62 Views
2018 Jan 07Trainingtechnology
img

سامسونگ با داشتن 14.6 درصد سهم بازار تراشه های الکترونیکی در حال شکست شرکت بزرگ و معروفِ اینتل می باشد . این اولین بار از سال 1992 است که اینتل ؛ سهم حداکثری خود را از بازار تراشه های الکترونیکی جهان از دست می دهد . ( درآمد اینتل نیز نسبت به سال گذشته 22.2 درصد افزایش داشته و به 4179.7 میلیارد دلار رسیده )

" شرکت سامسونگ ؛ سهم بازار تراشه های الکترونیکی را با رشدِ 52.6 درصدی خود از اینتل گرفته و برای اولین بار اینتل را به جایگاه شماره 2 ، منتقل کرد! این شرکت بیش از دو سوم ( حدود 70 درصد ) از تولیدات این بازار درسال 2017 را به خود اختصاص داده است " اندرو نورود ؛ معاون پژوهشی Gartner


درآمد های اینتل در سال 2017 ؛ به میزان 6.7 رشد پیدا کرده که بخشی از آن به خاطر افزایش تقاضایِ فضاهای ابری و ISP توسط مشتریان است. اما درآمد حاصله از فروش تراشه های الکترونیکی ، 1.9 درصد آهسته تر رشد کرد که با توجه به تغییر بازار کامیپوتر های سنتی و تغییر در قیمت های کامپیوتر ها ، رشد متوسط اینتل در این بازار ؛ باز هم کاهش می یابد .

اما در بازار مموری ها ؛ به گفته ی گارتنر ؛ اینتل توانسته به دلیل کاهش 64 درصدی تقاضاها ، فروش خوبی در این بازار داشته باشد . این فروش خوب ، رشد خوبی را در درآمده اینتل هم حاصل کرد ؛ چرا که افزایش قیمت زیادی را به دلیل کمبود عرضه شاهد بودیم.

بر اساس گزارش های Gartner : " قیمت فلش های NAND برای اولین بار بیش از 17 درصد و قیمت رم هایِ سریِ D ؛ 44 درصد افزایش داشته اند "

شرکت های تولید کننده نتوانستند این افزایش قیمت را در خود ادغام کنند ؛ در نتیجه آنرا به مشتریان منتقل کردند و در سال 2017 ، تمام اجزای کامپیوتر ها و گوشی های هوشمند ؛ کمی گرانتر شد.

همچنین دیگر تولید و عرضه کنندگان بزرگ مموری در جهان ؛ مثل Micron Technology و SK Hynix در سال 2017 ، رشد و فروش خوبی را تجربه کردند!


این رده بندی های گفته شده ممکن است زیاد طول نکشند و تغییر کنند ، اما به گفته ی اندرو نورود : " پیشرفت های سامسونگ دقیقا مثل مموری های سیلیکونی اش ؛ بر روی بستری از شن و ماسه ، بنا شده ! "

در سال 2018 و 2019 انتظار می رود ابتدا قیمت حافظه های NAND و سپس DRAM ها پایین بیایند ، چرا که چین قصد دارد با افزایش تولید ، کمبود عرضه را شکسته و [ انتظار می رود ] به تبع آن رشد سامسونگ ؛ کند تر بشود .


سامسونگ

intel

اینتل

Samsung