50 Views
2018 Mar 26News
img

مدیر فیس بوک این رسوایی را "نقض اعتماد" می نامد و خط مشی های پیشگیرانه ای که شرکت در نظر گرفته است را مشخص می کند. مدیر عامل فیس بوک، مارک زوکربرگ، روز یکشنبه در چندین روزنامه در ایالات متحده و بریتانیا، آگهی های تمام صفحه را  منتشر کرد و از طرف شرکتش در گسترش رسوایی داده های شرکت Cambridge Analytica عذرخواهی کرد.

زاکربرگ در این آگهی اعلام کرد: " شما ممکن است درباره یک نرم افزار آموزشی طراحی شده توسط یک محقق دانشگاهی که اطلاعات فیس بوک میلیونها نفر را در سال 2014 منتشر کرد، شنیده باشید" " این یک نقض اعتماد بود و من متاسفم که ما در آن زمان بررسی های بیشتری انجام ندادیم، ما اکنون اقداماتی را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که این اتفاق دوباره رخ ندهد."

عذرخواهی زاکربرگ در هفته گذشته نشان می دهد که اطلاعات بیش از 50 میلیون کاربر فیس بوک بدون اجازه آن ها توسط شرکت Cambridge Analytica، شرکت تحلیل داده ها، به کمپانی ترامپ برای استفاده در انتخابات ریاست جمهوری 2016 تحویل داده شد. اطلاعات حدود 300،000 کاربر، در یک نرم افزار به نام "thisisyourdigitallife" که توسط Aleksandr Kogan، محقق دانشگاه کمبریج طراحی شده بود، بدون اجازه آن ها به سرقت رفت. زاکربرگ این آگهی را در روزنامه های معتبر آمریکا و بریتانیا منتشر کرد از جمله نیویورک تایمز، واشنگن پست، وال استریت ژورنال و همچنین The Observer انگلیس و ...فیس بوک

زاکربرگ