدیران اجرایی و دیگر افرادی که در رسوایی جنسی مرتکب جنایت شده اند؛ حملات تروریستی در اروپا و سایر نقاط؛ و اعلام یک عقدسلطنتی در بریتانیا و رویداد های دیگر. با در نظر گرفتن همه این رویداد ها، نادیده گرفتن معرفی اپل گوشی آیفون جدید از اپل و یا بازگشت نینتندو با عرضه یک کنسول بازی ویدئویی آسان است. حقیقت این است که سال 2017 در عرصه نکنولوژی می تواند همان چیزی باشد که اغلب تیم های ورزشی آن را"سال بازسازی" نامیده اند.

فناوری آن چنان به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است مانند اینکه گوشی های هوشمند امروزه به طور نمایشی قوی تر از رایانه هایی هستند که تقریبا 50 سال پیش انسان را به ماه رساند و این که یک تلویزیون صفحه تخت با 50 اینچ در اتاق نشیمن در طول سال ها قبل چیز عادی نبوده است.  در سال 2017 نوآوری جدیدی در گوشی های هوشمند، پیشرفت های رسانه های جریان یافته یا حتی اولین تلویزیون های بزرگتر، با وضوح بالا و یا نازک تر اتفاق نیفتاده است. آنچه که ممکن است در عرصه فناوری برای سال 2017 به یاد بیاوریم پیش بینی فناوری هایی است که در سال های آینده زندگی ما را تغییر خواهد داد. 

اینترنت اشیا : فراتر از انتظار

 این «اینترنت اشیا» است که در طول چندین سال به کار خود ادامه داده است. در حقیقت، این اصطلاح توسط کوین اشتون از Procter & Gamble و بعدها توسط مرکز Auto ID ID MIT در سال 1999 ساخته شد. جیم پورتلو، استادیار گروه علوم کامپیوتر در دانشگاه مریلند گفت: "IOT به نظر می رسد بین یک صنعت که در تلاش برای نفوذ در وسایل جانبی در سال آینده است و بین زنجیره تامین در سال های گذشته گیر افتاده است." وی گفت: " راه های بسیار زیادی برای فروش به مصرف کنندگان وجود دارد، دانلود کردن رسانه ها برای آنها یا روشن و خاموش کردن لامپ های خانه هایشان."  این فناوری بازار جهانی را متقاعد می کند که ما بدون آن نمی توانیم زندگی کنیم. از سوی دیگر، چارلز کینگ، تحلیلگر اصلی Pund-IT، گفت: "انواع خاصی از IoT - به طور عمده برنامه های کاربردی صنعتی و برنامه های کاربردی تجاری - هم اکنون به کار خود ادامه می دهند و در پی پایداری خود در صنعت و تجارت هستند.

وی به TechNewsWorld گفت: "همه چیز پیرامون IoT تحت تاثیر آن قرار می گیرد، به ویژه هنگامی که اینترنت اشیا به محصولات و خدمات متمرکز بر مصرف کننده و خانه متمرکز است. اندازه و نیاز به خدمات حرفه ای مرتبط، راه حل های متمرکز بر صنعت را برای فروشندگان بسیار جذاب تر می سازد. به همین دلیل است که سال 2017 سال IoT نیست و به همین دلیل بعید است که سال آینده نیز باشد. رابرت اندرل، تحلیلگر اصلی گروه اندرل، گفت: تا به حال، فروشندگان IoT عمدتا متمرکز بر ایجاد بخش هایی از یک راه حل هستند.  وی گفت: "با حرکت به سال 2018، فروشندگانی مانند آمازون و سامسونگ در مصرف کننده، و دل و سیسکو در زمینه سازمانی، به ارائه راه حل های کامل می رسند." پتانسیل IoT وجود دارد اما پاداش آن برای کسانی است که در نهایت آن را به بخش های مختلف می آورند. 

هوش مصنوعی : رییس کلاس