27 Views
2017 Dec 25Newstechnology
img

شرکت HMD پس از گذشت یک سال از اعلان عمومی سیاست های خود در مورد گوشی های تلفن همراهش ، تعدادی از موفقیت های کسب شده خود و برخی آمار و ارقام را در وبسایت خود منتشر کرده که البته هیچ گونه اطلاعات کمّی از مقدار فروشِ شرکت در آنها نیست ، که اقدامی نامناسب بنظر می رسد ، اما اگر این آمار درست باشد ، گوشی های عرضه شده توسط نوکیا و HMD ، بعد از اپل موفق ترین ورود به بازار را داشت اند! 

تحلیلگران زیادی در حال مطالعه بر روی این موفقیت شرکت نوکیا در فروش محصولات خود هستند ،Tommi Ahonen با استفاده از یک سری اطلاعات به دست آمده از سازمان ها و با کمک مدل های قدیمی خود ، معتقد است که فروش گوشی های نوکیا تا آخرسال 2017 به 10 میلیون افزایش خواهد یافت . این متن ؛ حرف های ایشان در مورد این خبر خود است :

" من ، تخمین های مدل Q3 خود را ، بر اساس این نظریه که هند یکی از بهترین بازار های دنیا است ، تغییر دادم ؛ همچنین با تغییر مدل های دیگر خود ، دریافتم که نوکیا 2 در شش هفته پایانی سال 2017 فروش بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد. من معتقدم نوکیا 2 یکی از محصولات HMD خواهد شد که بیش از 1 میلیون فروش در ماه را خواهد داشت "


اما 10 میلیون فروش در سال 2017 برای نوکیا ، از کجا می آید ؟ انگشت شمار است ، شرکت هایی که 10 میلیون فروش را برای سالِ اولِ عرضه ی گوشی خود تجربه کرده باشند . تنها دو شرکت شیائومی و اپل این آمار فروش را در اختیار دارند . هر برند گوشی با توجه به قدرت خود ، دنبال بازار فروش می گردد!

برای HMD رسیدن به بازار 10 میلیونی نباید یک حداقل پیشرفت بنظر برسد ، این شرکت به سختی با نوکیا شروع بکار کرد و در زمینه ی روابط عمومی و جذب مشتری برای نوکیا بسیار تلاش کرده ، این شرکت با پشتوانه ی نام نوکیا باید سقف پیشرفت های خود را بسیار بالاتر ببیند . بله دقیقا کاری که شرکت گوگل با موتورولا کرد !


NOKIA

HMD

نوکیا