64 Views
2018 Jan 12technology
img

هدست واقعیت مجازی مستقل گوگل و Lenovo تا اواسط سال 2018 عرضه خواهد شد که در ادامه این مطلب سایت edanesh آن را بررسی می کنیم. لنوو اعلام کرده است که اولین هدست واقعیت مجازی مستقل مبتنی بر پلتفرم Daydream گوگل ساخته شده است و به نام Lenovo Mirage Solo نامگذاری شده است. Mirage Solo از ویژگی های مشابه سایر هدست های مبتنی بر پلتفرم Daydream گوگل پشتبانی می کند، اما یک قطعه سخت افزاری مستقل است، نه یک پوسته که توسط یک تلفن همراه طراحی شده است. بر خلاف این هدست های غیر مستقل، هدست ها همچنین به کاربران اجازه می دهند با استفاده از ردیابی "WorldSense" بیرون از فضای مجازی حرکت کنند. قیمت آن کمتر از 400 دلار خواهد بود و انتظار می رود که در سه ماهه دوم سال 2018 در به همراه محصول Mirage VR streaming camera که قیمت آن کمتر از 300 دلار است، عرضه شود.

گوگل هدست های مستقل Daydream خود را در کنفرانس I / O سال گذشته اعلام کرد و ما توانستیم نمونه اولیه آن را امتحان کنیم. اما این معرفی به ما تصویر کامل تری از محصول ارائه می دهد. Mirage Solo مبتنی بر تراشه Snapdragon 835 VR Qualcomm است و دارای 4 گیگابایت رم است و عمر شارژ باطری آن 7 ساعت است. وزن آن 645 گرم است و یکی از بزرگترین هدست های واقعیت مجازی مستقل است تقریبا به همان وزن هدست واقعیت مجازی Odyssey سامسونگ و بیش از 404 گرم وزن یک نمایش مبتنی بر پلتفرم Daydream با تلفن همراه پیکسل 2 است. صفحه نمایش یک ال سی دی 5.5 اینچ است که کیفیت 1280 در 1440 پیکسل برای هر چشم ارائه می دهد. و 64 گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی وجود دارد با یک اسلات microSD برای ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر.

طراحی سیاه و سفید Mirage Solo آن را کمی شیبه به هدست Gear VR سامسونگ کرده است اما با با طراحی هدبند شکل خود مشابه هدست Sony PlayStation VR یا Odyssey سامسونگ است. شما می توانید دو دوربین رو به جلو را مشاهده کنید که به دنبال ردیابی هستند و این ردیابی با استفاده از تکنولوژی now-defunct گوگل انجام می شود. به طور کلی، این هدست کاملا زیبا است و ظاهر آن با طراحی Daydream View پوشیده شده است همچنین به نظر می رسد این طراحی برای ارائه ثبات بیشتر انجام شده است.

طبق گزارش مطبوعاتی، فضای پخش Mirage Solo دارای قطر حدود 5 فوت (1.5 متر) است. این فضای بسیار کمتر است از آنچه که شما در هدست های سطح پایین تر از قبیل HTC Vive می بینید، که به شما اجازه می دهد تا 16 فوت مورب فضای پخش داشته باشید، اما هنوز یک محدوده مناسب حرکت به منظور ردیابی کار می کند و این یک تلاش خوب برای این نمونه آزمایشی است .

هدست واقعیت مجازی

لنوو

گوگل