67 Views
2018 Jan 01technology
img

اوبر استارت آپی است که برای اولین بار تاکسی آنلاین را به جهانیان معرفی نمود و در کشور های مختلف جهان شروع به فعالیت کرد . این شرکت در چند سالی که در این حوزه مشغول فعالیت بوده است با مشکلات فراوانی از جمله تظاهرات رانندگان تاکسی بر علیه اش ، مشکلات امنیتی و... مواجه شده است .

به گزارش San Francisco گروه بزرگی از سهامداران اوبر توافق کرده اند تا سهم قابل توجهی از این شرکت را با تخفیف به فروش برسانند .

فروش سهام این شرکت قدم بزرگی برای آرام کردن سرمایه گذاران است و راه را برای عرضه ی عمومی در سال 2019 هموار تر می کند .

Soft Bank ژاپن و یک کنسرسیوم سرمایه گذاری قصد دارند 17.5 درصد از اوراق بهادار این شرکت را به ارزش هر سهم 33دلار بخرند . طبق این خرید ارزش این شرکت به 48 میلیارد دلار می رسد .

Matt Kallman سخنگوی اوبر در بیانیه ای گفت :

" ما منتظر هستیم تا با خریداران همکاری کنیم . انتظار می رود خریدارن از سرمایه گذاری های تکنولوژی ما حمایت کنند و رشد ما را بهبود بخشند ."

پیشنهاد سرمایه گذاری در اوبر در زمان بسیار بدی انجام شده است ؛ زیراکه طی یک نقص امنیتی در ماه های گذشته اطلاعات 57 میلیون کاربر هک شد و Soft Bank توانست رقم سرمایه گذاری خود را کاهش دهد .

Travis Kalanick مدیرعامل سابق شرکت اوبر در ماه ژوئن استعفا داد ، اما در هیئت مدیره ی شرکت ماند . از زمان استعفای آقای Kalanick مبارزه هایی برای کنترل این شرکت صورت گرفته است . دارا خسرو شاهی مدیرعامل شرکت اوبر در ماه اوت اعلام کرد که هدف اصلی او پایان دادن به مبارزه ی بین اعضاء هیئت مدیره و آقای Kalanick است .

فروش سهم اوبر به سافت بانک ژاپن به معنای یافتن سرمایه گذار جدید برای این شرکت است ؛ Soft Bank صد میلیارد دلار از دارایی های خود را برای سرمایه گذاری در شرکت های فناوری اختصاص داده است و با توجه به شرایط کنونی اوبر ، سرمایه گذاری در این شرکت توسط سافت بانک بسیار حیاتی است .

قرارداد با Soft Bank موجب خواهد شد تا 11 صندلی فعلی هیئت مدیره به 17 صندلی افزایش یابد و در نتیجه قدرت Kalanick کاهش یابد . دو صندلی از صندلی های جدید هیئت مدیره به سافت بانک اختصاص خواهد یافت .

دارا خسروشاهی که به تازگی بر مسند مدیریت این شرکت بزرگ نشسته می گوید :

"از اهداف اصلی من ایجاد شرایط برای عرضه ی عمومی سهام اوبر در اواخر سال 2019 است ."

جالب است بدانید که در طی خرید سهام اوبر توسط سافت بانک ، مشکلات امنیتی و برخی دیگر از مشکلات موجب شد تا سهام اوبر 30 درصد افت قیمت داشته باشد و Soft Bank با قیمت پایین تری سهام این شرکت را بخرد .


Uber

اوبر