459 Views
img

شبنم قلی خانی متولد نوزدهم آبان ماه ۱۳۵۶ در شهر تهران است.شبنم قلی خانی مدتی به خاطر شغل همسرش و تحصیلات به استرالیا مهاجرت کرد. سال ۱۳۸۶ ازدواج کرده است و نام همسرش رضاست. دخترش شانا در ۱۳۹۴ به دنیا امد.
کار هنری را با بازی در تئاتر آنتیگونه در سال ۱۳۷۶ به صورت حرفه ای آغاز کرد. مدتی بعد شهریار بحرانی او را برای فیلم مریم مقدس انتخاب کرد و با بازی در این نقش شهرت زیادی به دست آورد و توانایی هایش را به نمایش گذاشت.
پس از آن با بازی در سریال اولین شب آرامش بازی کرد و جایگاهش را در تلویزیون و سینما تثبیت کرد. او تا به حال چند مستند را کارگردانی کرده است و به خاطر تحصیلاتش بالایش مدتی به تدریس هنر هم پرداخته است.

آشنایی شبنم قلی خانی با همسرش
خواهر شبنم قلی خانی و خواهر همسرش که هر دو خواهر بزرگتر بوده اند با هم دوستان بسیار صمیمی بوده اند. در زمان تحصیل در دانشگاه برای درسی احتیاج به ساخت یک ماکت پیدا می کند که برای ساختش نیاز به یک نفر در رشته معماری داشته است.
به پیشنهاد خواهر بزرگترش به برادر دوستش که در رشته معماری تحصیل می کرده مراجعه می کنند. آشنایی شبنم قلی خانی و همسرش از ساخت همین ماکت شروع می شود و خواهرهایشان که تمایل به این وصلت داشتند نقشه هایی برای آشنایی بیشتر و ازدواج شان می کشند.

در پایان خواهرهای بزرگتر موفق هم می شوند و شبنم و رضا در سال ۱۳۸۶ با هم ازدواج می کنند. مراسم خواستگاری شان به صورت سنتی برگزار می شود و به گفته شبنم قلی خانی همه چیز به خوبی و خوشی به پایان می رسد.

سوتی در برنامه حالا خورشید
برنامه های رضا رشیدپور برای هر مهمانی چالش انگیز هستند و این بار شبنم قلی خانی در برنامه ای با مجری گری رضا رشیدپور دچار یک کوچک اشتباه شد که با توجه به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خیلی بولد شد.

رضا رشیدپور پرسید خورشید به دور زمین می چرخد یا زمین به دور خورشید؟ شبنم قلی خانی جواب داد که خورشید به دور زمین می چرخد. کاملا مشخص بود که این پاسخ بر اثر عدم تمرکز شبنم قلی خانی بر روی سوال صورت گرفته است.

عکس های شبنم قلی خانی


اینستاگرام شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی و همسرش

شبنم قلی خانی و دخترش

شبنم قلی خانی اینستاگرام

Shabnam Gholikhani

shabnam gholikhani biography