29 Views
2017 Dec 27technology
img

سامسونگ در 2017

پس از آتش گرفتن نوت 7 در سال 2016، سامسونگ توجه ویژه ای به تلفن های جدید خود نشان داد و همه موارد ایمنی را رعایت کرد. از همه این ها مهم تر باتری این تلفن هوشمند است .

در این مقاله برای شما هم خبرهای خوب داریم و هم خبرهای بد. واقعیت این است که با وجود سرمایه گذاری عظیم سامسونگ در کنترل ایمنی و کیفیت که در ادامه کمی به آن می پردازیم ، همواره این احتمال وجود دارد که باتری های لیتیوم یون سامسونگ یا هر تولید کننده دیگری دچار چنین اتفاقی بشود.

باتری های لیتیوم یون در همه جا، از لپ تاپ ها و گوشی ها گرفته تا سایر ابزارها، حتی برخی از کارت های تبریک هوشمند می توانند دچار نقص های خیلی کوچک شوند و مساله به بار بیاورند. یک واکنش شیمیایی جزیی می تواند اولین جرقه را ایجاد کند.

بعضی از باتری های اصلی به درستی تولید نشده اند و در محل قرارگیری خود کمی شل بودند. برخی دیگر حالت ارتجاعی خود را از دست داده بودند. برخی بیت های فلزی تیز داشتند که از طریق آن منفجر می شدند. در هر صورت، قطب های مثبت و منفی باتری قابل لمس هستند و البته که در برخی گوشی ها اتصال کوتاه رخ داد و باتری آتش گرفت.

سامسونگ برای این مساله هزینه کرد و چهار تست جدید را برای باتری ها انجام داد. این شرکت با تیمی متشکل از 700 مهندس متخصص و در سه شرکت مستقل تست ها را انجام داده است. در مدت چهار ماه بیش از 200،000 تلفن و بیش از 30،000 باتری قبل از مونتاژ تست شده اند. نتیجه این بود که این باتری ها بودند که مشکل داشتند و نه تلفن سامسونگ.

سامسونگ فرآیند هشت مرحله ای چک باتری را به سیستم خود اضافه نمود تا دیگر مساله ای که برای نوت 7 رخ داد تکرار نشود.

و اما خبر خوب این است که به طور متوسط ​​احتمال بروز چنین وضعیتی برای شما بسیار کم خواهد بود. باتری های جدید سامسونگ حتی امن تر از باتری های قبلی هم هستند. پس نباید خیلی هم نگران باشید.

باتری ها از همه لحاظ تست می شوند شوک های الکتریکی به باتری وارد می شود و باتری باید بتواند دوام بیاورد. سامسونگ به طور منظم در حال بررسی و تست است تا اطمینان حاصل شود که باتری های آنها به مشخصات خاصی رسیده اند. استانداردهای باتری با این رویکرد بسیار بالا می رود. سامسونگ تصمیم گرفته است که شهرتش را به خطر نیندازد و برای این موضوع هزینه کند.

 سامسونگ با انتشار دو گوشی گلکسی اس 8 (Samsung Galaxy S8) و گلکسی اس 8 پلاس (Samsung Galaxy S8 Plus) در سال 2017 به عنوان پیشرو گوشی هوشمند معرفی شد

با ظهور Galaxy S8 همه ی اتفاقات در مورد Note 7 فراموش شد.

گلکسی S8 با تغییرات بسیار زیادی راهی بازار شد. سنسور تشخیص اثر انگشت این گوشی زیر صفحه نمایش قرار گرفته و به این ترتیب این گوشی قطعا دکمه هوم به شکل فیزیکی نخواهد داشت و تغییرات ظاهری هم خواهد داشت.


Galaxy Note 8

Galaxy Note 8 به طور رسمی جانشین Note 7 شد.گلکسی نوت 8 جدیدترین فبلت پرچمدار سامسونگ است که تجربه تلخ Galaxy Note 7 و تجربه موفق Galaxy S8 را پشت خود دارد؛ به همین خاطر اکنون از هر زمان دیگری کاراتر و ایمن‌تر است.

گوشی‌های گلکسی نوت در دو چیز شهرت دارد: نمایشگر بزرگ و قلم دیجیتال. نوت 8 علاوه بر این ویژگی‌ها مجهز به دوربین دوتایی شده است تا هرچه از یک گوشی هوشمند امروزی انتظار داریم در آن جمع شده باشد.

 استفاده از کلید بیکسبی ( Bixby)در Galaxy Note 8  

سامسونگ پذیرفته است که بیکسبی قدرت رقابت با دیگر دستیارهای هوشمند موجود در بازار را ندارد و به همین دلیل از Google Assistant در گلکسی S8 استفاده کرد و برای استفاده از محصولات خانگی هوشمند به همکاری با Amazon Alexa پرداخته است.

بیکسبی قرار بود دستیار صوتی و دیجیتالی باشد پس نیازی به کلید فیزیکی نبود. Google Assistant نصب شده روی Raspberry Pi 3 را می توان  بدون نیاز به کلیدی فیزیکی فعال کرد.بیکسبی در همه مناطق قابل دسترس نیست (محدودیت زمانی و مکانی وجود دارد)

سامسونگ علاوه بر تلفن همراه در زمینه ی کامپیوتر و تلویزیون فعالیت می کند.

تلویزیون‌هایی که از ذرات ارگانیک استفاده می‌کنند و از خودشان نور منتشر می‌کنند OLED نامیده می‌شوند. مدل‌های تلویزیون OLED  به باریکی 4 میلی‌متر و کمتر نیز هستند، که ال‌جی نیز در این زمینه پیشگام بازارهای جهان است. با این حال، تلویزیون‌های سامسونگ خاصیت انتشار نور از خود را ندارند و متکی بر پنل‌های LCD هستند اما جای تعجب دارد که این برند هنوز هم آنها را QLED می‌نامد!

پروفسور چانگ هی لی گفت: «فناوری QLED واقعی که از خود نور انتشار می‌دهد هنوز در حال ساخت است و در 3 تا 5 سال آتی آماده تعبیه شدن در تلویزیون‌ها است. بنابراین، سامسونگ از فناوری QLED واقعی استفاده نمی‌کند


دادگاهی در کره جنوبی  «جی لی» معاون رییس شرکت «سامسونگ الکترونیکس» را به جرم رشوه و موارد دیگر به ۵ سال زندان محکوم کرد.

چهار تن از مدیران دیگر سامسونگ متهم به دریافت رشوه شده اند. دادستان گفته است که خانم پارک و آقای لی در یک پرونده رشوه، مشارکت داشته اند.آقای لی که از ماه فوریه گذشته در بازداشت است، هرگونه عمل خلاف را تکذیب می کند. یکی از اعضای تیم وکلای مدافع وی ،گفت :آنان درخواست تجدیدنظر درباره حکم صادره را خواهند کرد.

برخی سرمایه گذاران نگرانند که محکومیت آقای لی به زندان طولانی مدت باعث ایجاد خلاء ریاست در شرکت بزرگ سامسونگ شود. شرکتی که سرمایه ای بالغ بر ۳۲۲ میلیارد دلار سرمایه دارد و در روزهای گذشته شایعاتی از رونمایی قریب الوقوع تلفن همراه سامسونگ گلکسی اس ۹ این شرکت به گوش می رسید.

سامسونگ در 2017

انفجار گلکسی نوت7

Galaxy Note 8